Κώστας Βουτσάς

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.037
Ο Κώστα Βουτσάς έπαιξε σε 3 καρά-cult ταινίες,

που αξίζει να τις θυμόμαστε όλοι :

Ο ΚΩΤΣΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ (με τρελά "ειδικά εφέ")

Ο ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΗΣ ΛΑΚΟΥΒΑΣ (κοινώς ΨΙΤ)

ΣΕΡΙΦΗΣ Ο ΜΗΧΑΝΟΦΑΓΟΣ

Η καλύτερη ταινία με εξωγήινους, είναι ...

Ο ΚΩΤΣΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ (με τον Κ.Βουτσά) !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψιλοάσχετο, αλλά θυμήθηκα την επική ταινία με Βουτσά και την παρωδία του Ιππότη της Ασφάλτου, όπου αντί για τον ΚΙΤΤ είχε τον φοβερό ΨΙΤ! Το όχημα ήταν μαύρο χάλι (Datsun ή κάτι παρόμοιο, εξίσου καμμένο).

[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AEON είπε:
Ψιλοάσχετο, αλλά θυμήθηκα την επική ταινία με Βουτσά και την παρωδία του Ιππότη της Ασφάλτου, όπου αντί για τον ΚΙΤΤ είχε τον φοβερό ΨΙΤ! Το όχημα ήταν μαύρο χάλι (Datsun ή κάτι παρόμοιο, εξίσου καμμένο).
Ο ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΗΣ ΛΑΚΟΥΒΑΣ λεγόταν !

Πραγματικό κινηματογραφικό διαμάντι !
 
Ιδίως εκεί που ο Ψιτ ήπιε ούζο,μέθυσε και άρχισε το καμάκι... :confused:
 
[edit]




ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΨΙΤ ΕΕΕΕ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ!!! ΑΑΑΧ ΟΥΖΑΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ 12 Ο ΨΙΤ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΠΗΔΑΕΙ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΘΕΑΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΠΕΡΤΟ ΕΣΚΕΝΑΖΥ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΜΑΙΚΛ ΝΑΙΤ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλα με στελνετε τωρα ρε αλανια. Ειναι δυνατον!!!!! Ιπποτης της Λακουβας, Ψιτ, Εσκεναζυ κλπ. κλπ. ειναι τα πλεον cult. Ειμαι μεγιστος φαν αυτης της υπερπαραγωγης αλλα δυστυχως δεν τυχαινει να την εχω. Αν καποιος μπορει να βοηθησει.........

Στοιχεια που μπορει και να θυμαστε κι εσεις:

1. Η οθονη του Ψιτ και καλα σε στυλ ΚΙΤ παιζει σκηνες απο το παιχνιδακι Moon Patrol αν δεν απατωμαι, με το αυτοκινητακι που προσπαθει να αποφυγει τις λακουβες στο φεγγαρι.

2. Ο Βουτσας ειδοποιει τον ΨΙΤ με ενα LCD Casio (?) της πλακας.

3. Η απιστευτη σκηνη με τον Βουτσα να μιλαει με τα Playmobil

4. Η σκηνη που δειχνει τον αρχηγο (Ηλιοπουλο) να προσπαθει να εντοπισει του πρακτορες του σε ολο τον κοσμο μεσα απο ενα φωτεινο πινακα που θυμιζει (ή ειναι) τον Φωτεινο Παντογνωστη με λαμπακια που αναβοσβηνουν.

5. Αλμπερτο Εσκεναζυ σε ρολο Μαικλ Ναιτ με δερματινο μπουφαν της πλακας
 
Α φίλε μου τι μου θύμισες τώρα με τον ιππότη της λακούβας. Την σκηνή που φωνάζει τον ΨΙΤ απο το τηλέφωνο-ρολόι να πάει κοντά του (ΨΙΤ που είσαι; ΨΙΤ ΨΙΤ) και μαζεύονται γύρω του γάτες! Πολύ γέλιο, να σε καλά! :D :D :D
 
Στον μηχανοφαγο κορυφαια σκηνη,η στουκα με το λεωφορειο...
 
Ξεχασες το αλλο αριστουργημα

Ο ΚΩΤΣΟΣ ΣΤΗΝ ΕΟΚ

Μηπως εχετε υποψη σας καποιο με τον Βουτσα-Τσακωνα που εκαναν τους μανιωδεις παιχτες των UFO, οπως ελεγαν τα ηλεκτρονικα παιχνιδια του 20ρικου?
 
Ο ιππότης της λακούβας είναι απο τις αγαπημένες μου ταινίες! Έκλαιγα από τα γέλια! Την ξαναείδα πρόσφατα και πάλι έκλαψα απο τα γέλια.
 
Εγω θελω να βρω την ταινια "Ο τελευταιος ανδρας"

Οποιος γνωριζει απο που μπορω να το κατεβασω ας στειλει.
 
Με Παπανίκα, Τέτη Σχοινάκη και Ζωνόρο! Φεμινισμός του '80!
 
Ο Ηρακλής και τα λιοντάρια του...

Απ'τις καλύτερες σειρές!
 
Gyubrush είπε:
Εγω θελω να βρω την ταινια "Ο τελευταιος ανδρας"Οποιος γνωριζει απο που μπορω να το κατεβασω ας στειλει.
Oλο και καποιο μουλαρι θα την κουβαλαει....
 
Το αβαταρ σου ειναι πολυ σωστο!!
 
Πίσω
Μπλουζα