Μια "ΜΙΚΡΗ" NES συλλογή: Angry Video Game Nerd (AVGN)

Seaside

Retro Member
Joined
7 Οκτ 2009
Μηνύματα
170
Αντιδράσεις
0
Βιβλιοθήκες γεμάτες με "ΟΛΕΣ" πραγματικά τις κασσέτες της γνωστής 8μπιτης της NINTENDO

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχαχα!!!Εχει και απο πισω....Αυτα ειναι!
 
Κρίμα που πετάει τα κουτιά...

Τα cartidges είναι πάντα must για συλλογές ανεξαρτήτως format.
 
Σιγά την συλλογή ρε παιδιά!Ο Τύπος είναι ποζεράς.....έχει μπει στο τρυπάκι να αγοράζει και να αγοράζει Games για να καυχιέται για μια συλλογή από την οποία δεν έχει παίξει ούτε 10 Games.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nikol@r@s είπε:
Σιγά την συλλογή ρε παιδιά!
Διαφωνώ

Nikol@r@s είπε:
ια να καυχιέται για μια συλλογή από την οποία δεν έχει παίξει ούτε 10 Games
Συμφωνώ

Σε κάθε περίπτωση, θέλω να πάρω όλα αυτά τα cartridges να τα αδειάσω σε μια μπανιέρα και να βουτήξω μέσα...

... είμαι καλά γιατρέ; :D
 
Nikol@r@s είπε:
Σιγά την συλλογή ρε παιδιά!Ο Τύπος είναι ποζεράς.....έχει μπει στο τρυπάκι να αγοράζει και να αγοράζει Games για να καυχιέται για μια συλλογή από την οποία δεν έχει παίξει ούτε 10 Games.
WTF!!!???!!!?

προφανώς δεν έχεις καμοία ιδέα τί ρόλο βαράει ο τύπος...
 
keropi είπε:
WTF!!!???!!!?προφανώς δεν έχεις καμοία ιδέα τί ρόλο βαράει ο τύπος...

Για εξηγησέ μου εσύ που ξέρεις τι ρόλο βαράει?

Εγώ βλέπω έναν άρωστο αμερικανό που αγοράζει Games μόνο και μόνο για να τα βλέπει να διακοσμούν την βιβλιοθήκη του σπιτιού του.Τα περισσότερα είναι σαβούρες από αυτά που έχει.Καμιά 30ρια αξίζουν.
 
Nikol@r@s είπε:
Για εξηγησέ μου εσύ που ξέρεις τι ρόλο βαράει?
Εγώ βλέπω έναν άρωστο αμερικανό που αγοράζει Games μόνο και μόνο για να τα βλέπει να διακοσμούν την βιβλιοθήκη του σπιτιού του.Τα περισσότερα είναι σαβούρες από αυτά που έχει.Καμιά 30ρια αξίζουν.
Έδωσα λινκ που πάει στην σελίδα του. Αν είσαι τυφλός δε σου φταίει κανένας. Σαν κλασσικός ελληνάρας είδες ένα video τυχαίο και έβγαλες τα συμπεράσματα σου για τον "βλάκα αμερικάνο"

whatever λοιπόν όπως λένε και οι αμερικάνοι

edit: επίσης πολύ γουστάρω που ναγνώρισες ότι τα games του avgn είναι σαβούρες αχαχαχαχαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nikol@r@s είπε:
.....έχει μπει στο τρυπάκι να αγοράζει και να αγοράζει Games για να καυχιέται για μια συλλογή από την οποία δεν έχει παίξει ούτε 10 Games

Nikol@r@s είπε:
Εγώ βλέπω έναν άρωστο αμερικανό που αγοράζει Games μόνο και μόνο για να τα βλέπει να διακοσμούν την βιβλιοθήκη του σπιτιού του
Καλά,για να είμαστε και ειλικρινείς,σαν κι αυτόν είναι πολλοί,μα πάρα πάρα πολλοί άλλοι... :) ;)

Τώρα αν αυτό τελικά είναι αρρώστια ή όχι δεν το ξέρω,ας μας πει ο Doc καλύτερα,ως πιο κατάλληλος και ειδικός επί του θέματος! :)

(δηλ. κατάλληλος λόγω...συλλογής :p και ειδικός λόγω επιστημονικής κατάρτισης.. :) )
 
Nikol@r@s είπε:
Σιγά την συλλογή ρε παιδιά!Ο Τύπος είναι ποζεράς.....έχει μπει στο τρυπάκι να αγοράζει και να αγοράζει Games για να καυχιέται για μια συλλογή από την οποία δεν έχει παίξει ούτε 10 Games.
'Εχει κάνει review σε παραπάνω απο 10 NES παιχνίδια οπότε ipso facto καταρίπτεται το επιχείρημα σου.
 
keropi είπε:
Έδωσα λινκ που πάει στην σελίδα του. Αν είσαι τυφλός δε σου φταίει κανένας. Σαν κλασσικός ελληνάρας είδες ένα video τυχαίο και έβγαλες τα συμπεράσματα σου για τον "βλάκα αμερικάνο"
whatever λοιπόν όπως λένε και οι αμερικάνοι

edit: επίσης πολύ γουστάρω που ναγνώρισες ότι τα games του avgn είναι σαβούρες αχαχαχαχαχαχα
Δεν μου λέει κάτι αυτό!Και επειδή έχει κάνει review τι πάει να πει?

