Μαλατάντης;

NLS

RetroActive
Joined
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
270
Αντιδράσεις
11
Ξέρει κανένας τα whereabouts του εν λόγω κάποτε γνωστού κυρίου του χώρου;

Τι κάνει, με τι ασχολείται.

Έχω ψάξει λίγο, βλέπω ότι δηλώνει ως έδρα ακόμα τη γνωστή διεύθυνση στο Π. Φάληρο, έχει τύχει να περάσω από εκεί (για άσχετο λόγο προφανώς) και έκανα να δω τι παίζει, αλλά δεν φαίνεται κάποιο διακριτικό στην είσοδο (αν θυμάμαι), συν το γνωστό διαμέρισμα δείχνει κλειστό (ίσως έχει και σπίτι μέσα στην ίδια πολυκατοικία), έχει ένα site που δηλώνει "inventor" (!?) αλλά είναι κενό από περιεχόμενο, ενώ από τα 1-2 email που έχω βρει δεν έχω δοκιμάσει να του γράψω (που να με θυμάται κιόλας).

Ελπίζω να είναι καλά ο άνθρωπος. Ίσως έρθει να μας απαντήσει; (και μια νεώτερη φωτό δεν θα βλάψει, θέλω να... διαπιστώσω κάτι)
 
Για κάνε ένα intro για εμάς τους αδαείς, τι έστι ματαλαντης και όλα τα παρελκόμενα.
 
NLS είπε:
Έχω ψάξει λίγο .....,

έχει ένα site που δηλώνει "inventor" (!?)
Ετσι για να "ξεσκουριασω" ενα mini search και για να θυμηθω το "αθλημα" λιγο (μετα απο καιρο.....)

Με καθε επιφυλαξη παντα .....

"Στροβιλος αμφιδρομης ροης ρευστου πολλαπλων χρησεων '(2013)

http://www.obi.gr/obi/Portals/0/ImagesAndFiles/Files/EDBI/2013/A/EDBI_A_2013_01.pdf

υπαρχει αναφορα κι εδω νομιζω

http://www.freelists.org/post/openyourmind/2011,89

Να υποθεσω με ασφαλεια οτι προφανως την εταιρια εχει αναλαβει συγγενικο του προσωπο ???

https://echamber.pcci.gr/eChamber/login.php?action=sMember&registerID=48027&back=kad&kad=9001&page=0

foutix είπε:
Για κάνε ένα intro για εμάς τους αδαείς, τι έστι ματαλαντης και όλα τα παρελκόμενα.
Αδαης mode too (κι εγω) ,

"Il y a seulement un magasin de matιriel Amiga ΰ Athθnes, mais il ne tient pas de stock (il commande du matιriel de l'ιtranger). Il s'appelle Malatantis et il est le premier partisan de l'Amiga en Grθce (depuis l'θre de l'A500)."
~ Aπο τους πρωτοπορους αλλα και τελευταιος των Amiga-μαγαζαδων αν καταλαβα σωστα.http://obligement.free.fr/articles/amigadanslemonde.php

http://obligement.free.fr/articles/amigadanslemonde.php

,αλλα το παραπανω απαντα εν μερει τουλαχιστον νομιζω ,μεχρι να μας διαφωτισει περεταιρω ο NLS ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Μαλατάντης είναι από τους πρώτους που ασχολήθηκαν με την Amiga επαγγελματικά (και δεν εννοώ από τη μεριά του χρήστη μόνο).

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ AMIGA USER (και μαμά και μπαμπάς από Amiga user - για να σε πάνε εκεί) που ξέρει κάτι παραπάνω από το να κάνει boot ένα game (γιατί δυστυχούς είχαμε και τέτοιους που ποτέ δεν κατάλαβαν τι είναι Amiga) και να μην ήξερε κάποια εποχή τον Μαλατάντη.

Ειδικεύτηκε στο να εισάγει ότι νέο υπήρχε και να παίζει το ρόλο του σημερινού ebay για τους Amiga users.

