ΜΑΙΡΗ ΚΥΒΕΛΟΥ

ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ

RetroWannaBe
Joined
21 Ιαν 2020
Μηνύματα
73
Αντιδράσεις
105
Τί να πώ για το πλάσμα αυτό...Θεϊκο πρόσωπο, Θεϊκό κορμί...Ματάρες, χείλη, έκφρασις, βλέμμα., τύπος, κίνησις...
Όλα της εξαίσια...Από τις μεγαλύτερες αδυναμίες μου...Την λατρεύω...!!!!!!!!!!
Σπάνια ομορφιά...Είναι μέσα στις 5 ομορφότερες γυναίκες του κόσμου μου...
Το νήμα της ζωής της κόπηκε στα 60...Όμως πλάσματα σαν αυτά είναι αθάνατα...
Εξ' άλλου ο θάνατος περνάει στην ανυπαρξία όταν η ομορφιά φωτίζει τα μάτια της ψυχής...
Παραθέτω ελάχιστες φωτογραφίες που έχω απαθανατίσει...
Δεν έχω αρκετό φωτογραφικό υλικό της Μαίρης...Πόσο θα το ήθελα...

ΜΑΙΡΗ ΚΥΒΕΛΟΥ.jpg
 
Και δεν ειχε μονο πολυ ωραιο προσωπο η Μαιρη. Ηταν και κορμαρα. Την εχω δει και με σορτς και με μινι, μια που ελαμψε κυριως στις αρχες του '70, και ηταν χαρμα οφθαλμων. Ψηλολιγνη, καλλιγραμμη και θεσπεσια.
 
Και δεν ειχε μονο πολυ ωραιο προσωπο η Μαιρη. Ηταν και κορμαρα. Την εχω δει και με σορτς και με μινι, μια που ελαμψε κυριως στις αρχες του '70, και ηταν χαρμα οφθαλμων. Ψηλολιγνη, καλλιγραμμη και θεσπεσια.
Μια Θεά!!!!!!!!!! Όπως είπα, σπάνια ομορφιά...Και όπως πολύ ορθά είπες, χάρμα οφθαλμών...
 
Μαίρη Κυβέλου


Βιογραφία: Γεννημένη στην Αθήνα. Υπήρξε σύζυγος με τον, επίσης ηθοποιό, Νίκο Απέργη.
Απόφοιτος της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών. Σπούδασε στη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου, από όπου αποφοίτησε το 1968. Η πρώτη της θεατρική εμφάνιση έγινε τον ίδιο χρόνο με το θίασο του Γιάννη Γκιωνάκη, στο έργο του Δημήτρη Ψαθά "Ο κουτσομπόλης".
Πήρε μέρος σε πολλές θεατρικές παραστάσεις, κινηματογραφικές ταινίες και τηλεοπτικές σειρές μεταξύ 1968-1981, οπότε και σταμάτησε την καριέρα της όταν γέννησε τον γιο της.

Πηγή Βιογραφίας: retroDB

Πολυδωρεε...


:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα