Νεο Vaio

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.882
Αντιδράσεις
3.855
Μαλιστα ,για να δουμε τι θα δουμε. :wait2:

Θα εχει cell μεσα θα εχει ps3 ενσωματωμενο........χμμμμμμμμμμ.

 
Μην εχει καμια οθονη led display? :xm:
 
Xμμμμ λες να ειναι καμμια Thin paper Oled.

Not bad αν συνδυασεις και την ατακα "the way you look at ......" ισως να ειναι και αυτο. :xm:
 
Και εγω απο αυτο το συνδυασα. Επισης να σου πω οτι και εγω τωρα μπροστα σε ενα vaio vgn-cr31s/l σου γραφω. Ειδικα στις οθονες στα φορητα η Sony εχει <<το κατι.>> Μαλλον θελει να συνεχισει την παραδοση. Ποιος ξερει?
 
9 Ιανουαρίου είναι η ημερομηνία που η Sony θα ανακοινώσει επίσημα το δικό της netbook.
 
Κατα 90% νεο UMPC θα ειναι....

Ελπιζω σε εκπληξη. :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Pooky είπε:
9 Ιανουαρίου είναι η ημερομηνία που η Sony θα ανακοινώσει επίσημα το δικό της netbook.
Έτσι φαίνεται. Το γνωστό hype της Sony. "Θα αλλάξει τον τρόπο που βλέπουμε τα laptops". Τελικά θα είναι ακόμα ένα netbook που θα υπερθερμαίνεται και θα σου σκάει η μπαταρία στα μούτρα (παραδοσιακό Vaio δηλαδή).
 
Αν τα Vaio είχαν καλύτερες κάρτες οθόνης για τα λεφτά τους και είχαν υποστήριξη τύπου Dell δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να πάρω.

Οι οθόνες τους είναι όλα τα λεφτά.

Φυσικά η πολιτική της SONY έχει καταστρέψει πολλά κατά τη γνώμη μου. Η εταιρεία είναι απαράδεκτη επιεικώς στο θέμα υποστήριξης.

Τώρα ως το πόσο θα αλλάξει ο τρόπος που βλέπουμε τα laptops, ας ειδοποιήσει κάποιος τους υπεύθυνους εκεί ότι το MSI Wind μου μπαίνει αισίως στον έκτο μήνα συμβίωσης μαζί μου. Δεν περίμενα καμία SONY να μας πει πως είναι τα netbooks.
 
Leon είπε:
Έτσι φαίνεται. Το γνωστό hype της Sony. "Θα αλλάξει τον τρόπο που βλέπουμε τα laptops". Τελικά θα είναι ακόμα ένα netbook που θα υπερθερμαίνεται και θα σου σκάει η μπαταρία στα μούτρα (παραδοσιακό Vaio δηλαδή).

Ολες οι εταιριες το ιδιο κανουν......Ισως με λιγοτερα λογια. :xm:

admiraladamo_01.png


The (pulled) post on fashion site UptownLife that suggested Dell's Adamo is a MacBook Air rival was actually a Dell ad, a spokesman admitted to the NYT. Which confirms it's a MacBook Air thinger.

[Bits]
 
Το Dellάκι μάλιστα, αν και δεν πολυσυμπαθώ τα λεπτά μηχανήματα.

Στα notebooks είμαι των άκρων. Ένα netbook για τα πάντα και ένα notebook τέρας για παιχνίδια.

Όπως έγραψα και στο mamouni, τα desktops τέλος, στο καλό και να μου γράφουν. Έκανα σούμα τι ξόδεψα δύο χρόνια σε αναβαθμίσεις στο desktop μηχάνημά μου και στην κυριολεξία τράβαγα τα μαλιά μου. Στα δύο χρόνια άνετα αγόραζα δύο πολύ καλά Alienware και μου έμεναν και ρέστα...........

Α, Alienware FTW!!!!!!!!!!!!!!
 
Παλι κατα 99% αυτο ειναι.

Pooky Πως το βλεπεις;

Eγκρινεται; :D





Loose lips sink ships, Sony -- not that you'd care. Apparently the company couldn't stand to wait any longer on that long netbook it had been teasing, so it's gone and leaked it out onto the sonystyle site. Apparently, the oddly shaped P-series device will sport an 8-inch, 1600 x 786 LED display, a 1.33GHz Intel CPU, a hard drive up to 60GB (or a 128GB SSD), and will run Vista Home Premium or Home Basic. There's not much else in the way of info, save for the fact that the laptop will be available in three colors (Crimson Red, Champagne Gold, and Black Silk). Not quite the heart-stopper we were hoping for, and knowing Sony, likely not real netbook-ily priced, but still an interesting entry to the ever-widening field of teensy computers. Now if only it ran Linux...
jkOnTheRun
 
Pooky είπε:
Έκανα σούμα τι ξόδεψα δύο χρόνια σε αναβαθμίσεις στο desktop μηχάνημά μου και στην κυριολεξία τράβαγα τα μαλιά μου.
Ενώ ας πούμε με τα λαπτοπ θα κάνεις οικονομία και θα τα αναβαθμίζεις κάθε 3 χρόνια;;; :D
 
