Μικρό μου Πόνυ - My Little Pony (1986)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
Επειδή δεν υπάρχει κατηγορία χαζοχαρουμενοκοριτσίστικα το βάζω εδώ. Ε ρε τι είχανε τραβήξει τα κουκλάκια της αδερφής μου από τα χεράκια μου τότε...:biglaugh:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dominion είπε:
Ε ρε τι είχανε τραβήξει τα κουκλάκια της αδερφής μου από τα χεράκια μου τότε...:biglaugh:
Μακάρι να είχε διασωθεί έστω και ένα σήμερα (της παλιάς σειράς).Μου μείνανε τα φορεματάκια μόνο...:sob:

Θυμάμαι την ταινία με τον κακό τον βούρκο που απειλούσε την μαγική κοιλάδα των Ponies.Πόσες φορές την είχαμε δει με τα ξαδερφάκια μου άραγε; :rolleyes:
 
All together now…

Μικρό μου πόνυ, μικρό μου πόνυ, ήρθε η άνοιξη ξανά…

Λιώνει το χιόνι, λιώνει το χιόνι, πάνω στα βουνά…

:D
 
Omenforever είπε:
All together now…
Μικρό μου πόνυ, μικρό μου πόνυ, ήρθε η άνοιξη ξανά…

Λιώνει το χιόνι, λιώνει το χιόνι, πάνω στα βουνά…

:D
Βλέπω και άλλος φανατικός οπαδός των ponies στην παρέα μας...:biglaugh:
 
Omenforever είπε:
Μικρό μου πόνυ, μικρό μου πόνυ, ήρθε η άνοιξη ξανά…

Λιώνει το χιόνι, λιώνει το χιόνι, πάνω στα βουνά…
"Σπάει το χιόνι" δεν έλεγε αν θυμάμαι καλά;

Εμένα μου έκαναν εντύπωση τα χρώματά τους.

Αν και προσχολικής ηλικίας τότε, σκεφτόμουν ότι θα έπρεπε να έχουν καφετί χρώμα ή κάτι τέτοιο, να μιμηθούν τα αληθινά πόνυ, ενώ εκείνα ήταν πχ τυρκουάζ με ροζ μαλλιά!

Όμορφα και αθώα παιχνίδια τότε,

σήμερα τα παιδιά παίζουν με κούκλες Barbie που παραπέμπουν σε ανορεκτικά μοντέλα με σεξουαλικά υπονοούμενα.
 
Θυμάμαι ένα τραγικό επεισόδιο με έναν μώβ ζωντανό βούρκο...

(που δεν σκότωσε κανένα πόνυ τελικά - happy end και αηδίες :tease: )
 
Βλεπω ησουν φανατικος τοτε keep ε ? :p
 
Και μετά σου λέει ο Dominion κατηγορία χαζοχαρουμενοκοριτσίστικα!!!

Δεν είδα και καμία γυναίκα να γράφει τόσες μέρες.Αντιθέτως βλέπω μόνο φανατικό ανδρικό κοινό... :tease: :tease:
 
xε χε...candy δεν είμαι και βέβαιως...αλλά..μάλλον η αδερφή μου διασώζει κάποια πόνυ (φιγούρες) από τα παλιά 1985-6 κάνα 2 χρόνια μετά τα ψιλοαλλάξανε σε εμφάνιση. Το επεισόδιο με το βούρκο το είχα δει και εγώ σε βιντεοκασσέτα τότε...επίσης στην ίδια κασσέτα και από την ίδια εταιρία κιν. σχεδίων ήτανε και μια σειρά -τσόντα (κολλητά) - με ....ΠΑΤΑΤΕΣ (!) (πατάτες μπλούμ..κάτι τέτοιο)
 
Nτάξ candy....για ενημέρωση (καθαρά και μόνο) έπρεπε να ξέρουμε τι βλέπουνε τα κορίτσια για να μπορούμε να τα κράξουμε μετά (γέλια...τότε ήμασταν πολύ κω...παιδα χε χε)

Βρε συ Κάντυ....την Sandybell την θυμάσαι????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@candy

Με κάλυψε ο Dominion (κακίστρω :tease: :tease:)

@Dominion

LOL :biglaugh:

Αυτό με τις πατάτες ήταν κορυφαίο. Η αδερφή μου είχε και κουκλάκια πατάτες με γυαλιά και μουστάκια :biglaugh:
 
Αν είναι σε καλή κατάσταση τις αγοράζω (πολύ αμφιβάλλω βέβαια).... :p

Ναι κάτι μου λέει η Sandybell (μια ξανθιά κοπελίτσα με κοτσιδάκια), αλλά πιο πολύ θυμάμαι την

!(ένα κόλλημα με τα μπλε και τα ροζ μαλλιά από τότε!!!)
 
[humour]

ευτυχως ο πατερας σου ειχε την φοβερη ιδεα να σου παρει MegaDrive στην τρυφερη ηλικια διοτι αλλιως, με αυτα τα βιωματα, θα εσωζες πριγκιπισσες και πηδαγες μανιταρακια τωρα :D

[\humour]
 
Αφιερωμένο στον keeper λοιπόν που είναι 100% άντρας!!!:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Μπούχαχα ρε συ κάντυ τι θεικό ήτανε αυτό στο youtube.com (ΚΑΡΑ-LOL)
 
Και που να δεις και την ταινία!!!Είναι από τους δημιουργούς του southpark. :thumbup:
 
Wally είπε:
[humour]ευτυχως ο πατερας σου ειχε την φοβερη ιδεα να σου παρει MegaDrive στην τρυφερη ηλικια διοτι αλλιως, με αυτα τα βιωματα, θα εσωζες πριγκιπισσες και πηδαγες μανιταρακια τωρα :D

[\humour]
Να'ναι καλά η μαμά Sega που με έσωσε απ'τον εξεφτελισμό :biglaugh:

@candy

Τι ανακάλυψη ήταν αυτή :biglaugh:
 
Ρε Wally με κούλανες τώρα μου θύμισες κάτι τύπους που όταν τους είπα ότι ασχολούμε με κόμικς και cartoons KAI έχω εσμένο το ποδόσφαιρο με ρωτάγανε επίμονα να τσεκάρω αν είμαι sis (Και ποιοί κάτι κλάνες που μπάμ να τους έκανες θα το βάζανε στα πόδια). Αι τέχναι δεν γνωρίζουνε μπακουροπροκαταλήψεις (μπούχαχα)
 
Πίσω
Μπλουζα