[ΜΒ] Κατάλογος με επιτραπέζια της ΜΒ

snakeyes08

RetroActive
Joined
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
339
Αντιδράσεις
119
Μέσα από ένα ξεχασμένο διαφημιστικό βιβλιαράκι της ΜΒ βρήκα αρκετά ξεχασμένα από το χρόνο επιτραπέζια...

P6130015.jpg


P6130016.jpg


P6130017.jpg


P6130011.jpg


P6130012.jpg


P6130014.jpg
 
Ενδιαφέρον, τα περισσότερα παιχνίδια κυκλοφορούν ακόμα βέβαια..

Μιχάλης
 
πράγματι η ΜΒ έχει κυκλοφορίσει πολλά συναρπαστικά παιχνίδια που δυστυχώς πολλά απ' αυτά έχουν αποσειρθεί απ' την αγορά!! μακάρι να ξαναγύνονταν επανέκδοση αυτόν που κυκλογφόρισαν αρχές του 90!!!
 
Δεν πρεπει να ξεχναμε το απιστευτο Hotel.Νομιζω της MB ηταν.
 
ναι! απο την ΜΒ ήταν και μετά επανακυκλοφόρισε απο την parker! ακριβώς το ίδιο ισχύει και γιά το κερδίστε χάνοντας!!
 
Τον Τροχό της Τύχης τον είχα,απλά ήταν η ελληνική έκδοση...είχε αρκετές καρτέλες μέσα!
 
Καταλογος ΜΒ/Νilco με ολα τα επιτραπεζια της εποχης... :)

38778.jpg38777.jpg38776.jpg38775.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Καταλογος ΜΒ/Νilco με ολα τα επιτραπεζια της εποχης... :)

Ωραίος!

το Slotter μου άρεσε παρά πολύ και το Hotel που το έχω ακόμα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κοιτα στο αναλογο θρεντ για το ΗΟΤΕL και θα δεις... :)
 
απ αυτα τα παιχνιδια που βλεπω στις φωτογραφιες ειχαμε :τα φανταστικα λουλουδια και τον τροχο της τυχης

Ο cauldron ανεβασε στο καναλι του τη διαφημιση με το επιτραπεζιο "αγωνια"

 
Αγωνία!!! Το έχω ακόμα αυτό το επιτραπέζιο!!! Θυμάμαι ότι το ήθελα διακαώς!

Μια εξελιγμένη έκδοση του γκρινιάρη ήταν, με το χοροπηδηχτό ζάρι. Όμως έκανε πολύ θόρυβο το έλασμα που εκτόξευε το ζάρι, οπότε από ένα σημείο και μετά γινόταν εκνευριστικό. Διασώζεται το παιχνίδι, αλλά χωρίς το κουτί του.
 
Σχεδόν όλα της MB τα είχα. Με αρκετά μάλιστα έπαιζα μέχρι πρόσφατα. Το Splat! "Ζουζουνομαχίες" υφίσταται ακόμη σε πολύ καλή κατάσταση, αν και τα Play-Doh έχουν διαλυθεί και θέλουν άντικατάσταση.

splatt!.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νάσσο κράτησέ το και πρόσεχέ το σαν τα μάτια σου το Splat! Το χεις διατηρήσει σε εξαιρετική κατάσταση, απ'ό,τι φαίνεται. Μπορεί να μην έχω παίξει ποτέ, αλλά σαν επιτραπέζιο μου φαίνεται πολύ ωραίο. Γενικά η MB έχει κάνει εξαιρετική δουλειά στα επιτραπέζιά της! Οπότε είσαι τυχερός που είχες όλα αυτά τα επιτραπέζια.
 
Ετσι είναι παιδιά! Η ΜΒ είναι μια εταιρία θρύλος! Εχω κι εγώ αρκετά παιχνίδια από ΜΒ (Κερδίστε χάνοντας, ναυμαχία,Hero quest, σταυροφορία στο διάστημα κ.α) και φυσικά διατηρούνται σε άψογη κατάσταση
 
Πολλά παιγνίδια της MB αν ξαναέβγαιναν τη προηγούμενη δεκαετία χαλαρά θα κτύπαγαν πωλήσεις-ρεκόρ. Με λυπεί το γεγονός ότι τα σημερινά παιδιά δεν ζούν αυτά που ζήσαμε εμείς παίζοντας επιτραπέζια. Αμφιβάλλω για μετά το 2009 να είχαν την ίδια απήχηση που είχαν τη δεκαετία του 1990 ελέω τεχνολογίας και υπολογιστών.

Νώντα, πράγματι είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Μόνο οι πλαστελίνες της Play-Doh θέλουν άλλαγμα.

Το "Κερδίστε χάνοντας" μου το είχαν κάνει δώρο οι γονείς μου. Ενώ στην αρχή δεν το ήθελα, αργότερα ήθελα πώς και πώς να παίξω είτε με την αδελφή μου είτε με φίλους.
 
Τα παιχνίδια εδώ (Βρετανία) καλά κρατούν. Διαφημίσεις και πολλά μαγαζιά, όλα αυθεντικά. Οι εκθέσεις κάθε χρόνο τεράστιες, γεμάτες κόσμο. Action figures και επιτραπέζια ακριβώς στον αριθμό που είχαν στα 90s... αντιθέτως στην Ελλάδα το παιχνίδι εκτός PC είναι νεκρό, όπως και σχεδόν τα πάντα.
 
Αλλο ενα ΣΟΥΠΕΡ επιτραπεζιο

προσθεθηκε σημερα στην συλλογη μου... :D

Προκειται για την ΝΑΥΜΑΧΙΑ/BATTLESHIP.

Βρεθηκε και αυτο στο Monastir MALL σε πολυ

καλη κατασταση οπως φαινεται και στην φωτο...

Προβολή συνημμένου 48825

Περιεχομενο και οδηγιες εδω

Battleship MB.jpg
 
πολυ καλο..ναυμαχια ειχα απο τα goodys κερδισει..εχω εντοπισει αρκετα εως πολλα mb αλλα απο τιμες αστα.καποια στιγμη αν μαζεψω λεφτα θα τα παρω..πρεπει ειναι τα mb games επιτραπεζια ιστορια..απο μια αλλη εποχη αγνη..
 
Σκορ 4

Επιτραπέζιο παιχνίδι που είχε κυκλοφορήσει τη δεκαετία του 90 για δύο παίχτες με πούλια δύο χρωμάτων και ταμπλώ σαν σχάρα όπου προσπαθούσες να σχηματίσεις τετράδες με πούλια του ίδιου χρώματος οριζόντια, κάθετα ή διαγώνια.
 
Πίσω
Μπλουζα