ΔΕΝ ειδικεύτηκε στην πειρατεία software (που ήταν κοινός τόπος τότε - αλλά ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΙΝΟΣ ΤΟΠΟΣ - και όποιος ζούσε τότε και δεν το ξέρει, λέει ψέματα), χωρίς να σημαίνει ότι εκεί δεν θα έβρισκες "τίποτα" (απλώς εκεί πιθανότερο ήταν να βρεις το τελευταίο DigiPaint ή το Aegis Animator παρά το Loom).

Εκεί είδα τον πρώτο bubble jet έγχρωμο εκτυπωτή (έφαγα ξαφνική φλασιά και πρέπει να τον έλεγαν Xerox 4020 - http://www.thecomputerarchive.com/archive/Printers/Inkjet/Xerox%204020%20Color%20Ink%20Jet%20Printer.PDF), ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ αλλά ο μόνος που συνδεόταν με την Amiga και τύπωνε όπως πρέπει (για την εποχή - μιλάμε μέσα του 80) τα φανταστικά γραφικά της.

Εκεί είδα πρώτη φορά sampler.

Εκεί είδα πρώτη φορά digitizer (αρχικά μονόχρωμα με φίλτρα και μετά woooow έγχρωμα). Μάλιστα έχει αποθανατίσει ο ίδιος εμένα και τον μετέπειτα κουμπάρο μου, ως εφήβους και με βλέμμα μαγκιάς (εντυπωσιασμός ήταν αλλά δεν βγήκε σωστά με τα μέσα της εποχής χαχαχα), κατευθείαν από camera (αναλογική) σε digitizer (μια απλή ψηφιακή φωτογραφία όπως θα λέγαμε με τα σημερινά δεδομένα, ήταν τότε ιστορία ολόκληρη). Μάλιστα η συγκεκριμένη photo κυκλοφόρησε σαν bootblock loader (!) μαζί με sample που να λέει (από το γνωστό λαϊκό) "μα τι να πω στο περιθώριο που ζω φιλακισμένος" (loop αυτό, δεν είχαμε περισσότερο χώρο), πράγμα που έγινε... hit στο σχολείο (με καλό και κακό/αστείο τρόπο). :)

Εκεί γενικά έγινε (ένα διαμέρισμα ημιορόφου διαμορφωμένο σαν μαγαζί) ένας χώρος συνάντησης ψαγμένων Amiga users.

Ότι δεν είχε, του το έλεγες και το έφερνε. (με εξαίρεση την EMPLANT του Jim Drew την οποία έκανα εισαγωγή εγώ με τον κουμπάρο μου και αν θυμάμαι κάναμε προσπάθεια μεταπώλησης - ελάχιστα κομμάτια - και μέσω του Μαλατάντη)

Ήξερε το μηχάνημα (αν και δεν είχα ενδείξεις αν το ήξερε απλώς επειδή ήταν έξυπνος ή είχε γνώσεις hardware/software τελικά).

Ήθελες memory cartridge; Εκεί. (ή κάνα γνωστό να σου φέρει απέξω - μιλάμε προ Internet)

Ήθελες δεύτερο drive;

Ήθελες (αργότερα) σκληρό δίσκο;

Μετά ειδικεύτηκε (γιατί εκεί ήταν το ρευστό και εκεί τον γνώρισαν περισσότεροι επαγγελματίες) στο θέμα του digitizing/character generation/genlocking (βλέπε VideoToaster και λοιπά φτηνά παρεμφερή που "έθρεψαν" ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα τότε μικρά αλλά και μεγαλύτερα τηλεοπτικά μας κανάλια - στην αυγή της "ελεύθερης τηλεόρασης"). Τότε εγώ είχα πια αραιώσει όμως γιατί είχα βρει άλλους τρόπους να προμηθεύομαι πράγματα, δεν ήθελα και τόσα πια, μας έφαγε και η δουλειά...

Κάποια στιγμή η Commodore (και οι διάδοχοι) φρόντισαν τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ EVER (και δεν σηκώνω συζήτηση) να τον στείλουν στους υφάλους, οπότε όσοι έβγαζαν ψωμί από αυτών (τουλάχιστον το 90% τους) άρχισαν να πηδάνε από το πλοίο.

Ξέρω ότι έκανε κάποιες κινήσεις προς τα PC, αλλά δεν ήταν πια το ίδιο, "ο Μαλατάντης με το όνομα". Μετά δεν ξέρω, ότι σας λέω στο πρώτο post.

