ΝΕΑ συνάντηση μελών της GRM-TV και όποιου άλλου θέλει!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

stam1370

RetroMaNiaC
Joined
6 Μάρ 2008
Μηνύματα
581
Αντιδράσεις
176
Το Σάββατο 10/01 κανονίζουμε τη νέα συνάντηση μας, με κυριότερο λόγο και αιτία να γνωρίσουμε τον φίλο tsalk, ο οποίος θα έρθει από τη Βέροια!

Θεωρώ αυτονόητο, αλλά απλά για τυπικούς λόγους αναφέρω ότι όποιος θέλει ακολουθεί! Εννοείται ότι θα χαρούμε να γνωριστούμε και με τα άλλα παιδιά, όπως με τον Wally!
 
Έχω προτείνει ως μέρος της συνάντησης το ίδιο με την άλλη φορά που βρεθήκατε παιδιά στην συμβολή Αλεξάνδρας και Κηφησίας στα Starbucks.

Aν έχετε κάποιο άλλο σημείο να προτείνετε πείτε το και το συζητάμε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια, εννοειται οτι θα κανω οτι μπορω για να ερθω
 
Λοιπόν έχουμε πει για το Σάββατο 10/1 στις 17,30 να βρεθούμε στο starbucks που είχε γίνει και η προηγούμενη συνάντηση.Για την ώρα είμαστε εγώ ο Stam1370, o christosm, και ο wally. Eπιβεβαιώνουμε την μέρα και την ώρα παιδιά, και ενοείται ότι έρχεται όποιος άλλος θέλει.
 
tsalk είπε:
Λοιπόν έχουμε πει για το Σάββατο 10/1 στις 17,30 να βρεθούμε στο starbucks που είχε γίνει και η προηγούμενη συνάντηση.Για την ώρα είμαστε εγώ ο Stam1370, o christosm, και ο wally. Eπιβεβαιώνουμε την μέρα και την ώρα παιδιά, και ενοείται ότι έρχεται όποιος άλλος θέλει.
Δέχεστε κόσμο από το εξωτερικό?

:cry: Θέλω να έρθω κι εγώ...!!

Φίλοι μου, να περάσετε καλά (αν και αυτό είναι βέβαιο) και περιμένω νέα!!

Άλλωστε, σας την έσκασα - τον tsalk τον είδα πρώτος εγώ! ;)
 
Αυτή την φορά μας έκαναν το χατήρι τα μηχανήματα bernard (καιρός ήταν)
 
Πολυ εποικοδομητικη κουβεντα και μια πολυ ευχαριστη συναντηση.

Συντομα θα εχουμε αλλαγες στις δομες του RetroTV και ελπιζω οτι θα παμε και τη RetroDB ενα βημα παρακατω.

Χαρηκα που γνωρισα και απο κοντα τον "διασημο" tsalk αρτια αφιχθεντα απο Βεροια! :)
 
Ναι περασαμε πολυ ομορφα, ειναι υπεροχη η επικοινωνια με ανθρωπους με τους οποιους μιλαμε την ιδια γλωσσα. Ευχομαι συντομα να ξανασυναντηθουμε και μακαρι να ακολουθησουν και αλλα παιδια.
 
Αναλυτική ενημέρωση μόλις γυρίσω στην Βέροια (τρέμε Σταμάτη)
 
ChristosM είπε:
Ναι περασαμε πολυ ομορφα, ειναι υπεροχη η επικοινωνια με ανθρωπους με τους οποιους μιλαμε την ιδια γλωσσα. Ευχομαι συντομα να ξανασυναντηθουμε και μακαρι να ακολουθησουν και αλλα παιδια.
Noμίζω ότι η έκφραση "μιλάμε την ίδια γλώσσα" που ανέφερε ο Χρήστος με καλύπτει απόλυτα. Λοιπόν έστω και καθυστερημένα να σας πω ότι η συνάντηση έγινε το προηγούμενο Σάββατο το απόγευμα (στο γνωστό πλέον μέρος, που μάλλον βλέπω να γίνονται και άλλες συναντήσεις της GRM-TV στο μέλλον)

Στην συνάντηση το καινούργιο πρόσωπο ήμουν εγώ, μιας και οι υπόλοιποι είχαν γνωριστεί στην πρώτη συνάντηση του Δεκεμβρίου.

Πρώτος πρώτος εμφανίστηκε ο Σταμάτης που τον βρήκα εκεί, και μέχρι να γνωριστούμε και να πούμε καμιά κουβέντα εμφανίστηκε ο Wally και ύστερα από λίγο έσκασε μύτη και ο Χρήστος (bernard μην ζηλεύεις) είπαμε ότι ήταν η σειρά μου να εμφανιστώ. Όντως και με τα τρία παιδιά είναι προφανές ότι μιλάμε την ίδια γλώσσα και έχουμε τις ίδιες ανυσηχίες άλλα και κοινά ενδιαφέροντα. Δεν θυμάμαι πόσο καθίσαμε εκεί να μιλάμε, κάποια στιγμή όμως λόγω υποχρεώσεων ο Wally έφυγε και συνεχίσαμε για λίγο εγώ με τον stam1370 και τον Christosm. Tελικά έμεινα μετά από κάποια ώρα με τον stam1370 όπου αφού περπατήσαμε κάμποσο στην Αλεξάνδρας (την μία ψάχνοντας για κάποιο netcafe, την άλλη για να βγάλω χρήματα από ΑΤΜ) ο καθένας γύρισε στην βάση του, αφού βεβαίως είχαμε μιλήσει και εγώ δεν θυμάμαι για πόσα θέματα

