Μελαγχολικά Videoclips

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.823
Αντιδράσεις
67.051
Σε ποια τραγούδια τα βιντεάκια σας έφερναν στενοχώρια, μελαγχολία κλπ; Εμένα με διαφορά το Runaway train από soul asylum. Από την αρχή ως το τέλος, γροθιά στο στομάχι. Ακόμα μου προκαλεί τα ίδια συναισθήματα, όπως όταν το πρωτοείδα μικρός στο Mtv..

 
Δεν ακουω Moby αλλα το συγκεκριμενο clip που ειχε τραβηξει την περιεργεια με το NES στυλ του. Πολυ καταθληπτικο...

 
Depeche Mode - Enjoy the silence

 
Η συνέχιση της ζωής γύρω της(που μου θυμίζει το ποίημα "Landscape With The Fall of Icarus" του William Carlos Williams),ενώ έχει καταρρεύσει o κόσμος της,το έκανε αποπνικτικά καταθλιπτικό από την πρώτη στιγμή που το είδα και το λάτρεψα.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ θλιβερη η ιστορια του αγοριου στο βιντεο Smalltown Boy των Bronski Beat.

 
Ο Moby γενικως εχει αρκετη μελαγχολια.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bruce Springsteen - Streets of Philadelphia


Ο Μπρους κάνει σουλάτσο σε φτωχογειτονιές γεματες σκουπίδια ανάμεσα σε ανθρώπους αλλοτε χαμογελαστούς που χαιρετούν και αλλοτε μελαγχολικούς, με παιδιά που χαμογελούν, ενώ το μελλον φανταζει αγνωστο. Παράλληλα οποιος εχει δει την αντίστοιχη ταινία, φέρνει στο νου του τον Τομ Χανκς όπως κατέληξε...
 
Για να ελαφρυνω για λιγο το κλιμα...

ΧΑΟΣ απο αδερφους Χαιτιδη...εχει απο ολα...μακαβριους ψυχοπονιαρικους στιχους, προδομενες αγαπες, ψειρου, αυτοκτονια, αστεγους, αλκοολισμο και πρωταγωνιστη τον Ελληνα Aqualung

 
Εμένα ακόμα μου προκαλεί ανατριχίλες το Street Spirit από τους Radiohead!

[video=youtube;BrZTNhW44-o]

 
RIO είπε:
Σε ποια τραγούδια τα βιντεάκια σας έφερναν στενοχώρια, μελαγχολία κλπ;
Σε όλα που οι γυναικείες παρουσίες φορούσαν περιττά ρούχα. Έλεος. Μια χαρά γυναίκες και να κυκλοφορούν με τις κουβέρτες καλοκαιριάτικα. Όχι μόνο στεναχώρια μου έφερναν, πάθαινα και καταθλιπτικό σόκ. :p :D
 
noxrider είπε:
Η συνέχιση της ζωής γύρω της(που μου θυμίζει το ποίημα "Landscape With The Fall of Icarus" του William Carlos Williams),ενώ έχει καταρρεύσει o κόσμος της,το έκανε αποπνικτικά καταθλιπτικό από την πρώτη στιγμή που το είδα και το λάτρεψα.

Καλά μιλάμε είχα φάει τρελλό κόλλημα με αυτό το τραγούδι, εν τω μεταξύ το MTV επί 6 μήνες το έδειχνε κάθε 20 λεπτά!!! Αυτό και το "Loosing my religion" των R.E.M.. Δεν θυμάμαι να έχουν δείξει επί τόσο διάστημα τόσες πολλές φορές τραγούδια όσο αυτά...
 
Το "Μη μου μιλάς για καλοκαίρια" της Σοφίας Αρβανίτη!Όχι ότι έχει κάτι μελαγχολικό το videoclip,αλλά το τραγούδι αν και υπέροχο,με μελαγχολούσε απίστευτα από παλιά

 
@VAGBITH

Σίγουρα!!!
 
Savage-don't cry tonight

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 
Πίσω
Μπλουζα