Εγώ ξέρω ότι έχει μπει σε τρυπάκι(αγορών μέχρι τελικής πτώσεως) ο αμερικανός.Αναρωτιέμαι αν έχει ζει αυτός ο άνθρωπος.Γιατί για να έχει γράψει όλα αυτά τα review πρέπει να έχει παίξει και τα παιχνίδια.Πράγμα που σημαίνει ότι έχει ξοδέψει άπειρο χρόνο.

Πραγματικά τέτοιους τύπους τους αντιπαθώ και σε καμία περίπτωση δεν τους θαυμάζω.
 
Χμμ.... πραγματικά τεράστια συλλογή αλλά η αλήθεια είναι ότι δε με εντυπωσιάζει. Θα προτιμούσα να είχε πολύ λιγότερα παιχνίδια και να ήταν πλήρη με τα κουτιά τους, αυτό θα με εντυπωσίαζε.
 
λοιπόν τελευταία φορά απαντάω σε αυτό το thread, γιατί βλέπω δεν έχει νόημα.

Το αν έχει ζήσει ή όχι Nikol@r@s να πας να το δεις στο site του , έχει τα πάντα από όταν ήταν παιδί ως τώρα. Να πας επίσης να δεις και πόσα άτομα βλέπουν τα video του, όπως επίσης και πόσες χιλιάδες σχόλια έχει το καθένα. Να πας να δεις επίσης από πότε φτιάχνει videos/reviews, ΤΙ παιχνίδια κάνει video/review, ΠΟΥ τα βρήκε, ΓΙΑΤΙ τα βρήκε.

ΕΠΙΣΗΣ να ακούσεις ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ video. Έλεος πια.

Τις προσωπικές αου απόψεις Nikol@r@s που είναι βασισμένες στην άγνοια σου να τις κρατάς για τον εαυτό σου, γιατί μόνο γελίος γίνεσαι. Εγώ καταλαβαίνω ότι από όλα όσα είδες για τον τύπο ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Τα spamαρίσματα σου να πας να τα κάνεις αλλού.

Επειδή μου φαίνεται ότι πολύ απλά χαλάω τον χρόνο μου - διότι ΟΛΟΙ μπορούν να δουν για το τί κάνει το άτομο, σας αποχαιρετώ από αυτό το θρεντ. Όταν υπάρχει κανα άλλο αξιόλογο, τα λέμε εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν με ενδιαφέρει ρε man τι έχει κάνει ένας μ****ς που ζει σε μια χώρα που όλα είναι τέλεια και όλα τα σχέτικα.Αν εσύ τον πας και σου αρέσει είναι δικαιωμά σου.Εμένα δεν μου αρέσει τέλος.Ας έχει όσα παιχνίδια θέλει και ας έχει κάνει όσα review θέλει.Αλλά πραγματική ζωή δεν έχει σίγουρα αυτά είχα να πω και μην μου ξανά κάνεις quote ή μου απαντήσεις γιατί δεν έχω όρεξη να μαλώνω μαζί σου για έναν καθυστερημένο αμερικάνο.
 
Το αν καποιος έχει "πραγματική ζωή" η οχι δεν νομίζω ότι μπορει να το κρινει κανένας στην πραγματικότητα. Το τι ειναι ζωή για τον καθένα αλλάζει. Κι εγώ ακουω να μου λένε ότι δεν εχω ζωή, επειδή ειμαι gamer, καποιοι των οποιων η ζωή τους περιστρεφεται γύρω από μια ποδοσφαιρική ομαδα, ενα αυτοκίνητο ή ενα club/σκυλάδικο. Το θέμα ειναι ο καθενας κανει ότι γουστάρει αρκει να τον ευχαριστει, αυτό εχει σημασία.
 
Διεγραφησαν 2-3 posts - Οποτε μπορουμε να συνεχισουμε το thread χωρις στειρες αντιπαραθεσεις που δεν οδηγουν και πουθενα ;)
 
Ο AVGN είναι απο τους καλύτερους reviewers και κωμικούς στο internet ... Αλλωτε τα video του είναι ποίο πετυχημένα και άλλωτε λιγότερο, άλλα βγάζει πολύ γέλιο. Νομίζω πως όποιος δεν τον γνωρίζει θα ήταν καλό να ρίξει μια ματία στα video του.

Για τη ακρίβεια 3 reviewers θεωρώ τους κορυφαίους στο internet: Τον Angry Video Game Nerd, τον Ashens, και ένα σχετικά ποίο πρόσφατο - ο οποίος κάνει reviews σε ταινίες - άλλα πολύ πετυχημένο και με φοβερά αστείο μαύρο χιούμορ, τον Redlettermedia
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έχει τρομερή συλλογή ο τύπος,αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα μπορέσει να την ολοκληρώσει 100% ποτέ λόγω των λίγων αλλά εξαιρετικά σπάνιων παιχνιδιών που υπάρχουν (π.χ stadium events).

Για τη ακρίβεια 3 reviewers θεωρώ τους κορυφαίους στο internet: Τον Angry Video Game Nerd, τον Ashens, και ένα σχετικά ποίο πρόσφατο - ο οποίος κάνει reviews σε ταινίες - άλλα πολύ πετυχημένο και με φοβερά αστείο μαύρο χιούμορ, τον Redlettermedia
καλός reviewer είναι και ο gamester81 όχι τόσο λόγω της ποιότητας των review του αλλά εξ'αιτίας των πανσπάνιων κονσολών που έχει (funtech super a'can,vis,pioneer laseractive) για τις οποίες οι πληροφορίες που υπάρχουν στο ίντερνετ είναι εξαιρετικά περιορισμένες.
 
Πίσω
Μπλουζα