αααααα να μην ξεχάσω ότι κάποια στιγμή επισκευθήκαμε με τον Stam1370 (οι άλλοι δυστυχώς είχαν αποχωρήσει) και το γνωστό από την προηγούμενη συνάντηση σουβλατζίδικο όπου λόγω πιεσμένου (δικού μου χρόνου) τσακίσαμε το κάτι τοις μας έτσι στα όρθια). περισσότερα την επόμενη φορά

Ελπίζω ότι και την επόμενη φορά που θα γίνει μια τέτοια μάζωξη να μπορέσω (λόγω απόστασης) να συμετέχω και εγώ πάλι, και τέλος πάντων πρέπει κάποια στιγμή να γνωρίσω και εγώ τον bernard και τα υπόλοιπα παιδιά του forum.
 
Κατ' αρχήν, πιστεύω πως όλοι θέλουμε να γνωρίσουμε όσους περισσότερους, αν όχι όλους, από το GRM γίνεται.

Τη συνάντηση του Σαββάτου την ευχαριστήθηκα πάρα πολύ, όσο άλλωστε και τις προηγούμενες. Για άλλη μια φορά είχαμε να πούμε -και να προτείνουμε στον Wally- πολλά!

Χάρηκα πάρα πολύ που σε γνώρισα tsalk και είπαμε όντως πολλά και για πολλά ...καίγοντας ταυτόχρονα θερμίδες! Επίσης χάρηκα πολύ που σου άρεσε το σουβλατζίδικο!!! Δεν λέω άλλα... :D

Μπαίνω κι εγώ κάτω από την "ομπρέλα" της φράσης "μιλάμε την ίδια γλώσσα", αφού είναι αλήθεια και μου αρέσει πάρα πολύ!

Μακάρι να είμαστε περισσσότεροι στις επόμενες συναντήσεις μας!
 
Παιδια μια χαρη και απο τους τρεις σας αν ειναι δυνατο.

Επειδη δεν ημουν παρων καθ ολη τη διαρκεια θα ηθελα να μου στειλετε 1 PM που να συνοψιζει προτασεις/παρατηρησεις ωστε να μην διαφυγει κατι
 
Φυσικά. Το μόνο εύκολο Wally
 
Να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου τα εξής:

1. Περιμένω κι εγώ την ώρα που επιτέλους θα συναντηθούμε με τον γίγαντα tsalk!

Ελπίζω να πραγματοποιηθεί η επιθυμία μας προτού θεωρήσουμε και εμείς (εκτός από την ΕΡΤ που την θεωρεί ήδη) ρετρό τη σειρά "Παππούδες εν δράσει".

2. tsalk, όντως "ζήλεψα" που δεν ήμουν κι εγώ εκεί μαζί σας..!! Την επόμενη φορά με το καλό να είμαστε όλη η ομάδα, αλλά και πολλοί άλλοι φίλοι από το forum!!

3. Συμφωνώ, το Starbucks Κηφισίας & Αλεξάνδρας νομίζω ότι καθιερώθηκε πλέον - έχει και το ατού του σουβλατζίδικου σχεδόν δίπλα!

4. stam1370, υπάρχει χώρος κάτω από την ομπρέλα για άλλον ένα που μιλάει την ίδια γλώσσα? ;) Κάνω μάλιστα... και πρακτική καθημερινά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
4. stam1370, υπάρχει χώρος κάτω από την ομπρέλα για άλλον ένα που μιλάει την ίδια γλώσσα? ;) Κάνω μάλιστα... και πρακτική καθημερινά!
Γιατί ρωτάς τα αυτονόητα;!;!;!;! :D :D:D:D
 
bernard.c είπε:
Να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου τα εξής:1. Περιμένω κι εγώ την ώρα που επιτέλους θα συναντηθούμε με τον γίγαντα tsalk!

Ελπίζω να πραγματοποιηθεί η επιθυμία μας προτού θεωρήσουμε και εμείς (εκτός από την ΕΡΤ που την θεωρεί ήδη) ρετρό τη σειρά "Παππούδες εν δράσει".

2. tsalk, όντως "ζήλεψα" που δεν ήμουν κι εγώ εκεί μαζί σας..!! Την επόμενη φορά με το καλό να είμαστε όλη η ομάδα, αλλά και πολλοί άλλοι φίλοι από το forum!!

3. Συμφωνώ, το Starbucks Κηφισίας & Αλεξάνδρας νομίζω ότι καθιερώθηκε πλέον - έχει και το ατού του σουβλατζίδικου σχεδόν δίπλα!

4. stam1370, υπάρχει χώρος κάτω από την ομπρέλα για άλλον ένα που μιλάει την ίδια γλώσσα? ;) Κάνω μάλιστα... και πρακτική καθημερινά!
1. Eίσαι κομάτι υπερβολικός όσο αναφορά στο άτομο μου νομίζω (άλλωστε τα λέμε πλέον σχεδόν καθημερινά, έστω και από απόσταση)

2. Αυτό θέλω να πιστεύω κι εγώ

3. Έχω και μια άλλη πρόταση να κάνω σχετικά με το σουβλατζίδικο.

4. Απάντησε ήδη ο Σταμάτης
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα