Μπερδέματα & ευτράπελα μεταξύ μελών

perlastar

RetroJunkie™
Joined
30 Αύγ 2013
Μηνύματα
2.077
Αντιδράσεις
1.087
Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα έτσι για διασκέδαση και γέλιο, για κάθε είδους μπέρδεμα που πάθαμε/ που δεχτήκαμε σχετικά με τους αγαπητούς μας συμφορουμίτες. Λογικό είναι τα περισσότερα να έγιναν ενώ ήμασταν ακόμα νέα μέλη στο φόρουμ και δεν ξέραμε καλά τους υπόλοιπους, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο, κάποιος μπορεί να μπερδεύτηκε και αργότερα. Αναφέρομαι σε πράγματα όπως:

Το να κάνουμε λάθος το φύλο κάποιου, και είτε να νομίζουμε ότι ένας άντρας είναι γυναίκα/μία γυναίκα ότι είναι άντρας, κι ακόμα καλύτερα να τον/την αποκαλέσουμε κιόλας λανθασμένα. Αλλά και το να κάνουν οι άλλοι λάθος το δικό μας φύλο.

Το να μπερδεύουμε κάποια μέλη μεταξύ τους και να μην ξεχωρίζουμε εύκολα τον έναν από τον άλλον, για πολλούς λόγους (ιδιότητας, ομοιότητας άβαταρ κτλ).

Αυτά που αναφέρω είναι μόνο παραδείγματα, εννοείται ότι μπορείτε να βάλετε ό,τι άλλο μπέρδεμα θέλετε, είτε το έχετε απλώς σκεφτεί, είτε το έχετε υλοποιήσει κιόλας. :)

Ξεκινάω με τα δικά μου:

1 Στην αρχή μπέρδευα συνέχεια τις αγαπητές Kambia και Dare, και δεν μπορούσα να ξεχωρίσω τη μία από την άλλη με τίποτα. Αdmin και οι δύο, Θεσσαλονικιές και οι δύο, καταλαβαίνετε... Μετά άρχισα να επαναλαμβάνω για να μάθω: Kambia = Κύβος, Dare = Πιγκουϊνάκι. Μόνο έτσι τις έμαθα :p

2 Κάπως έτσι μπερδευόμουν με κάποιους άντρες υπευθύνους, και είχα κάνει αχταρμά στο μυαλό μου τους Wally-Pooky-Shock, αδυνατώντας να τους ξεχωρίσω.

3 Μπερδεύω ακόμα και τώρα την Retrofan με την Domniki, τα άβαταρ ευθύνονται κάπως γι'αυτό.

4 Από μέλη που δεν πρόλαβα, μπέρδευα την Candy με την QueenofHearts.

5 Μπερδεύω ακόμα και τώρα τον PT8 με την ΦΖΠ1, τόσο που καμιά φορά νομίζω ότι λέγονται PT1 και ΦΖΠ8, σαλάτα τους έχω κάνει...

6 Τον Ajax τον έγραφα Azax κι ευτυχώς το διόρθωνα έγκαιρα... #)

7 Νόμιζα ότι ο Circleag ήταν γυναίκα, παρασυρόμενη ίσως από το άβαταρ με την Καρέζη.

8 Μπέρδευα τους "κουκλόφιλους" Makisimos και Spirtoulis, καθώς και νόμιζα ότι η Spirtoulis είναι άντρας.

9 Μία φορά πήγα να στείλω πμ στην Αριάδνη, αλλά υπήρχε κι άλλη Αριάδνη, με τη μόνη διαφορά ότι γραφόταν με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα, αντί για μικρό όπως η γνωστή μας Αριάδνη. Οπότε το μήνυμα πήγε στην άλλη, αλλά ευτυχώς είναι μέλος που δεν μπαίνει πια... :D

10 Και από αυτά που έχουν κάνει σε μένα, κάποιοι αρχικά νόμιζαν ότι είμαι άντρας, προφανώς λόγω των θεμάτων για τις ταινίες τρόμου που άνοιγα, μιας και αυτά δεν παραπέμπουν και πολύ στη μέση γυναίκα :p Έτσι κάποιοι με αποκαλούσαν με αρσενικό άρθρο, ή "φίλε", αλλά προτίμησα να μην τους πω τίποτα και να καταλάβουν μόνοι τους στο μέλλον :)

Περιμένω και τα δικά σας!
 
Παλιότερα Μπέρδευα τον Stratulator με τον Stormwatch.

Clemence με Caprice

Ο Aretara νόμιζα πως ήταν γυναίκα

Η retrofan πως είναι άντρας

Τον Circleag με τον Rakeesh
 
Ο Circleag νόμιζα κι εγώ ότι ήταν γυναίκα και η spirtoulis άντρας αν και για την τελευταία γρήγορα κατάλαβα πως όχι αφού έγραφε σε θέματα με κούκλες. Για τον ARETARA κι εγώ το ίδιο με τον Rio. Καμιά φορά κοιτώντας το άβαταρ μπερδεύομαι με τον Aardvark και τον Wally όπως επίσης τον playmofreak και τον thebest20 αλλά και angel_grig με spyros_s.
 
Εγώ πάντως ακόμα έχω συνδέσει το avatar του MetalCandyman με τον ίδιο και νομίζω ότι είναι εκείνος στην φωτογραφία.
 
Χαχαχα!!!!

Ακριβως αυτο που ειπε ο Imgema!! :p

Αν ποτε τον συναντησω και δω αλλη φατσα δε θα τον πιστευω οτι ειναι αυτος..
 
Imgema είπε:
Εγώ πάντως ακόμα έχω συνδέσει το avatar του MetalCandyman με τον ίδιο και νομίζω ότι είναι εκείνος στην φωτογραφία.
Κιι εγώ έτσι νόμιζα κάποτε για τον Metalcandyman, ξέχασα να το πω, κι επίσης μου πήρε κάποιο καιρό να καταλάβω ότι τον pardalotzatziki δεν τον λένε pardalotzitziki.
 
κι εγώ νόμιζα ότι το μέλος ARETARA είναι γυναίκα (Αρετή το όνομα...!!!)
 
Μετά από 5 χρόνια στο ρετρομάνιαξ, αρχίζω να σκέφτομαι ότι το όνομα μέλους που διάλεξα , δεν είναι και τόσο πετυχημένο.:biglaugh::biglaugh:
 
Ομολογω παιδια οτι στο συγκεκριμενο φορουμ με τα ονοματα δεν τα παω τοσο καλα. Σταμπαρω ενα ονομα κυριως αφου καποιον εχω γνωρισει προσωπικα η αφου εχουμε αναπτυξει καποια προσωπικη επικοινωνια. Στα υπολοιπα ονοματα δε βαζω πολλη βαση και λιγο πολυ ειναι ολα καπως συγκεχυμενα στο φτωχο μυαλο μου :D

Για καμποσο καιρο ειχα βαλει ενα αβαταρ που (τυχαια βεβαια) ειχε και ο χρηστης supacoopa. Δεν ξερω τι συγχυση μπορει να ειχε προκαλεσει αυτο :D
 
στην αρχη εκανα λαθος στην εγγραφη και εγραψα το ονομα μου θανοε (many thanks to mr wally για την επιδιορθωση)

η miss kambia και ο mr herco (τοτε paspartoo) με κυνηγαγανε συνεχεια για να ειμαι εντος κανονισμων που ειχα πειστει οτι αν τους συνταντησω ποτε θα με κυνηγανε να με δειρουνε (τελικα εχω συναντησει και τους 2 και δεν εγινε τιποτα τετοιο)

μπηκα μεσα και αρχισα κατευθειαν να ρωταω για κατι ταινιες που ψαχνω (μεγα fail)

αυτα θυμαμαι για τωρα μπορει να επανελθουν και αλλες μνημες....
 
Θα ξεκινησω με την πιο προσφατη "πατατα" ωπου μπερδεψα τις mariadegrecia και Λορενα... :precry:

Η πιο παλια ηταν και παλι απο το κοπη το πιτα οταν κατα την γνωριμια μου με Kambia και D@redevil (aka Ναταλι και Μαριαννα),

κανω την εξης χαζη ερωτηση...."Να ρωτησω....εισαστε αδελφες? Γιατι μοιαζεται υπερβολικα!"...

...για να εισπραξω τα πιο περιεργα βλεματα (περαν βεβαια της απαντησεως).... :points:

Τι γελατε ορε?:mad:

Κι εσεις θα την παταγατε πρωτη φορα!!!! :eek:

Κατ'αλλα θα πω επισης το κλασικο που ειπε και ο Τασος....

Imgema είπε:
Εγώ πάντως ακόμα έχω συνδέσει το avatar του MetalCandyman με τον ίδιο και νομίζω ότι είναι εκείνος στην φωτογραφία.
......μιλαμε οντως θα μου ερθει ντουβρουντζας αμα δω αλλη φατσα!!!!....:burn:

spirtoulis είπε:
Μετά από 5 χρόνια στο ρετρομάνιαξ, αρχίζω να σκέφτομαι ότι το όνομα μέλους που διάλεξα , δεν είναι και τόσο πετυχημένο.:biglaugh::biglaugh:
Σε αυτο θα συμφωνησω αγαπητη μου spirtoulis... :D ....για αρκετο καιρο την ειχα πατησει και νομιζα οτι ησουν αγορι!!!! :eek:

Πλεον το εχω συνηθισει...οποτε μια χαρα! :flower:
 
Αυτό με τον Metalcandyman μάλλον όλοι το έχουν.Και εγώ μια απο τα ίδια.Όπως και με το όνομα Αρεταρα.
 
kajwbtfe είπε:
Αυτό με τον Metalcandyman μάλλον όλοι το έχουν.Και εγώ μια απο τα ίδια.
Κι εγώ είμαι ακόμη ένας. Μάλλον φταίει ότι είναι ένας ιδιαίτερος ηθοποιός...
 
Ελπίζω να μην έχει κανείς την ίδια εντύπωση για τον Εχετλαίο και το avatar του... :D
 
παιδια ειχα πεθανει στα γελια με τα χαλια μου που ειχα πει το μυστικο του αρη μποτιτσελι του μαρη:biglaugh:και δεν περασε ετσι...ασχετο λιγο με το θεμα αλλα ειχα ριξει γελιο

Imgema είπε:
Εγώ πάντως ακόμα έχω συνδέσει το avatar του MetalCandyman με τον ίδιο και νομίζω ότι είναι εκείνος στην φωτογραφία.
μια από τα ιδια πραγμα που το χα παθει και με ένα αβαταρ της ντομενικα που χε μια κουκλα αποστεωμενη και τελικα ηταν κουκλα βιτρίνας με γυαλια ηλιου αλλα εγω νομιζα πως ηταν κοπελα και ρωτησα την ντομ αν είναι η ιδια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά εγώ έχω απόλυτο χάος ακόμη, δεν συγκρατώ καθόλου ονόματα ούτε τα συνδυάζω με avatar ακόμη και σε θέματα που συχνάζω. Φυσικά κι εγώ είχα μπερδευτεί με τον ΑRETARA και βλέπω μόλις τώρα ότι και με "τον" spirtoulis, αλλά εκεί δεν φταίω.

Πολύ παλιότερα, τότε που δούλευε εκόμη το μυαλό μου, ήμουν σε ένα φόρουμ που είχαμε πολλές φιλίες μεταξύ μας και ήταν σχετικά μικρό. Τότε θυμόμουνα ονόματα και τα είχα συνδυάσει με τα avatar. Όταν συναντηθήκαμε πραγματικά για πρώτη φορά έπαθα σοκ. Διότι όλοι αυτοί με τους οποίους παιδιαρίζαμε και στο μυαλό μου τους είχα σαν νεαρούς και νεαρές (ας ήξερα ότι ήταν συνομήλικοί μου) ξαφνικά απόκτησαν εικόνα και ήταν βέβαια όλοι μεσόκοποι ακσιοσέβαστα μέλη της κοινωνίας.

Αν ποτέ κανονίσουμε να συναντηθούμε με τον johnny19818 θα ψάχνω να βρω κάποιον που να μοιάζει με τον Ιντιάνα Τζόουνς :)

Τώρα πρέπει να ψάξω να βρω τα avatar του metalcandyman και του Εχετλαίου γιατί δεν τα θυμάμαι (από σύμπτωση προχτές μόλις έμαθα ποιος ήταν ο ορίτζιναλ Εχετλαίος)
 
Ήμουν σίγουρη ότι ο Don Donken είναι γυναίκα. Θυμάμαι ότι ο Ηρακλής με διαβεβαίωνε ότι είναι άντρας και δεν τον πίστευα, και μάλιστα τον ρωτούσα αν τον έχει δει στην πραγματικότητα, χαχαχαχα (ήταν στα πολύ πρώτα ποστ του)
 
Imgema είπε:
Εγώ πάντως ακόμα έχω συνδέσει το avatar του MetalCandyman με τον ίδιο και νομίζω ότι είναι εκείνος στην φωτογραφία.
κι εγώ το ίδιο!
 
elephadas είπε:
Αν ποτέ κανονίσουμε να συναντηθούμε με τον johnny19818 θα ψάχνω να βρω κάποιον που να μοιάζει με τον Ιντιάνα Τζόουνς :)

Τώρα πρέπει να ψάξω να βρω τα avatar του metalcandyman και του Εχετλαίου γιατί δεν τα θυμάμαι (από σύμπτωση προχτές μόλις έμαθα ποιος ήταν ο ορίτζιναλ Εχετλαίος)
Αν σε πιθανή συνάντηση ψαχνόμαστε βάσει της εικόνας του avatar του καθενός, τότε θα σε βρούμε αμέσως... :D
 
Πίσω
Μπλουζα