Μπελάδες Για Δύο (MEGA)

DianaTheSuperstar91

RetroMaNiaC
Joined
2 Ιουλ 2009
Μηνύματα
755
Αντιδράσεις
209
Μπελάδες Για Δύο

Mega Channel

Retrodb:http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CF%80%CE%B5%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82_%CE%B3%CE%B9%CE%B1_%CE%B4%CF%85%CE%BF

Το πρωτοείδα μικρή στην πρωινή πρωινή επανάληψη του 1999 (αν θυμάμαι καλά) και χθες το ξαναείδα στο Mega Friday All Nighters. Η σειρά χρονολογείται εν έτει 1991-1992 και από το 1999 δεν είχαμε ξαναδεί επανάληψη της σειράς. Μόνη εξαίρεση η χθεσινή βραδιά.




 




Περιγραφή: Τα ετερώνυμα έλκονται. Αυτό ακριβώς συμβαίνει και στην περίπτωση της Νάντιας και του Γιώργου. Η Νάντια είναι αστυνομικός και ο Γιώργος, φωτογράφος. Δύο εντελώς διαφορετικοί χαρακτήρες που συναντιούνται. Όταν αυτοί οι δύο ενώνουν τις δυνάμεις τους, γίνονται ένα αχτύπητο δίδυμο και κατατροπώνουν όλους τους κακούς χωρίς να υπολογίζουν τον κίνδυνο. Όταν, όμως, μαλώνουν, καλύτερα να μην είσαι κοντά.



 




Συντελεστές:


Πρωταγωνιστούν: Γιώργος Νινιός, Αλεξάνδρα Παυλίδου, Γιάννης Καρατζογιάννης, Θωμάς Παλιούρας, Αλέξανδρος Ρήγας, Νίκος Χύτας


Σενάριο: Νίκος Φαρούπος


Σκηνοθεσία: Δημήτρης Αρβανίτης



 




Highlight: Ο Γιώργος Νινιός μεταμφιεσμένος ως Batman να λέει στο θύμα είμαι ο Superman χαχα



 







 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι τη μουσική των τίτλων και την Αλεξάνδρα Παυλίδου... :flower: :flower:
 
Έχασα το πρώτο επεισόδιο!! Μαζί με το πρώτο επεισόδιο των Επαγγελματιών...Αν κάποιος το είδε, μπορεί λίγο να μου πεί, πώς γνωρίστηκαν αυτοί οι δύο και πώς ξεκίνησαν αυτή τη συνεργασία, ποιά ήταν η πρώτη αποστολή(με λίγα λόγια) και γενικά αν υπήρχε κάποιος γνωστός γκέστ ηθοποιός?

Και αν κάποιου το μάτι, πάρει το επεισόδιο στο γιου τούμπ, ειδοποιάτε εεε???
 
Εγώ το είδα το πρώτο επεισόδιο, που του Νινιού του έκλεψαν το μηχανάκι, που συναντά στην δουλειά του την Νάντια (Αλεξάνδρα Παυλίδου) και όταν έδερναν τον Αλέξανδρο Ρήγα. Τέλεια η εικόνα της σειράς , η πρώτη στην ιδιωτική tv με 16:9 όπως είδα , του 1991 είναι σωστά και να πω ότι το παιδάκι στο σίριαλ το μωρό είναι τώρα αυτός που έκανε το ost της πετυχημένης σειράς Η Ζωή Της Άλλης , ο γιος του σκηνοθέτη. Η Παυλίδου κούκλα σε αυτό το σίριαλ, το είχα δει και στο Cult Drama.
 
Και εγω το εβλεπα τοτε στις επαναληψεις και μου αρεσε πολυ και το εψαχνα μακαρι να το γραψει καποιος και να το δουμε καπου καποια στιγμη
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Εγώ το είδα το πρώτο επεισόδιο, που του Νινιού του έκλεψαν το μηχανάκι, που συναντά στην δουλειά του την Νάντια (Αλεξάνδρα Παυλίδου) και όταν έδερναν τον Αλέξανδρο Ρήγα.
Ευχαριστώ!
 
ioli1453 είπε:
Και εγω το εβλεπα τοτε στις επαναληψεις και μου αρεσε πολυ και το εψαχνα μακαρι να το γραψει καποιος και να το δουμε καπου καποια στιγμη
[edit by paspartoo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γνώριζε κανείς πως ο Νινιός είχε φύγει στα τελευταία επεισόδια της σειράς? Έτυχε να δώ τη χθεσινή επανάληψη(καταραμένες αυπνίες) και είδα πώς είχε αντικατασταθεί από τη Σμαραγδα Διαμαντίδου. Ξέρει κάποιος πώς αποδόθηκε η αντικατάσταση αυτή σεναριακά?

Παρεμπιπτόντως η σειρά ολοκληρώνεται σήμερα στο 26ο επεισόδιο της(και όχι στο 24 όπως λέει η retro db).
 
φοβερη σειρα και κλασσικη στο ειδος της.ο ορισμος της καλτ αστυνομικης σειρας των πολυ early 90s.

οι ιστοριες δεν ειναι τοσο εξωπραγματικες οσο η αποτελεσματικοτητα των μπατσων.φυσικα με την πολυτιμη βοηθεια του δημοσιογραφου-φωτορεπορτερ-ντετεκτιβ-wannabe μπατσου-χιουμοριστα-γοητευτικου και δεν ξερω εγω τι αλλο Γιωργου Νινιου.