Καλά να είναι ότι και αν κάνει. Ελπίζω να τον βρει κάποιος να πει καμιά κουβέντα.
 
Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;
 
NLS είπε:
Ο Μαλατάντης είναι από τους πρώτους που ασχολήθηκαν με την Amiga επαγγελματικά (και δεν εννοώ από τη μεριά του χρήστη μόνο).ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ AMIGA USER (και μαμά και μπαμπάς από Amiga user - για να σε πάνε εκεί) που ξέρει κάτι παραπάνω από το να κάνει boot ένα game (γιατί δυστυχούς είχαμε και τέτοιους που ποτέ δεν κατάλαβαν τι είναι Amiga) και να μην ήξερε κάποια εποχή τον Μαλατάντη.

Ειδικεύτηκε στο να εισάγει ότι νέο υπήρχε και να παίζει το ρόλο του σημερινού ebay για τους Amiga users.

ΔΕΝ ειδικεύτηκε στην πειρατεία software (που ήταν κοινός τόπος τότε - αλλά ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΙΝΟΣ ΤΟΠΟΣ - και όποιος ζούσε τότε και δεν το ξέρει, λέει ψέματα), χωρίς να σημαίνει ότι εκεί δεν θα έβρισκες "τίποτα" (απλώς εκεί πιθανότερο ήταν να βρεις το τελευταίο DigiPaint ή το Aegis Animator παρά το Loom).

Εκεί είδα τον πρώτο bubble jet έγχρωμο εκτυπωτή (έφαγα ξαφνική φλασιά και πρέπει να τον έλεγαν Xerox 4020 - http://www.thecomputerarchive.com/archive/Printers/Inkjet/Xerox%204020%20Color%20Ink%20Jet%20Printer.PDF), ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ αλλά ο μόνος που συνδεόταν με την Amiga και τύπωνε όπως πρέπει (για την εποχή - μιλάμε μέσα του 80) τα φανταστικά γραφικά της.

Εκεί είδα πρώτη φορά sampler.

Εκεί είδα πρώτη φορά digitizer (αρχικά μονόχρωμα με φίλτρα και μετά woooow έγχρωμα). Μάλιστα έχει αποθανατίσει ο ίδιος εμένα και τον μετέπειτα κουμπάρο μου, ως εφήβους και με βλέμμα μαγκιάς (εντυπωσιασμός ήταν αλλά δεν βγήκε σωστά με τα μέσα της εποχής χαχαχα), κατευθείαν από camera (αναλογική) σε digitizer (μια απλή ψηφιακή φωτογραφία όπως θα λέγαμε με τα σημερινά δεδομένα, ήταν τότε ιστορία ολόκληρη). Μάλιστα η συγκεκριμένη photo κυκλοφόρησε σαν bootblock loader (!) μαζί με sample που να λέει (από το γνωστό λαϊκό) "μα τι να πω στο περιθώριο που ζω φιλακισμένος" (loop αυτό, δεν είχαμε περισσότερο χώρο), πράγμα που έγινε... hit στο σχολείο (με καλό και κακό/αστείο τρόπο). :)

Εκεί γενικά έγινε (ένα διαμέρισμα ημιορόφου διαμορφωμένο σαν μαγαζί) ένας χώρος συνάντησης ψαγμένων Amiga users.

Ότι δεν είχε, του το έλεγες και το έφερνε. (με εξαίρεση την EMPLANT του Jim Drew την οποία έκανα εισαγωγή εγώ με τον κουμπάρο μου και αν θυμάμαι κάναμε προσπάθεια μεταπώλησης - ελάχιστα κομμάτια - και μέσω του Μαλατάντη)

Ήξερε το μηχάνημα (αν και δεν είχα ενδείξεις αν το ήξερε απλώς επειδή ήταν έξυπνος ή είχε γνώσεις hardware/software τελικά).

