Με ποιον τρόπο παρακολουθείτε το Retromaniax από το κινητό σας;

D@redevil

Retired Admin
Joined
31 Οκτ 2008
Μηνύματα
8.888
Αντιδράσεις
570
Μετά το θέμα του Wally, που παρουσιάζει τις δυνατότητες του Forum Runner, θα μας ενδιέφερε να δούμε με ποιον τρόπο μπαίνετε στο φόρουμ, όταν συνδέεστε από το κινητό σας!

Έχοντας στο μυαλό μας, πώς μπορούμε να βελτιώσουμε κάποια πράγματα, ώστε να γίνει καλύτερη η πλοήγηση και για τους χρήστες με mobile devices, θα θέλαμε να μας πείτε ποιοι χρησιμοποιείτε applications και ποιοι μπαίνετε από τους browsers! :)

Για να δούμε λοιπόν χεράκια! :)
 
Λοιπον ας κανω "ποδαρικο" αν και δεν ειμαι σωστο δειγμα γιατι ελαχιστες φορες μπαινω στο ιντερνετ απο κινητο..τελος παντων οταν το κανω μπαινω με τον default browser του κινεζικου android κινητου μου που απλα λεγεται...browser :eek:

Eπισης οταν μπαινω απο μια android ταμπλετα φιλου μου,το retromaniax το δειχνει στην pda μορφη και πρεπει να το αλλαξω manual για να το δω "κανονικα".
 
Σε σοβαρα Android κινητα, με γυριζει στο Mobile Skin μας και ειμαι μια χαρα.

Στη χαζοκινεζια που εχω, χρησιμοποιω το ForumRunner
 
Απο το iphone που εχω μπαινω κυριως με τον Atomic web browser και κατα δευτερο λογο με τον skyfire.Τον ελεινο για τα γουστα μου safari δεν τον χρεισημοποιω.
 
Δεν μπαίνω πια στο retromaniax από κινητό. Το mobile skin δεν μου αρέσει καθόλου.

Όταν έμπαινα, ανάλογα με το λειτουργικό. Αν και από τα 3 που έχω προτιμώ το Safari του iOS. Σε σειρά προτίμησης πάει το Win mobile μετά το iOS και τελευταίο το Android το οποίο σιχαίνομαι και σαν υλοποίηση και σαν πλατφόρμα.
 
Ουτε εμενα μαρεσει το mobile skin δεν με βολευει.Γιαυτο και εχω μονιμα την Desktop επιλογη στον Atomic browser που χρεισιμοποιω κατα 90%.
 
Σε 4" τί browsing να κανεις! Σε καμια ταμπλέτα μονο, αλλα θα περιμενω στις αρχές του ερχόμενου έτους...

Παρόλ'αυτά επελεξα ταπατάλκ γιατί αυτό εχω εγκαταστήσει :D
 
Chrome και στην Android ταμπλέτα μου αλλά και στο IOS κινητό μου.
 
Οπως εγραψα και στο αλλο thread με opera mini και mobile skin ειναι μια χαρα (αν θελω εχω επιλογη και κανονικου skin) κανει και οικονομια στα mb για το 3g. τα μονα προβληματα του mobile skin ειναι ελειψη chat και οτι δεν μπορεις να κανεις edit τα ποστ σου.
 
Μπορεί να σας φαίνεται ξενέρωτο, αλλά δε μπαίνω στο ίντερνετ από κινητό. Δεν έχω τόσο ακριβή συσκευή, ούτε και θέλω να πληρώνω mb για αυτή τη δουλειά. Τα χρήματα πάνε σε άλλες προτεραιότητες. Άλλωστε αυτό, όταν είμαι τουλάχιστον 10 ώρες σε γραφείο με 24άρα σύνδεση, το βρίσκω πολυτέλεια...
 
