Μεγαλο Franchise της Sega επιστρεφει!!! [DaytonaAAA]

Comment # 7

Itʼs clearly Shenmue 3.

:diablotin:
 
hehe. Βλέπω υπάρχουν αντικρουόμενες ερμηνείες. Μιας και μη Segackias δεν θα εκφέρω γνώμη.

Πάντως το Daytona το είχα παίξει στα arcade (και πέρισυ στην έκθεση), οπότε δεν θα με χαλούσε ένα remake.

Για το Shenmue, έχω ακούσει μόνο καλά λόγια.

Θα δούμε!!
 
Ελπιζω να επαναφερουν το Daytona αλλα να μην σακατεψουν το χειρισμο και την ΑΙ που εχουμε συνηθισει τοσα χρονια (οπως εκαναν πχ στο τελευταιο Sega Rally που ειναι ενα "ξενο" παιχνιδι για ολους τους φιλους της σειρας...)
 
Wally είπε:
Ελπιζω να επαναφερουν το Daytona αλλα να μην σακατεψουν το χειρισμο και την ΑΙ που εχουμε συνηθισει τοσα χρονια (οπως εκαναν πχ στο τελευταιο Sega Rally που ειναι ενα "ξενο" παιχνιδι για ολους τους φιλους της σειρας...)
Στο Sega Rally online που κυκλοφόρησε πρόσφατα για XBLA και PSN έχουν "διορθώσει" κατά πολύ τον χειρισμό. Ο χειρισμός του Revo δεν με χάλαγε πολύ αλλά ήταν υπερβολικά δύσκολο...
 
Model 2 σε 720p! Μπραβο ρε Sega τα καταφερες παλι!
 
Εχω την Saturn και την Dreamcast εκδοση ,θα το τιμησουμε και αυτο εις αναμνηση των arcades.


To 2 που παντα ηθελα να δω σε κονσολα δεν αξιωθηκε να βγει.
:(
 
Aardvark είπε:
Εχω την Saturn και την Dreamcast εκδοση ,θα το τιμησουμε και αυτο εις αναμνηση των arcades.
To 2 που παντα ηθελα να δω σε κονσολα δεν αξιωθηκε να βγει.
:(
Τουλαχιστον ας βαζανε το 2 ! :(
 
Nαι ρε %$$% ,το 2 ειχε γραφικαρες,ειδαμε καποιες πιστες του στο Οutrun Xbox.


Aς ελπισουμε να ειναι το επομενο,α και το Spikeout θελω!
 
Καλη φαση λογω online.

Παντως περιμενα ενα trailer που θα σεβεται περισοτερο το franchise. Δυστυχως ομως οι εποχες που η Sega ειχε το "eye of the tiger" εχουν παρελθει...

Daytona Saturn Commercial

 
Ωραια δεν την ειχα ξαναδει,αυτη θα κοστισε 1.000.000$ την εποχη που η Sega ειχε λεφτα και κονσολα τωρα τι εχει;


Psn και xbox live.
 
Πραγματικά αρκετά κιτσ, που λέμε, η νέα διαφήμιση. Και τα γραφικά δεν μου φαίνονται στο ελάχιστα βελτιωμένα σε σχέση με τα παλιά παιχνίδια. Θα έπρεπε να έκαναν έναν μικρό τουλάχιστον Lifting.
 
Συνηθως παιρνουν το παλιο και το κανουν HD ,μια χαρα εχεις το original στα καλυτερα του,δεν θα με χαλαγε ενα remake παντως με updated γραφικα.
 
Μια ζωή γκρίνια οι SEGAκηδες. Μια χαρά είναι τα γραφικά ήμαρτον, έχει φύγει αυτό το άθλιο popup και η ανάλυση είναι HD. Χίλιες φορές αυτό παρά νέα γραφικά που στην τελική ενδεχομένως να χαλάνε και το κλίμα του παιχνιδιού. Και το Online τα σπάει! Σε τι τιμή θα είναι ξέρουμε; (όχι ότι έχω κονσόλα απλά από περιέργεια)
 
f2bnp είπε:
Μια ζωή γκρίνια οι SEGAκηδες.
Αν αναφέρεσαι στον divined και τον Aardvark, κανένας από τους 2 δεν είναι καταχωρημένος στην database με τους SEGAκηδες. Αλλού τα έχουνε τα loyalties. :p

Κανέναν άλλο δεν είδα να γκρινιάζει στο thread...ίσα ίσα, γουστάρουμε.
 
Ετσι ετσι ,αν γινοντουσαν αλλαγες στα γραφικα θα βγαινανε οι παλιογεροι του Μαπετ και θα γκρινιαζαν για ιεροσυλια,lol.
 
Maddog είπε:
Αν αναφέρεσαι στον divined και τον Aardvark, κανένας από τους 2 δεν είναι καταχωρημένος στην database με τους SEGAκηδες. Αλλού τα έχουνε τα loyalties. :p Κανέναν άλλο δεν είδα να γκρινιάζει στο thread...ίσα ίσα, γουστάρουμε.
Γενικότερα μιλούσα, είδα και αλλού παρόμοια αντίδραση. Απλά δεν ξέρουν τι θέλουν (και κατ' επέκταση όλοι δηλαδή), άμα κάνουν ανανέωση στα γραφικά γκρινιάζουν γιατί δείχνουν πολύ καινούργια, ενώ άμα δεν τα ανανεώσουν τους λένε τεμπέληδες...
 
Φοβερο παιχνιδι το ειχα λιωσει στο dreamcast.Και εννοοιται οτι το παιζω ακομα.
 
Πίσω
Μπλουζα