Ήθελες memory cartridge; Εκεί. (ή κάνα γνωστό να σου φέρει απέξω - μιλάμε προ Internet)

Ήθελες δεύτερο drive;

Ήθελες (αργότερα) σκληρό δίσκο;

Μετά ειδικεύτηκε (γιατί εκεί ήταν το ρευστό και εκεί τον γνώρισαν περισσότεροι επαγγελματίες) στο θέμα του digitizing/character generation/genlocking (βλέπε VideoToaster και λοιπά φτηνά παρεμφερή που "έθρεψαν" ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα τότε μικρά αλλά και μεγαλύτερα τηλεοπτικά μας κανάλια - στην αυγή της "ελεύθερης τηλεόρασης"). Τότε εγώ είχα πια αραιώσει όμως γιατί είχα βρει άλλους τρόπους να προμηθεύομαι πράγματα, δεν ήθελα και τόσα πια, μας έφαγε και η δουλειά...

Κάποια στιγμή η Commodore (και οι διάδοχοι) φρόντισαν τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ EVER (και δεν σηκώνω συζήτηση) να τον στείλουν στους υφάλους, οπότε όσοι έβγαζαν ψωμί από αυτών (τουλάχιστον το 90% τους) άρχισαν να πηδάνε από το πλοίο.

Ξέρω ότι έκανε κάποιες κινήσεις προς τα PC, αλλά δεν ήταν πια το ίδιο, "ο Μαλατάντης με το όνομα". Μετά δεν ξέρω, ότι σας λέω στο πρώτο post.

Καλά να είναι ότι και αν κάνει. Ελπίζω να τον βρει κάποιος να πει καμιά κουβέντα.
Είχε τα γραφεία του στη Σολωμού;
 
Όχι. Ο Μαλατάντης έδρευε στο Π. Φάληρο σε παράδρομο της Αμφιθέας.

Θα περίμενα ήδη 3-4 άτομα να λένε "α τον Μαλατάντη, ναι θυμάμαι το τάδε πράγμα" κλπ.

Σολωμού ήταν "άλλοι" με "άλλη" ειδίκευση.
 
NLS είναι λίγο εξειδικευμένο το θέμα και δοθέντος ότι το κατάστημα δεν ήταν και σε κεντρικό σημείο το δυσκολεύει ακόμα περισσότερο.
 
NLS είπε:
Όχι. Ο Μαλατάντης έδρευε στο Π. Φάληρο σε παράδρομο της Αμφιθέας.Θα περίμενα ήδη 3-4 άτομα να λένε "α τον Μαλατάντη, ναι θυμάμαι το τάδε πράγμα" κλπ.

Σολωμού ήταν "άλλοι" με "άλλη" ειδίκευση.
Ναι γνωρίζω πολύ καλά τις "άλλες" ειδικότητες. Δούλευα σε ιδιαιτέρως γνωστό μαγαζί της εποχής επί της Σολωμού.

Απλά και αυτός που λέω είχε γνώσεις ιδιαίτερες σε sampler, digitizer, σκληρούς δίσκους κλπ. Anyway... :)
 
Eγω προσωπικα δεν ειχα παει ποτε στο Μαλαταντη, αλλα παντα ακουγα για αυτον. Οταν αγορασα την πρωτη μου Α1200 το 2006, αυτος που μου την πουλησε μου ειπε οτι πηρε το αυθεντικο ελληνικο WB απο το Μαλαταντη, ενας φιλος μου που εγραφε στο Ελληνικο Amiga Computing τον ηξερε, αλλος φιλος μου που δουλευε στον Εγκεφαλο τον ηξερε, ακομα και φιλος μου που δουλευε στο commodore club στον Πυργο των Αθηνων (Αμπελοκηποι) τον ηξερε. Εγω δεν ετυχε να τον γνωρισω.
 
:)

Πρέπει να τον βρω κάποια στιγμή.
 
Γνωστός και μη εξαιρετέος ο Μαλατάντης μας εφοδιάζε με ότι καλύτερο/εππαγελματικό για την Amiga.

Δεν ήταν Thomas Soft ούτε κατά διάνοια.
 
NLS είπε:
Ο Μαλατάντης είναι από τους πρώτους που ασχολήθηκαν με την Amiga επαγγελματικά (και δεν εννοώ από τη μεριά του χρήστη μόνο).ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ AMIGA USER (και μαμά και μπαμπάς από Amiga user - για να σε πάνε εκεί) που ξέρει κάτι παραπάνω από το να κάνει boot ένα game (γιατί δυστυχούς είχαμε και τέτοιους που ποτέ δεν κατάλαβαν τι είναι Amiga) και να μην ήξερε κάποια εποχή τον Μαλατάντη.

