Μπουγελόφατσες: H αναβίωση!!!!

nickgekas

RetroN00b
Joined
22 Mαϊ 2010
Μηνύματα
6
Αντιδράσεις
1
Οι ηλικίες 25-35 θα θυμούνται τις απίστευτες λαστιχένιες φιγούρες που εκτόξευαν νερό, τις αλησμόνητες μπουγελόφατσες!

Σας θυμίζουν κάτι ονόματα όπως ο ''τραγιάσκας'', ο ''καραβάνας'', ο ''σαγόνιας'' ή ο ''κολοκύθας''? Ρίξτε μια ματιά εδώ και οι αναμνήσεις θα γυρίσουν αμέσως:



Οι μπουγελόφατσες επέστρεψαν στο κατάστημα στο Πλανητάριο, σε μια προσπάθεια να αναβιώσουμε τα απίστευτα αυτά συλλεκτικά αντικείμενα που μεσουράνησαν την δεκαετία του 1990. Ρωτάω τα παιδάκια που περνάνε με τα σχολεία και είναι απίστευτο ότι δεν ξέρουν τις μπουγελόφατσες!!!

Οι νέες εκδόσεις είναι μεγαλύτερες σε μέγεθος και έχουν αρκετές ομοιότητες με τις αυθεντικές.

Όποιος θέλει να τις δει παραπέμπω σε [edit]dead link[edit]:



Μπουγελόφατσα καρχαρίας

Μπουγελόφατσα πιγκουίνος

Μπουγελόφατσα ψαράκι

Μπουγελόφατσα σαλιγκάρι

Μπουγελόφατσα πιστόλι

Οτιδήποτε πέσει στην αντίληψή σας με νέες εκδόσεις από επιτυχημένα παιχνίδια του παρελθόντος να τα postaρει γιατί τα αυθεντικά είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν.

Στο πλανητάριο έχει και κάποια άλλα προϊόντα από το παρελθόν, όποιος ζητήσει μπορώ να γράφω κάποια αναφορά (πχ κύβος του Rubik κτλ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χεχε τι μου 8υμησεσ..εγω ειμαι 22 και ευτυχωσ προλαβα τησ γνησιεσ αυθεντικεσ τησ δεκαετιασ του 90,εχω καμια 25 απο αυτα,θα ανεβασω φωτοσ στο μελλον,παντωσ ποτε δε κατορθωσα να το γεμισω τερμα,παροτι ηξερα τον τροπο δλδ να πιεζεισ την τρυπα κ μετα να ριχνεισ νερο!
 
Αγαπητοί φίλοι και φίλες, γεια σας γράφτηκα πριν λίγες μέρες και προσπαθώ να έρθω σε επαφή με φίλους και φίλες που τους ενθουσιάζουν οι μινιατούρες. Έχω μια πολύ μεγάλη συλλογή ευρωπαϊκών προδιαγραφών. Θα ήθελα να βρω ομοϊδεάτες. Αν κάποιος έχει το ίδιο ενδιαφέρον για αυτή τη μορφή εικαστικής τέχνης, ας μου γράψει. Θερμούς χαιρετισμούς.

Ιωάννης Μούχρας.
 
Αξέχαστες, ο "Καραβανάς" μου έλειπε!!!
 
Δεν τις θυμάμαι,αλλά θυμάμαι τις μπουγαδόφατσες που ήταν παρόμοιες!Είχα αρκετές!Επίσης είχα και κάτι μικρά μωράκια κατουρλίνια που χρησίμευαν για μπουγέλο!
 
Έλυναν και το πρόβλημα του μπουγέλου, καθώς ακόμα και αν έκλειναν τις βρύσες στα σχολεία την τελευταία μέρα, κάποιοι έρχονταν εφοδιασμένοι από το σπίτι ;) ...
 
Ειχα αγοράσει πάρα πολλές.

Κατάφερα να συμπληρώσω την συλλογή 2 φορές.

Πρέπει να ήταν στο σύνολο 10 ή 12.
 
εγω παντως εχω τις παλιες αυθεντικες κρατημενες σε σφραγισμενο σακουλακι :)
 
Θυμάμαι από ενα σημείο και μετά τις πούλαγαν αρκετά μαγαζιά και ανοιγμένες οπότε ήταν έυκολο να συμπληρώσεις τη συλλογή.
 
Gogeta είπε:
Θυμάμαι από ενα σημείο και μετά τις πούλαγαν αρκετά μαγαζιά και ανοιγμένες οπότε ήταν έυκολο να συμπληρώσεις τη συλλογή.
Πράγματι υπήρχαν και ανοιγμένα αλλά είχε γίνει αργότερα αυτό, σε μπακάλικο εγώ τα έβρισκα ανοιγμένα.
 
γεια σας!

Μήπως έχει βρει κάποιος την διαφήμιση από τις μπουγελόφατσες? Τη θυμάστε? "πλιτς πλιτς πλιτς οι μπουγελόφατσες..."
 
Butterfly είπε:
γεια σας!
Μήπως έχει βρει κάποιος την διαφήμιση από τις μπουγελόφατσες? Τη θυμάστε? "πλιτς πλιτς πλιτς οι μπουγελόφατσες..."

Αυτην εδω λες ;)

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.Λυπούμαστε γι'αυτό.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χμμ... δυστυχώς οχι... ήταν μια άλλη... αυτή δεν μου λέει κάτι.. ευχαριστώ πάντως :)
 
δεν βλεπω την αγαπημενη μου τον γκολακια που ειχε σχημα μπαλας ποδοσφαιρου την ειχα πολλα χρονια τωρα τι εγινε....
 
Στο παραπάνω video τον έχει το γκολάκια!
 
circleag είπε:
Αυτην εδω λες ;)

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.Λυπούμαστε γι'αυτό.[edit]


Εγω θυμαμαι χαρακτηριστικα τον γυαλακια!!!!!!!!!! Αλλα δεν τις εχω πια...............Τις πουλαει τωρα κανενα μαγαζι ξερει κανεις ???????????:what:

circleag πολυ ωραια η διαφημιση που εβαλες!! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κορυφη ηταν!!! ποτε δεν καταφερα να τυχω τον Γκολακια...... :( (μεχρι σημερα που ειμαι 25 τουλαχιστον..)
 
Στο πατρικό μου κάπου πρέπει να υπάρχουν ο "Σαγόνιας" (καρχαρίας) και ο "Μπάρνυ" (κάστορας). :p
 
Πίσω
Μπλουζα