Με ποιον μοιάζει;

Bambinella

Extra Galactic RetroEntity!
Joined
18 Mαϊ 2010
Μηνύματα
16.435
Αντιδράσεις
27.835
Αυτος ειναι ο Enrique Iglesias, γιος του Julio και νομιζω πως δε χρειαζεται περαιτερω συστασεις.

Ανεκαθεν ο νεαρος αυτος μου θυμιζε στην εμφανιση, εναν Αμερικανο σταρ του Χολυγουντ. Εναν ηθοποιο που επαιξε σε πολλες ασπρομαυρες ταινιες και εφυγε απο τη ζωη το 2006 στα 90 του χρονια.

Μπορειτε να βρειτε ποιον εννοω;

Εnrique Iglesias

%24(KGrHqV,!hsE2RG,B4q3BNqm3ON(9w~~_35.JPG


Προβολή συνημμένου 123018
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tον Γκλεν Φόρντ μήπως;
 
Για να τον βρεις τοσο γρηγορα, μαλλον εχω δικιο που λεω οτι μοιαζουν.

Συγχαρητηρια, RIO!

Παραθετω μια φωτογραφια του Glenn για να βγαλετε και τα δικα σας συμπερασματα.

Glenn Ford

ford.jpg


ford.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτός μου ήρθε πρώτος στο μυαλό από τους παλιούς, παρόλο που είχε πιο σκληρό στυλ και χαρακτηριστικά... :)
 
Μεγαλος ηθοποιος και πανεμορφος αντρας ο Glenn. Μπορω να βλεπω τις ταινιες του ωρες ατελειωτες!

Glenn Ford

tumblr_m5j5chfDPD1rvcmpoo1_500.jpg


glenn ford.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο ηθοποιος που βλεπετε στην παρακατω φωτογραφια ειναι ο μεγας και πολυς Edward G. Robinson ο οποιος υποδυθηκε πολυ σπουδαιους ρολους κατα τη διαρκεια της Χρυσης Εποχης του Χολλυγουντ. Εφυγε απο κοντα μας το 1973 σε ηλικια 80 ετων.

Καθε φορα που τον εβλεπα στις υπεροχες ταινιες του, μου θυμιζε εντονα εναν Ελληνα κωμικο που και αυτος δυστυχως, δε βρισκεται πλεον κοντα μας.

Εσας ποιον σας θυμιζει;

Πηγη

attachment.php
 
Το Χρονη Εξαρχακο μου θυμιζει :)

hronis-exarhakos.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
Το Χρονη Εξαρχακο μου θυμιζει.
Κι εμενα αυτον μου θυμιζει, katerinak! Aρα μαλλον καλα λεω οτι μοιαζουν αυτοι οι δυο ηθοποιοι....

Μπραβο!
 
Εμένα ο Ιγκλέσιας μου μοιάζει τον Pat NES Punk

patthenespunk.jpg

που μοιάζει με την Ιωάννα Τριανταφυλλίδου (ειδικά στα μάτια).

ioanna.JPG
 
Φοβερή ομοιότητα!!!!!!!Έχουν ίδιο βλέμμα και έκφραση!

Ας βάλω κι εγώ μια ηθοποιό γνωστή περισσότερο λόγω της συμμετοχής της στην σειρά Ευτυχισμένοι μαζί,την Ιωάννα Πηλίχου.Απο την πρώτη στιγμή που την είδα μου θύμισε μια παλιά που τη θυμόμουν αμυδρά απο ελληνικές ταινίες.Πρόσφατα έμαθα και το όνομά της μέσα απο το φόρουμ.Δεν λέω περισσότερα,γιατί θέλω να δώ αν βλέπουν την ''ομοιότητα''και άλλοι.

phlixou.jpg
 
Νίκη Τριανταφυλλίδη; Επίσης φέρνει λίγο και στην πιο σύγχρονη αρχιτεκτόνισσα Σίσσυ Χρηστίδου !
 
Helmut Schmidt Γερμανός Σοσιαλοδημοκράτης πολιτικός και πρώην Καγκελάριος. Πάντα μου θύμιζε έναν παλιό Βρετανό ηθοποιό. Μπορείτε να βρείτε ποιον;

Corbisjpg.jpg
 
Να υποθεσω οτι θα εννοεις τον Oliver Reed

(αν κι οχι τοσο θα ελεγα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
images.jpg

Σωστός Νemo! :) Εγώ πιστεύω ότι έμοιαζαν αρκετά. Βέβαια το θέμα είναι και κάπως υποκειμενικό... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με πρόλαβε ο Nemo :) Κι εγώ πιστεύω ότι μοιάζουν αρκετά, ειδικά με τον Reed στα γεράματα ασφαλώς. Να ένα δικό μου, ο Malcolm McDowell που πρωταγωνίστησε στο Κουρδιστό Πορτοκάλι, πάντα μου θύμιζε στα νιάτα του έναν δικό μας ηθοποιό, μπορείτε να τον βρείτε;

malcolm mcdowell.jpg
 
Γ.Κιμουλη ????
 
perlastar είπε:
Με πρόλαβε ο Nemo :) Κι εγώ πιστεύω ότι μοιάζουν αρκετά, ειδικά με τον Reed στα γεράματα ασφαλώς. Να ένα δικό μου, ο Malcolm McDowell που πρωταγωνίστησε στο Κουρδιστό Πορτοκάλι, πάντα μου θύμιζε στα νιάτα του έναν δικό μας ηθοποιό, μπορείτε να τον βρείτε;
Προβολή συνημμένου 131606
Μήπως τον Πέτρο Φυσσούν;
 
Όχι, κάποιον άλλον μου θυμίζει. Θα το αφήσω λίγο μπας και το βρει κάποιος... :)
 
Παω πασο .

Αναφερομουνα οχι τοσο στην ομοιοτητα αλλα σε αυτο το συχνο ειρωνικο βλεμμα που τους (για μενα) χαρακτηριζει και τους δυο.
 
Βασικά με το όχι αναφερόμουν στο ποστ του Nemo, δεν είχα δει το ποστ του Rio, αλλά και πάλι ούτε αυτός είναι. Να βοηθήσω λίγο γιατί νομίζω ότι είναι δύσκολο. Ο Έλληνας ηθοποιός στον οποίον αναφέρομαι, μοιάζει με τον εικονιζόμενο ειδικά στα 80's, και δεν είναι από τους πολύ διάσημους ηθοποιούς.
 
Πίσω
Μπλουζα