εκει που θα σταθω ομως ειναι η Αλεξανδρα Παυλιδου.Μακραν η πιο εντυπωσιακη γυναικεια παρουσια στα 90s χωρις να ειναι το κλασσικο τσουλι που πλασσαρεται σημερα.
 
whatohh είπε:
Γνώριζε κανείς πως ο Νινιός είχε φύγει στα τελευταία επεισόδια της σειράς? Έτυχε να δώ τη χθεσινή επανάληψη(καταραμένες αυπνίες) και είδα πώς είχε αντικατασταθεί από τη Σμαραγδα Διαμαντίδου. Ξέρει κάποιος πώς αποδόθηκε η αντικατάσταση αυτή σεναριακά.
Ο Γιώργος παρουσιάζεται καταλάθος ως καταζητούμενος και απαγωγέας μίας μικρής κόρης μίας πασίγνωστης ηθοποιού και ενός πολιτικού, που είναι ο πατριός της μικρής στο 19ο και 20ό επεισόδιο. Στο τέλος του 20ου επεισοδίου και μετά την ανεύρεση της μικρής, ο Γιώργος αποχαιρετά τη Νάντια μ' ένα γράμμα. Στο 21ο επεισόδιο, μαθαίνουμε ότι ο Γιώργος έπιασε δουλειά στην Αμερική. Στην πραγματικότητα, μάλλον ο Γιώργος Νινιός είχε γυρίσματα για το "Βαμμένα Κόκκινα μαλλιά" του ΑΝΤ1 και λόγω συμβολαίου δεν εμφανίζεται στη σειρά του MEGA για τα 6 τελευταία επεισόδια.
 
Η σειρά προβάλλεται σε επανάληψη από χθες (15/1) και κάθε Σ-Κ στις 09:15
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Εγώ το είδα το πρώτο επεισόδιο, που του Νινιού του έκλεψαν το μηχανάκι, που συναντά στην δουλειά του την Νάντια (Αλεξάνδρα Παυλίδου) και όταν έδερναν τον Αλέξανδρο Ρήγα. Τέλεια η εικόνα της σειράς , η πρώτη στην ιδιωτική tv με 16:9 όπως είδα , του 1991 είναι σωστά και να πω ότι το παιδάκι στο σίριαλ το μωρό είναι τώρα αυτός που έκανε το ost της πετυχημένης σειράς Η Ζωή Της Άλλης , ο γιος του σκηνοθέτη. Η Παυλίδου κούκλα σε αυτό το σίριαλ, το είχα δει και στο Cult Drama.
στο σίριαλ το μωρό είναι ο γιος του σκηνοθέτη Δημητρη Αρβανιτη, Γιωργος Αρβανιτης.

image.jpg

εχουμε εικονα πώς ηταν στη σειρα ''Μπελαδες για δυο'' ο νεαρος;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρειλερ της αστυνομικης σειρας του Mega ((Μπελαδες για Δυο))


με τους Γιωργο Νινιο Αλεξανδρα Παυλιδου και αλλους γνωστους ηθοποιους.



Μεταδοθηκε το 1992
 
Η σειρά ολοκληρώθηκε σήμερα καθώς από αύριο, την ίδια ώρα θα προβάλλεται το σίριαλ Πειρασμός. Ενδιαφέρον το έργο, το κινηματογραφικό φορματ 16:9, καλαίσθητο αλλά δεν θυμάμαι τίποτα από το σενάριο.... Ο λόγος? Η Αλεξάνδρα Παυλίδου. Από μικρός τρέφω αδυναμία σε αυτή την ηθοποιό και ξαναβλέποντας την, ξαναφούντωσε και ο παιδικός μου έρωτας αλλά όχι άδικα. Η συγκεκριμένη γυναίκα είναι ΠΑ ΝΕ ΜΟΡ ΦΗ. Ο κύριος λόγος που παρακολουθούσα τη σειρά, ήταν για να την βλέπω και να χαζεύω. Ευτυχώς ήταν η πρωταγωνίστρια οπότε χόρταινα να την βλέπω σε κοντινό πλάνο. Μπορεί το καθιερωμένο μας ραντεβού να μην επαναληφθεί (υπό αυτές τις συνθήκες) αλλά πολύ φοβάμαι ότι το ραντεβού μας θα γίνεται μέσω ίντερνετ. Αχ τι πάθαμε μέσα στην εξεταστική..... 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα καταπληκτική σειρά. Θα θελα να εστιασω σε έναν εκ των πρωταγωνιστων της σειράς τον ηθοποιό Γιώργο Σαμπανη που ήταν ο προϊστάμενος της αστυνομίας στο σίριαλ. Δεν έχει αναφερθεί πουθενά ότι δεν βρίσκεται εν ζωή. Τυχαία σε κάποιο blog είδα ότι πέθανε 5-1-1998 (γεννημένος το 1943).Κάτι το οποίο δεν αναφέρεται στο σαιτ που είναι τα βιογραφικά των ηθοποιών το www.retrodb.gr. Μάλιστα σε κάποιο σημείο εκεί τον μπερδεύει με τον τραγουδιστή Γιώργο Σαμπανη στο σημείο π λέει παρουσίαση εκπομπών. Ενημερωτικά και χωρίς διάθεση να προσβάλλω. Ευχαριστώ 
 
 Καλή σειρά θα έλεγα στα πρότυπα των αμερικανικών αστυνομικών σειρών....και ωραία φωτογραφία ψιλοκινηματογραφική αν και σε βίντεο γυρισμένη,είχε αυτό το κόλπο με την 16:9 εικόνα.
 
Πίσω
Μπλουζα