panp είπε:
Μπορεί να σας φαίνεται ξενέρωτο, αλλά δε μπαίνω στο ίντερνετ από κινητό. Δεν έχω τόσο ακριβή συσκευή, ούτε και θέλω να πληρώνω mb για αυτή τη δουλειά. Τα χρήματα πάνε σε άλλες προτεραιότητες. Άλλωστε αυτό, όταν είμαι τουλάχιστον 10 ώρες σε γραφείο με 24άρα σύνδεση, το βρίσκω πολυτέλεια...
Α, μην ανησυχείς. Κι εγώ που έχω 3 από δαύτα τα έχω για μόστρα στο μαγαζί. Εδώ που τα λέμε από τις γραμμές του μαγαζιου τα κονόμησα, δεν θα έδινα ούτε cent για κάτι που θέλει φόρτιση 2 φορές τη μέρα. Μόνο για δουλειά δεν κάνει. Και δεν μπαίνω σχεδόν ποτέ στο internet από αυτά. Για πραγματική δουλειά έχω ένα δίκαρτο ZTE των 28 ευρώ με μπαταρία που κρατάει μια βδομάδα και όχι μια ώρα.

Όταν είμαι στο μαγαζί στην επαρχία προτιμώ να κόβω τσάρκα με τις κούκλες μου (τα παλιά μου αυτοκίνητα όχι τίποτα κυρίες "ηθικού" περιεχομένου) και να νοιώθω ότι είμαι στο 1970, όχι να βγάζω τα μάτια μου στο σμαρτφόνι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
opera mini. Sony ericsson long before android.
 
Επειδή μπαίνω μια χαρά στο νετ απ΄το κινητό μου, που ΔΕΝ είναι πανάκριβο, και επειδή μπαίνω μέσω του ασύρματου δικτύου μου ΧΩΡΙΣ να χρεώνομαι, έχω μια απορία: γιατί αφού δεν μπαίνετε μερικοί απαντάτε σ΄αυτό το θέμα, που αφορά όσους μπαίνουν?

Πάντως εγώ χρησιμοποιώ opera mobile εναλλακτικά με opera mini.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγώ μπαίνω σπάνια από το κινητό μέσω dolphin hd σε sony neo v
 
Clemence είπε:
Επειδή μπαίνω μια χαρά στο νετ απ΄το κινητό μου, που ΔΕΝ είναι πανάκριβο, και επειδή μπαίνω μέσω του ασύρματου δικτύου μου ΧΩΡΙΣ να χρεώνομαι, έχω μια απορία: γιατί αφού δεν μπαίνετε μερικοί απαντάτε σ΄αυτό το θέμα, που αφορά όσους μπαίνουν?
Πάντως εγώ χρησιμοποιώ opera mobile εναλλακτικά με opera mini.
Γιατί αγαπητή μου στην ερώτηση "με ποιό τρόπο μπαίνετε στο GRM από το κινητό σας" μια σαφέστατη απάντηση είναι και η "δεν πάινω από το κινητό"!!!!! :p :D
 
pooky(1) είπε:
Γιατί αγαπητή μου στην ερώτηση "με ποιό τρόπο μπαίνετε στο GRM από το κινητό σας" μια σαφέστατη απάντηση είναι και η "δεν πάινω από το κινητό"!!!!! :p :D
Κρίμα που δεν διαβάζετε πιο προσεκτικά τις ερωτήσεις, για κοίταξε καλύτερα τις επιλογές στις απαντήσεις και θα καταλάβεις τι εννοώ ;)
 
Παιδια μην ξεφυγουμε απο το θεμα naughty naughty :)
 
Safari,Safari και ως εναλλακτική Safari.
 
Παντως φετος τον Αυγουστο ολες οι εταιριες τηλεπικοινωνιων φαινεται να κανουν δωρο internet χρηση.

Αλλος το αφηνει ελευθερο, αλλος κανει δωρο 1.5 GB...

Εν πολλοις, για ενα γρηγορο browsing το κινητο ειναι ΟΚ για τα βασικα χωρις να ξεπαραδιαζεσαι.
 
Πίσω
Μπλουζα