Μαριάννα Ρουσσάκη

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.266
Αντιδράσεις
6.037
Συμμετείχε στην κωμική σειρά Πάτερ ημών στο ρόλο της μεγάλης κόρης του Κ. Καρρά. Αργότερα πήρε μέρος στη σειρά Υπεράνω όλων η πατρίς με τον Κωνσταντίνο Καζάκο στο Σκάι (σημερινό alpha).

Τι έγινε μετά η ηθοποιός αυτή?
 
Έχει παίξει και σε άλλες σειρές η Μαριάννα, όπως στο Ντόλτσε Βίτα και την Παλίρροια.Την είχα συναντήσει πριν πολλά χρόνια ,το 1998 ,δούλευε στην Κηφισιά σε ένα καφέ μπαρ.Από τότε δυστυχώς έχω χάσει κάθε επαφή.

@DianaTheSuperstar91 θυμάσαι περίπου που την είδες ; Πηγαίναμε 7 χρόνια μαζί σχολείο.Σε 2 εβδομάδες κάνουμε ένα reunion και την ψάχνουμε !
 
Εγώ κάπου είχα διαβάσει ότι παντρεύτηκε έναν κρητικό και εγκαταστάθηκε στην Κρήτη, όπου απέκτησε και ένα παιδί κιόλας! Μπορεί να ήταν ψευδής είδηση βέβαια (που είναι πιθανό από ό,τι αντιλαμβάνομαι). Πάντως το μεταφέρω για παν ενδεχόμενο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι στο Ντόλτσε Βίτα που έκανε την Ντιάνα που ερωτεύθηκε τον Αντώνη, στην Παλίρροια (που προβάλλεται τα μεσάνυχτα) ναι στο πρώτο σίριαλ του Alpha.

Το 2004-2005 την είχα δει , δούλευε σε γνωστό κατάστημα με υποδήματα στο Σύνταγμα. Μετά χάθηκαν τα ίχνη της Μαριάννας.
 
Κρίμα...άλλη μια ηθοποιός που δεν άντεξε τον σκληρό ανταγωνισμό... μακάρι να ξαναβρεί τον δρόμο προς την επιτυχία.
 
Εγω τη Μαριαννα την περυσι το καλοκαιρι...δουλευε ως σερβιτορα σε ενα ξενοδοχειο εξω απο το Ρεθυμνο,στην Κρητη...
 
Θυμάσαι μήπως σε ποιο ξενοδοχείο ; Είμαι μεγάλος fan της, αλλά έχει χαθεί, Thanks :cool:
 
Παρακαλώ όχι περισσότερες πληροφορίες για το χώρο εργασίας της κα. Ρουσάκη. Μπορεί η γυναίκα να μη θέλει να την ενοχλήσουν :)
 
παντως η Μαριάννα είναι...σωσίας της Τζουλιας Ρομπερτς....

bigsmile.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με την Μαριανα καναμε παρεα μεχρι το 1999 οπου εφυγα στο εξωτερικο, Εχω προσπαθησει πολες φωρες να επικοινωνησω με καποιον τροπο αλλα εχει χαθει τελειως. Ηταν πολυ καλος χαρακτηρας και παρα πολυ απλη κοπελα. Δουλεψαμε μαζι στον Ωρωπο.
 
Και σε ένα επεισόδιο της σειράς "οι επαγγελματίες" στο Mega την θυμάμαι αυτή την κοπέλα
 
Τον Αύγουστο του 1995 έκανα διακοπές στην Κεφαλονιά και βρεθήκαμε μέσω κοινών φίλων στην ίδια παρέα με τη Μαριάννα για περίπου 10 μέρες.

Ήταν ακριβώς η εποχή που το Πάτερ Ημών έκανε μεγάλη επιτυχία. Αν θυμάμαι καλά, είχε μόλις τελειώσει η πρώτη σεζόν και το φθινόπωρο θα ξεκίναγε η δεύτερη. Θα μπορούσε εύκολα λοιπόν, ειδικά στην ηλικία που ήταν και μάλιστα από τη στιγμή που ήταν μια αντικειμενικά όμορφη κοπέλα, να έχουν πάρει τα μυαλά της αέρα, να το παίζει ντίβα, ή έστω να μην έχει πολλά πολλά με εμάς που τη γνωρίσαμε εκείνες τις μέρες.

Κι όμως ήταν το ακριβώς αντίθετο. Πολύ απλή, πολύ φιλική με όλους μας, ενώ τη θυμάμαι πάντα ευδιάθετη και χαμογελαστή. Είχε κάνει πραγματικά εντύπωση σε όλους μας ο εξαιρετικός της χαρακτήρας. Δεν είχε κάνει δε την παραμικρή αναφορά στη συμμετοχή της στο σήριαλ.

Δεν ξέρω που βρίσκεται και τι κάνει σήμερα, αλλά ελπίζω πραγματικά να είναι καλά και να είναι ο ίδιος εξαιρετικός άνθρωπος που γνώρισα τότε.
 
Συμμετείχε στην κωμική σειρά Πάτερ ημών στο ρόλο της μεγάλης κόρης του Κ. Καρρά. Αργότερα πήρε μέρος στη σειρά Υπεράνω όλων η πατρίς με τον Κωνσταντίνο Καζάκο στο Σκάι (σημερινό alpha).

Τι έγινε μετά η ηθοποιός αυτή?

Νομίζω την είχα δει πρόσφατα σε κατάστημα με παπούτσια, ήταν υπάλληλος.

Εγώ κάπου είχα διαβάσει ότι παντρεύτηκε έναν κρητικό και εγκαταστάθηκε στην Κρήτη, όπου απέκτησε και ένα παιδί κιόλας! Μπορεί να ήταν ψευδής είδηση βέβαια (που είναι πιθανό από ό,τι αντιλαμβάνομαι). Πάντως το μεταφέρω για παν ενδεχόμενο!

Εγω τη Μαριαννα την περυσι το καλοκαιρι...δουλευε ως σερβιτορα σε ενα ξενοδοχειο εξω απο το Ρεθυμνο,στην Κρητη...


"Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά, μετά την τηλεοπτική της επιτυχία εργάστηκε σε μεγάλο κατάστημα υποδημάτων στο Σύνταγμα και σε κάποια café στην Αθήνα, ενώ είχε γραφτεί σε forums θαυμαστών που την αναζητούσαν, ότι πλέον έχει δημιουργήσει τη δική της οικογένεια στην Κρήτη – χωρίς ωστόσο κάτι τέτοιο να επιβεβαιώνεται."

Πηγή:


qsTQQYA63NYOie8PFokWzFHIbHp.jpg

Πηγή φωτογραφίας: themoviedb

Βρείτε πληροφορίες και στην RetroDB Μαριάννα Ρουσσάκη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα