Μινιατούρες κονσόλων

Darth21

Retro Member
Joined
7 Αύγ 2007
Μηνύματα
151
Αντιδράσεις
5
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερο ρε φιλε πραγματικα απιστευτα λεπτομερη οπως ειπες και συ.
 
Πανέμορφα! :D

Πού τα ξετρύπωσες αυτά?

Εννοώ, υπάρχουν στ' αλήθεια ή είναι fictional? (Συμπαθάτε με, δεν έχει τύχει να τα ξαναδώ!...)

ΠΟΛΥ όμορφη λεπτομέρεια πάντως! ;)
 
Κυκλοφορούν κανονικότατα στην Ιαπωνία από μηχανήματα gashapon (μέσα σε κάψουλες).
 
Το 'ξερα! Ο Γκρισίνο είναι hardcore gamer τελικά. ::)

D@redevil είπε:
Εννοώ, υπάρχουν στ' αλήθεια ή είναι fictional?
Η πλάκα θα ήταν να είναι functional.:biglaugh:
 
Είδα ένα post του Πλαισίου στο fb (


) και ήταν η απαρχή της αναζήτησης ;)
Και ένας τύπος με τις μινιατούρες και το real thing μαζί:


Πάντα ζήλευα τον τυπά από το Shanmue για τις κάψουλες. Μόλις το έκανες να πονά περισσότερο... :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dartacan είπε:
Η πλάκα θα ήταν να είναι functional.:biglaugh:
Πλάκα δε λες τίποτα! Εννοείται ότι θα είχα ήδη παραγγείλει! :D

Darth21 είπε:
Νομίζω ότι αυτό "μίλησε" στην καρδιά μου - το ερωτεύτηκα! :D

Αυτή η λεπτομέρεια στο cartridge, που αν δεν απατώμαι έχει και κασέτα game boy μέσα, μ' έχει αφήσει άφωνη!

Παντελώς μη λειτουργικό μπαρμπαδάκι (επί της ουσίας δεν χρησιμεύει σε τίποτα!), αλλά έλα που πρέπει οπωσδήποτε να βρω ένα τέτοιο! Ν' αρχίσω ψάξιμο ή είναι κάτι που δύσκολα θα βρω? Τι λέτε?
 
στο ebay πρέπει να έχει μερικά (έχει σίγουρα μινιατούρες από sega sg-1000II,τα οποία μου έβγαιναν στις αναζητήσεις όταν έψαχνα για τη συγκεκριμένη κονσόλα :D ,οπότε μάλλον και για τα άλλα)
 
Περιέργως στο eBay δεν πετυχαίνω. Κυρίως σε sites τύπου PlayAsia έχω δει... εγώ είχα μερικά (τα χάρισα στην κοπέλα μου) τα οποία είχα πάρει από το liksang.
 
καταπληκτικα ειναι!!

θα ηταν σουπερ αν παιζανε κιολας :biglaugh:
 
dr_slump είπε:
Περιέργως στο eBay δεν πετυχαίνω. Κυρίως σε sites τύπου PlayAsia έχω δει... εγώ είχα μερικά (τα χάρισα στην κοπέλα μου) τα οποία είχα πάρει από το liksang.
Κι εγώ σαν το Δόκτορα... :(

Δεν ξέρω αν ψάχνω κάτι λάθος - η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα εκτενώς.

Πάντως, με βάλατε στο "τριπάκι". Αν πέσει κάτι στην αντίληψή μου, θα επανέλθω. ;)
 
Πω πω, πραγματικά πανέμορφα!!!! Και μιας και τρελαίνομαι για μινιατούρες γενικότερα θα φάω το διαδίκτυο για να βρω!!!
 
Το αστείο είναι ότι στην Ιαπωνία βρίσκονται παντού, είναι από τις πιο συνηθισμένες μινιατούρες!
 
Λοιπον...επειδη ειμαστε μια παρεουλα και επειδη δεν θελω να υπαρχει κανενα ιχνος

κοροιδιας και ψευτιας....ξεκαθαριζω την θεση μου...(πολυ απειλητικος ακουγομαι.... :D )

Θυμαστε την κονσολα που παρουσιασα εδω?

Δεν υπαρχει καν... :( (αν και πολυ θα ηθελα να ειμαι κατοχος μια τετοιας... :) )

Ειναι απλα μια μινιατουρα κονσολας που ειναι μερος μιας σειρας

μινιατουρων απο το θρυλικο Metal Slug και ειναι φτιαγμενες απο την Takara Tomy. ;)

attachment.php


Και μια συγκριτικη με τον αναπτηρα για να καταλαβετε για τι μεγεθος προκειται... ;)

attachment.php


Ετοιμα για βαψιμο... :)

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
LOL τωρα πηρα χαμπαρι οτι η κονσολα ηταν μινιατουρα!! (δεν ειχα δει αυτο το ποστ σου) Ελεος Σταυρο! :D
 
Aardvark είπε:
6 χρονια μετα τα ξαναβλεπω ,πολυ ομορφα.Metal slug (αχ και να ήμουν πάλι 15)
Αρντυ,για να πω την μαυρη μου αληθεια,απο το δικο σου ποστ τα ειχα δει και τα ζηλεψα...:dribble:

Ευτυχως δωθηκε η ευκαιρια και τα τσιμπησα. :cool:

Αντε να δω ποτε θα τα βαψω ομως... :precry:

Ajax87 είπε:
LOL τωρα πηρα χαμπαρι οτι η κονσολα ηταν μινιατουρα!! (δεν ειχα δει αυτο το ποστ σου) Ελεος Σταυρο! :D

Νο Mercy....:biglaugh:
 
Απλά φανταστικές. Φοβερή λεπτομέρεια.
 
Και ειναι Γιαννη. :)

Οι φωτογραφιες τις αδικουν,αν τις δεις απο κοντα

εχουν εκπληκτικες λεπτομεριες. :eek:

Να δω ποτε θα βρω χρονο να κατσω να τις βαψω,

τις εχω ασταρωσει και περιμενουν... :xm:
 
Πίσω
Μπλουζα