Κουνγκ Φου (Kung Fu)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
Κουνγκ Φου (Kung Fu, 1972-75), ΥΕΝΕΔ


Πρεμιέρα: ? ?/?/1973?


Mε τον Μάστερ David Carradine στο ρόλο του πλανόδιου Σαολίν Μοναχού με και τις γνώσεις του πάνω στις πολεμικές τέχνες.

Θυμάμαι το έπαιζε στα πρώτα του βήματα το Μέγκα 89/90, αλλά και το ερτ-2 (αν δεν κάνω λάθος γυρω στα 1986/87)

http://www.imdb.com/title/tt0068093/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[yt deadlink]

Πάρτε μια γεύση από την πολύ καλή αυτή σειρά. Για την ιστορία τον πρωταγωνιστικό ρόλο τον είχαν υποσχεθεί στον τότε θρύλο Μπρους Λη αλλά τον "πούλησαν" οι αμερικανοί παραγωγοί και τον έδωσαν στον Ντέϊβιντ Καραντάϊν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παράγκες απ΄τα τότες χαχαχα
 
Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να το έδειξαν και σε επαναλήψεις κάπου στο '90.. Θυμάμαι οτι ήταν η αγαπημένη σειρά του πατέρα μου μαζί με το MacGyver και πολλές φορές το έβλεπα μαζί του.
 
η πρωτη σεζον εχει κυκλοφορησει κ με ελληνικους υποτιτλους!!!
 
Χθες τελειωσα την σειρα αυτη που αποτελειται απο 3 κυκλους και 63 επεισοδια και αυτο που εχω να πω ειναι πως την απολαυσα μεχρι το τελευταιο λεπτο.Πολυ καλη ιστορια,σκηνοθεσια,η αγρια δυση σε συνδιασμο με πολεμικες τεχνες κλπ ειναι απλα ολα τα λεφτα.Αν μπορει καποιος να την βρει και να την δει να ειναι σιγουρος πως θα την ευχαριστηθει παρα μα παρα πολυ.
 
e-teo είπε:
[yt deadlink]
Πάρτε μια γεύση από την πολύ καλή αυτή σειρά. Για την ιστορία τον πρωταγωνιστικό ρόλο τον είχαν υποσχεθεί στον τότε θρύλο Μπρους Λη αλλά τον "πούλησαν" οι αμερικανοί παραγωγοί και τον έδωσαν στον Ντέϊβιντ Καραντάϊν

Είχε εισπράξει μεγάλη πίκρα απ'το συγκεκριμένο γεγονός ο Bruce, εκεινη την εποχή το αμερικανικο δίκτυο των media δεν ηταν ακόμα "ετοιμο" να δεχθεί εναν ασιάτη ως κεντρικό πρωταγωνιστή.. Το να δίνεις ενα τέτοιο ρόλο στον Καραντάϊν και να βγάζεις εξω τον Βruce είναι σα να κάνεις μια τηλεοπτική σειρά για τη ζωγραφική και να απορρίπτεις για πρωταγωνιστή τον Ρέμπραντ βάζοντας στη θέση του τον Σίλβιο Μπερλουσκόνι..!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και συνήθως δεν με τραβάει καθόλου αυτή η θεματολογία, η συγκεκριμένη σειρά μου άρεσε και την έβλεπα. Εγώ δεν την είχα δει από Ερτ και Mega, αλλά όταν την έδειχνε το Star τότε που ήταν ακόμα στις αρχές του. Μου άρεσε κυρίως ο χαρακτήρας του Carradine.
 
Πίσω
Μπλουζα