Ειδικεύτηκε στο να εισάγει ότι νέο υπήρχε και να παίζει το ρόλο του σημερινού ebay για τους Amiga users.

ΔΕΝ ειδικεύτηκε στην πειρατεία software (που ήταν κοινός τόπος τότε - αλλά ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΙΝΟΣ ΤΟΠΟΣ - και όποιος ζούσε τότε και δεν το ξέρει, λέει ψέματα), χωρίς να σημαίνει ότι εκεί δεν θα έβρισκες "τίποτα" (απλώς εκεί πιθανότερο ήταν να βρεις το τελευταίο DigiPaint ή το Aegis Animator παρά το Loom).

Εκεί είδα τον πρώτο bubble jet έγχρωμο εκτυπωτή (έφαγα ξαφνική φλασιά και πρέπει να τον έλεγαν Xerox 4020 - http://www.thecomputerarchive.com/archive/Printers/Inkjet/Xerox%204020%20Color%20Ink%20Jet%20Printer.PDF), ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ αλλά ο μόνος που συνδεόταν με την Amiga και τύπωνε όπως πρέπει (για την εποχή - μιλάμε μέσα του 80) τα φανταστικά γραφικά της.

Εκεί είδα πρώτη φορά sampler.

Εκεί είδα πρώτη φορά digitizer (αρχικά μονόχρωμα με φίλτρα και μετά woooow έγχρωμα). Μάλιστα έχει αποθανατίσει ο ίδιος εμένα και τον μετέπειτα κουμπάρο μου, ως εφήβους και με βλέμμα μαγκιάς (εντυπωσιασμός ήταν αλλά δεν βγήκε σωστά με τα μέσα της εποχής χαχαχα), κατευθείαν από camera (αναλογική) σε digitizer (μια απλή ψηφιακή φωτογραφία όπως θα λέγαμε με τα σημερινά δεδομένα, ήταν τότε ιστορία ολόκληρη). Μάλιστα η συγκεκριμένη photo κυκλοφόρησε σαν bootblock loader (!) μαζί με sample που να λέει (από το γνωστό λαϊκό) "μα τι να πω στο περιθώριο που ζω φιλακισμένος" (loop αυτό, δεν είχαμε περισσότερο χώρο), πράγμα που έγινε... hit στο σχολείο (με καλό και κακό/αστείο τρόπο). :)

Εκεί γενικά έγινε (ένα διαμέρισμα ημιορόφου διαμορφωμένο σαν μαγαζί) ένας χώρος συνάντησης ψαγμένων Amiga users.

Ότι δεν είχε, του το έλεγες και το έφερνε. (με εξαίρεση την EMPLANT του Jim Drew την οποία έκανα εισαγωγή εγώ με τον κουμπάρο μου και αν θυμάμαι κάναμε προσπάθεια μεταπώλησης - ελάχιστα κομμάτια - και μέσω του Μαλατάντη)

Ήξερε το μηχάνημα (αν και δεν είχα ενδείξεις αν το ήξερε απλώς επειδή ήταν έξυπνος ή είχε γνώσεις hardware/software τελικά).

Ήθελες memory cartridge; Εκεί. (ή κάνα γνωστό να σου φέρει απέξω - μιλάμε προ Internet)

Ήθελες δεύτερο drive;

Ήθελες (αργότερα) σκληρό δίσκο;

Μετά ειδικεύτηκε (γιατί εκεί ήταν το ρευστό και εκεί τον γνώρισαν περισσότεροι επαγγελματίες) στο θέμα του digitizing/character generation/genlocking (βλέπε VideoToaster και λοιπά φτηνά παρεμφερή που "έθρεψαν" ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα τότε μικρά αλλά και μεγαλύτερα τηλεοπτικά μας κανάλια - στην αυγή της "ελεύθερης τηλεόρασης"). Τότε εγώ είχα πια αραιώσει όμως γιατί είχα βρει άλλους τρόπους να προμηθεύομαι πράγματα, δεν ήθελα και τόσα πια, μας έφαγε και η δουλειά...

