Μοδάτες Φοραδίτσες

Masquerade

Banned
Joined
15 Ιαν 2011
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
11
Τα αλογάκια αυτά κυκλοφόρησαν την δεκαετία του 80 και χαρακτηρίζονται από τα εξωφρενικά χρώματα και τη ρεαλιστική γλυπτική τους! Ήταν πολύ δημοφιλής λόγω του λαμπερού χρώματος που είχαν, την ποιότητα και τα φανταστικά τους μαλλιά! Επίσης υπήρχαν διάφορα αξεσουάρ, ρούχα, αυτοκολλητάκια και κοσμήματα, για να ντύσεις και να διακοσμήσεις το άλογό σου όπως εσύ ήθελες!

Προβολή συνημμένου 29412

Προβολή συνημμένου 29413

http://www.youtube.com/watch?v=4Y0P2LyXgoQ
 
αυτό δεν το ήξερα καν!Αλλά αφού ξέρεις τι αδυναμία έχω στα πόνυ και στα άλογα,πρέπει να το ψάξω.... :cool:
 
Fashion Star Fillies, ε; Τα έχω ακούσει. Εμένα δεν μου αρέσουν και τόσο για να είμαι ειλικρινής :)
 
Ελένη Ακόμη και τώρα κυκλοφορούν στην αγορά, βέβαια είναι λίγο διαφορετικά με τα αρχικά, ξέρεις είναι όπως τα πόνυ G1,G2 κτλ...

gazzy Και εμένα δεν μου άρεσουν τόσο, βασικά μόνο τα μαλλιά τους και τα χρώματα είναι ωραία :p
 
Ναι εδω που τα λέμε είναι λίγο πλαστικούρα :xm:
 
Εμένα μου αρέσουν αρκετές Fashion Star Fillies, διότι έχουν πολύ ρεαλιστικές αναλογίες και υπέροχα περλέ-μεταλλικά χρώματα!!!!! Δυστυχώς δεν έχω καμία.... :( Παλιά τις θεωρούσα κιτς... αλλά τώρα μου αρέσουν! #) Δεν ξέρω καθόλου την ιστορία τους (πότε, που και πόσες κυκλοφόρησαν). Είχαν πράγματι κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα;;;

Μοιάζουν πάρα πολύ με τις αγαπημένες μου Dream Beauties που βγήκαν το 1990!!!

Mια σιελ καλλονή από τη συλλογή μου:

Songrider after 3.JPG

Δεν είναι όμορφη; Εχει τα ίδια χρώματα με τη Sugar apple!! :D

Songrider after 1.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχαν κυκλοφορήσει σίγουρα στην Ελλάδα, γιατί θυμάμαι πως είχα δύο από την αδερφή μου! Αλλά πλέον δεν έχω καμία...Οι Dream Beauties που κυκλοφόρησαν την δεκαετία του 90, είναι η δεύτερη γενιά από τις Fashion Star Fillies! Δηλαδή είναι κάτι σαν Fashion Star Fillies G2 (έτσι νομίζω τουλάχιστον)

Πολύ ωραία η δικιά σου!!! ^
 
Όντως! Μήπως και οι Fashion Star Fillies εντάσσονται στα πόνυ ? :p
 
Σαφώς και οι Dream Beauties είναι "μικρό μου πόνυ" και έχουν κυκλοφορήσει από τη Hasbro!!!

Δυστυχώς όμως δεν έχουν κυκλοφορήσει πάνω από 18 (οι τρεις εκ των οποίων είναι πήγασσοι με μεγάλα ρεαλιστικά φτερά)...

Οι Fashion Star Fillies δεν είναι "μικρό μου πόνυ" και έχουν κυκλοφορήσει από την Kellner.

Το ζήτημα είναι ότι οι δυο εταιρείες έβγαλαν σχεδόν ταυτόχρονα (1989-1990) παρόμοια καλούπια....

Και είναι πιθανό η μια να προσπάθησε να μιμηθεί και να ανταγωνιστεί την άλλη...

Η αλήθεια είναι πως με τις Dream Beauties είμαι περισσότερο εξοικειωμένος και μου αρέσουν περισσότερο!

Ωστόσο θέλω τουλάχιστον 2 Star fillies, τη μωβ και τη μπλε!!!
 
Μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να έγινε! Οι δύο εταιρείες τα έβγαλαν ταυτόχρονα...Και εγώ θα ήθελα μερικές star fillies :D
 
mandark είπε:
Ωστόσο θέλω τουλάχιστον 2 Star fillies, τη μωβ και τη μπλε!!!
Και πού θα βρεις χώρο για όλα αυτά βρε;; Δεν έχεις αφήσει άλογο για άλογο!! Χεχεχε :D
 
gazzy90 είπε:
Και πού θα βρεις χώρο για όλα αυτά βρε;; Δεν έχεις αφήσει άλογο για άλογο!! Χεχεχε :D
Αυτό είναι ένα καλό ερώτημα! Εχω 6 πολύ μεγάλα ράφια γεμάτα με πόνυ... και αρκετές κούτες... Οι βιβλιοθήκες μου έχουν μετατραπεί σε πονυθήκες!

Μια φορά το μήνα περίπου, που αξιώνομαι να καθαρίσω τα ράφια και τα πόνυ που έχουν πάνω, κάνω αλλαγές.. τους αλλάζω θέση, αποθηκεύω μερικά για να βγάλω άλλα κλπ.

Υπάρχουν όμως και μερικά πολύ αγαπημένα που τα έχω συνέχεια στολισμένα σε κάποιο ράφι!!! #)
 
Πίσω
Μπλουζα