Κουρσάκια "λούνα παρκ" στα περίπτερα

misha

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
390
Αντιδράσεις
339
Θυμάται κανείς φίλος που σε ορισμένα περίπτερα υπήρχαν κουρσάκια σε ειδικές βάσεις και ανέβαιναν οι μπόμπιρες πάνω και ρίχνοντας ενα κέρμα αυτα πήγαιναν μπρός πίσω?Στη φωτό που επισυνάπτω φαίνεται η αφεντιά μου πάνω σε ενα τέτοιο κουρσάκι.Οσα περίπτερα και να εχω ψάξει δεν έχω δει κανένα.Υπάρχουν σήμερα παρόμοια?
 
Εγω παλι εγω δει 2,3 περιπτερα που εχουν και πιο μεγαλα αμαξακια και παπακια και διαφορα αλλα.
 
Αν θυμάμαι μερικα είχαν και αλογάκια η κάνω λάθος?Σε ποια περιόχή είδες τα κουρσάκια?
 
Εδώ στην Πάτρα, σχεδόν όλα τα περίπτερα έχουν...

Πιο φαντεζί βέβαια, με λαμπάκια κ.α.

Ωραία η φωτό! :thumbup:

Και highlight το ρετρο-ψυγείο της ΕΒΓΑ με τα ρετρο-καπάκια με το λάστιχο γύρω γύρω, που ανοίγαμε για να πάρουμε παγωτό! Τότε δεν ήταν διάφανα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχουν και σήμερα τέτοια παιχνίδια, υπο μορφή ζώων και μεταφορικών μέσων...ρίχνεις ένα κέρμα και πας βόλτα...ως παιδί τα είχα τιμήσει με το παραπάνω!
 
DINO είπε:
Και highlight το ρετρο-ψυγείο της ΕΒΓΑ με τα ρετρο-καπάκια με το λάστιχο γύρω γύρω, που ανοίγαμε για να πάρουμε παγωτό!
Τα καπάκια με το λάστιχο, σωστοοοοος!
 
Κι εγώ έχω δει τέτοια, ευτυχώς υπάρχουν ακόμα. Θυμάμαι ότι μικρή μου άρεσαν και τα ελικοπτεράκια που υπήρχαν στα περίπτερα κι ανέβαιναν κάπως.
 
Πανε 1-2 χρονια που ειδα καπου κοντα στη περιοχη μου περιπτερο που ειχε κατι αναλογο,αλλα με τρενακι. :)

Δεν θυμαμαι ομως που ακριβως.... :precry:

Αυτη την ρημαδα την ψηφιακη μαλλον θα πρεπει να την κουβαλαω μονιμα μαζι μου! :banghead:
 
misha είπε:
Αν θυμάμαι μερικα είχαν και αλογάκια η κάνω λάθος?Σε ποια περιόχή είδες τα κουρσάκια?
Σίγουρα έχω δει στη Θεσσαλονίκη αλλά και στο Ηράκλειο Κρήτης. Θα βγω στη γύρα αυτές τις μέρες και ίσως πετύχω κάποιο.

stayros είπε:
Αυτη την ρημαδα την ψηφιακη μαλλον θα πρεπει να την κουβαλαω μονιμα μαζι μου! :banghead:
 


Το 99,9% των κινητών τηλεφώνων έχουν πλέον ενσωματωμένη ψηφιακή φωτογραφική μηχανή
:p .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Το 99,9% των κινητών τηλεφώνων έχουν πλέον ενσωματωμένη ψηφιακή φωτογραφική μηχανή :p .
Το ξερω βρε.... :p

Αλλα αμα τραβηξω φωτο με το κινητο,οσο και σταθερο χερι να εχω και με 2 mega pixel καμερα, θα βγει το λιγοτερο....ελεεινη!!!! :precry:

Και μετα θα λετε...."Καλυτερη φωτο δεν εχεις;"... :p

Οποτε, ξερω τι λεω και γραφω.... ;)
 
stayros είπε:
Το ξερω βρε.... :p
Αλλα αμα τραβηξω φωτο με το κινητο,οσο και σταθερο χερι να εχω και με 2 mega pixel καμερα, θα βγει το λιγοτερο....ελεεινη!!!! :precry:

Και μετα θα λετε...."Καλυτερη φωτο δεν εχεις;"... :p

Οποτε, ξερω τι λεω και γραφω.... ;)
Ε, ναι έχεις δίκιο. Πλέον έχουμε μάθει ο ένας τις παραξενιές του άλλου :p .
 
Πίσω
Μπλουζα