Κάποια στιγμή η Commodore (και οι διάδοχοι) φρόντισαν τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ EVER (και δεν σηκώνω συζήτηση) να τον στείλουν στους υφάλους, οπότε όσοι έβγαζαν ψωμί από αυτών (τουλάχιστον το 90% τους) άρχισαν να πηδάνε από το πλοίο.

Ξέρω ότι έκανε κάποιες κινήσεις προς τα PC, αλλά δεν ήταν πια το ίδιο, "ο Μαλατάντης με το όνομα". Μετά δεν ξέρω, ότι σας λέω στο πρώτο post.

Καλά να είναι ότι και αν κάνει. Ελπίζω να τον βρει κάποιος να πει καμιά κουβέντα.

Μαλατάντης... κλασσική αξία... Θυμάμαι διαφημίσεις του στο 64-128-Amiga, καθώς και τη δοκιμή του Amiga1020 το οποίο είχε παραχωρήσει στο περιοδικό επί τούτου. Τον είχα πετύχει σε κάποιο Commodore Show στο εκθεσιακό κέντρο Αθηνών στη Κηφισίας (μπροστά από τα γραφεία της ΜΕΜΟΧ). Αρκετές φορές είχα πάει στο μαγαζί του - πάντα είχε κάτι ενδιαφέρον να δεις. Από εκεί πήρα και τη πρώτη Α1200 μου. Ωραίες εποχές.
 
2v3izh3.jpg
 
Καλησπερα σε ολους.....


Απο τις πρωτες εκτυπωσεις του Xerox 4020,απο τον Γιαννη Μαλαταντη



απο Amiga 1000, την μοναδικη που ειχαμε φερει τοτε και την παρουσιασαμε



σε εκθεση στο Hilton.....
:) :D

2v3izh3.jpg
2v3izh3.jpg

Amiga.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eξαιρετικό, θα έλεγα !! :thumbup: (και πως να μην είναι, αφού πρόκειται για δημιουργία του μεγάλου Jim Sachs, του ανθρώπου πίσω απο τα γραφικά παιχνιδιών όπως το εμβληματικό Defender of the Crown, το Ports of Call, κλπ. Στην εικόνα έχει σχεδιάσει το σπίτι του - το προσωπικό του "κάστρο" :) )

JohnAll, *respect* για την παρουσίαση της Α1000 στο Χίλτον. :worship: (πρέπει να πέσανε στο πάτωμα πολλά σαγώνια, φαντάζομαι... :) )

Sachs_Castle_1990.jpg

Sachs_Castle_1990.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εντυπωσιακη φωτο. :thumbup:
 
Καλησπερα...

Αυτη η εκθεση στο Ηilton ηταν μια υλοποιηση της εταιρειας,

για τις διαφορες φημες,οτι δεν θα ερθει στην Ελλαδα η Amiga 1000.

Ηρθε μεσα σε 48 ωρες αεροπορικως και ανελαβε ο Γιαννης την

παρουσιαση της και εγινε ο σχετικος χαμος........

Η φωτογραφια που ανεβασα ειναι απο σκαναρισμα της αυθεντικης,

η οποια ειναι ακριβως η φωτογραφια που εχει ανεβασει ο Billy,

χωρις το λογοτυπο.....

Σας ευχαριστω...........
 
Ούτε εγώ έχω πάει προσωπικά εκεί στον ίδιο, όμως επειδή έτυχε να ψιλοασχοληθώ με genlock (scala/tv text professional) και φυσικά με ProTracker (Technosound Turbo sampler), όταν έπεσαν οι δισκέτες στα χέρια μου με τα διάφορα προγράμματα sampling, image editing κλπ, σχεδόν πάντα μάθαινα απο αυτούς που μου τα έφερναν οτι "είναι εγγύηση το πρόγραμμα, το πήρα απο τον Μαλατάντη". Το θυμάμαι χαρακτηριστικά αυτό, γιατί τον ανέφεραν σαν άτομο με ιδιαίτερη γνώση στο χώρο, και όπως φαίνεται απο τα posts εδώ αυτό επιβεβαιώνεται. Λυπάμαι που δεν κατάφερα να πάω ποτέ εκεί τελικά, σίγουρα θα πάθαινα την πλάκα μου !
 
Πίσω
Μπλουζα