Rygar είπε:
Ενώ ας πούμε με τα λαπτοπ θα κάνεις οικονομία και θα τα αναβαθμίζεις κάθε 3 χρόνια;;; :D
Ναι, πραγματικά κι εγώ δεν το κατάλαβα το σχόλιο... Από πότε είναι φτηνότερα τα laptop, ceteris paribus? Ή κατ'αυτό το διάστημα αναβαθμιζόταν και το λαπτόπι και βγήκε φτηνότερα; :puzzled:
 
Όσο και να το σκεφτώ δεν είναι δυνατόν να αφήσω τα desktops τελικά. Πάντοτε θα παίζει ένα δυνατό desktop.

Αλλά ούτε και τα laptops αφήνω πιά, αυτά τα μηχανάκια με τρελαίνουν, μου δίνουν την παλιά καλή αίσθηση ενός μηχανήματος με προσωπικότητα, ενός μηχανήματος ξεχωριστού.

Αν το σκεφτείς όμως, ακόμα και έτσι, μόνο τα χρήματα που έδωσα σε τρία χρόνια για κάρτες γραφικών και ενδιάμεσες αναβαθμίσεις, έφταναν και περίσσευαν για την αγορά τριών laptops σαν και αυτού που έχω τώρα, και παράλληλα άλλων τριών netbooks.

Απλά τώρα κάθε τρία χρόνια θα αλλάζει εξολοκλήρου το desktop (εννοώ ότι μόνο το πληκτρολόγιο και το ποντίκι θα μένουν τα ίδια) και κάθε τρία το laptop. Για να είμαι μέσα στα πράγματα, η αλλαγή θα γίνεται αναλλάξ κάθε 18 μήνες.

Σήμερα το επιτραπέζιο, σε 18 μήνες το φορητό, σε άλλους 18 το επιτραπέζιο και σε άλλους 18 πάλι το φορητό και πάει λέγοντας.

Τα χρήματα που εξοικονομώ από το τσιγάρο έρχονται στα 100 ευρώ το μήνα (δεν βάζω τα άλλα έξοδα που έκοψα) οπότε ένα budget 1800 ευρώ κάθε 18 μήνες, αγοράζει παππάδες. Ειδικά στα desktops αγοράζεις και το παππά και το βατοπέδιο μαζί.

Δεν ασχολούμαι με τίποτε άλλο, αλλά στους υπολογιστές την υπερβολή μου τη θέλω και δεν θα τη κόψω ποτέ.

Το SONY, για να επανέλθουμε on-topic, ακολουθεί πορεία διαφορετική από τα άλλα netbooks.

Η ανάλυση της οθόνης για 8'' κρίνεται υπερβολική, και κάτι μου λέι ότι θα κοστίζει αρκετά. Ο επεξεργαστής 1,33 γιγα τι στο καλό είναι;

Υπάρχουν εξαιρετικές επιλογές αυτή τη στιγμή και μάλιστα πάρα πολλές. Δεν ελπίζω σε πολλά πράγματα για το συγκεκριμένο μηχανάκι.

/off topic again.

Δεν τίθεται θέμα αν τα laptops είναι φτηνά ή όχι. Στην κατηγορία που ενδιαφέρομαι εγώ υπάρχουν απλά πανάκριβα μηχανήματα. Αλλά virtual συνεχίζω το κάπνισμα, δηλαδή εικονικά το 100ευρο το μήνα ξοδεύεται, ενώ στη πραγματικότητα πάει στο κουμπαρά. Πριν απλά καιγόταν. Δεν τίθεται θέμα τιμής, λοιπόν σε καμία περίπτωση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Pooky είπε:
Όσο και να το σκεφτώ δεν είναι δυνατόν να αφήσω τα desktops τελικά. Πάντοτε θα παίζει ένα δυνατό desktop.
(γρήγορα επανήλθες, γρηγορότερα από άλλες φορές :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :tease: :D )

Στο θέμα μας. Αυτό που γράφει ο Αρντβάρκης στο αρχικό θρεντ ότι το νέο VAIO θα έχει ενσωματωμένο PS3,... είναι από τα γνωστά παίγνιά του ή κάτι τέτοιο όντως παίζει;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βασικά η Toshiba έχει παρουσιάσει εδώ και λίγο καιρό laptop με cell μέσα...

YouTube - Portatil Toshiba con chip Cell PS3 Laptop Spurs Engine

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
E, μπα σε αυτό το μικρό μηχάνημα είναι πολύ δύσκολο να μπει Cell. Για φανταστείτε τι θερμοκρασίες θα αναπτύσσει αυτό το πράμα.......

Όσο για το Toshiba όντως είχε μπει σε κάποιο μοντέλο, αλλά δεν έψαξα να δω τι χρησιμότητα έχει ή απλά μπήκε για λόγους marketing.
 
Πίσω
Μπλουζα