Ξένα μουσικά video clips δεκαετίας '80

stee

Retro Member
Joined
10 Ιουν 2006
Μηνύματα
169
Αντιδράσεις
10
Έχω άπειρα (80s) video clips από μουσικόραμα σε VHS αλλά όχι ολόκληρες εκπομπές. Πριν κανα χρόνο κατέβαζα 80s video clips από p2p. Έχω τα ακόλουθα:

Alphaville

Big in Japan

Forever Young

Sounds like a melody

Duran Duran

A view to a kill

Union of a snake

Heart

Alone

Guns 'n' Roses

November Rain

Knocking On Heavens Door

Paradise city

Cure

A Forest

Όποιος θέλει κάποιο μου λέει και το ανεβάζωγια download
 
Αυτό ήταν διπλο post. Sorry...
 
Από μέταλα - Metal Mania (Δημήτρης Κατής & Εξόριστοι) υπάρχουν κάποιες βιντεοκασσέτες.

Για ότιδήποτε άλλο, υπομονή και MAD αφού έχει κάποιες εκπομπές όπως το "Χρονομηχανή" που παίζει παλιά καλά βίντεος...
 
Παιδια αν μιλαμε για video clips.....Εχω 15 DVD με Video clips του 80s

Τα εγραψα απο το VH1 τελεια ποιοτητα(Περιπου 800 VClip)

Τελευταιο σπανιο clip που βρηκα ηταν

Kraftwerk - We Are The Robots!!!!

Απο Μetal ampu....χε χε αν θες μιλαμε σε pm θα βραδιασουμε εδω :D
 
akmakas είπε:
...Απο Μetal ampu....χε χε αν θες μιλαμε σε pm θα βραδιασουμε εδω :D
Και είναι πρωί ακόμα, όμως...

Καλοκαιράκι είναι, Σάββατο, ένα φραπεδάκι για αρχή παρεούλα, ταβλάκι και το βράδυ παράλληλα με την μπάλα καμία μπυρίτσα νομίζω ότι θα κάναμε ωραία κατάσταση για κουβέντα... ΑΕΟΝ, Βilly, Stokos, και άλλοι, ελάτε και εσείς.

Ωστόσο, όπως πάντα θα ξεκινούσαμε από τα βίντεος και θα φτάναμε... έως και το Big Bang, Λύση Κυπριακού, τι γ....η γκόμενα αυτή στην κερκίδα την είδες; κ.λπ. κ.λπ.

Γιατί ρε φίλε, να είσαι εσύ από την Νίκη και εγώ από την Αθήνα... 5,5 Εκατομμύρια μαζευτήκαμε, εσύ βρήκες να λείπεις?

nevermind!

:cool:

Γυναίκα καφέ (και βάλε και πεντέ/εξι μπύρες στο ψυγείο να γίνονται...)
 
Παιδιά θα κανονιστεί συνάντηση..ίσως και την άλλη βδομάδα (γιατί σας βλέπω κι ασυγκράτητους!). Επαναλαμβάνω ότι ΔΕΝ ΕΧΩ INTERNET για 2 βδομάδες ακόμα - από Παρασκευή απόγευμα έως Δευτέρα και να μου στείλετε PM δε θα με βρείτε. Κατά πάσα πιθανότητα θα προβούμε στις δέουσες συνεννοήσεις εντός αυτής της εβδομάδος. Είμαι μέσα για μουντιαλική συνάντηση το επόμενο Σ/Κ!

Εξόριστοι! Δώσε και σώσε! Έχω κι εγώ μπόλικο υλικό για conversion σε DVD από παλιά videoclips (χρόνο για μετατροπή τους δεν έχω!)
 
Να δωσω λιγη ζωντανια σε ενα ξεχασμενο θέμα.

Φιλε vaszio πολυ μου αρεσε αυτο που ειχες πει πριν απο κανενα χρονο

vaszio είπε:
Αγαπητοί μου φίλοι έχω άπειρα βίντεο κλιπ όλων των συγκροτημάατων με τέλεια εικόνα original σε dvd
και θα με ενδιεφερε αν εχεις καμμια λιστα να σου στειλω και εγω μια δικια μου.

Το REWIND για οσους δεν ξερουν ειναι μια εκπομπη με μονο 80ς video clip που προβαλεται, δυστυχώς, μονο Αθηνα απο τον τηλεοπτικο σταθμο Blue Sky καθε Τριτη και Πεμπτη απο 7.00 μεχρι 8.30 το απογευμα και Σαββατα 5.00 με 6.00 καθως και καθημερινα σε επαναλληψη την ιδια ωρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rewind FTW!!

Να ηταν και σε κανα πιο αρτιο τεχνολογικα καναλι (χωρις μονοφωνια και κακη εικονα) θα ηταν ακομα πιο σουπερ.

Αλλα πoιο "μεγαλο" καναλι θα βγαλει τα βραζιλιανικα και τα τουρκικα(!!) σηριαλ ωστε να προβαλει τετοιου ειδους εκπομπες... :(
 
Wally είπε:
Rewind FTW!!Να ηταν και σε κανα πιο αρτιο τεχνολογικα καναλι (χωρις μονοφωνια και κακη εικονα) θα ηταν ακομα πιο σουπερ.

Αλλα πoιο "μεγαλο" καναλι θα βγαλει τα βραζιλιανικα και τα τουρκικα(!!) σηριαλ ωστε να προβαλει τετοιου ειδους εκπομπες... :(
Κανένα γιατι δεν εχει κονόμα.

Πιστεψε με δεν ξερεις την δυναμη του Playlist................
 
akmakas είπε:
Το δικό μου βίντεο παίζει Secam
Αυτο το παραπανω με ενδιαφερει παρα πολυ αν ισχυει καθως εχω 2 κασσετες απο Γαλλια τις οποιες θελω να περασω σε DVD και δεν μπορω με τιποτα.

Εννοεις σιγουρα Secam και Mesecam ετσι.

Βεβαια πρεπει να εχεις DVD ή καρτα TV που να παιρνει
 
γεια σου ρε omega!!! btw το rewind ειναι παρα πολυ καλό, μου θυμίζει σε αρκετά το μουσικόραμα. παιδιά αν θέλετε εχω κι εγω μουσικά dvd και βίντεοκλιπς.
 
miko63 είπε:
γεια σου ρε omega!!! btw το rewind ειναι παρα πολυ καλό, μου θυμίζει σε αρκετά το μουσικόραμα. παιδιά αν θέλετε εχω κι εγω μουσικά dvd και βίντεοκλιπς.
Θελουμε Θελουμε !!!!!!!!
 
stee είπε:
Έχω άπειρα (80s) video clips από μουσικόραμα σε VHS αλλά όχι ολόκληρες εκπομπές. Πριν κανα χρόνο κατέβαζα 80s video clips από p2p. Έχω τα ακόλουθα:
Alphaville

Sounds like a melody

Όποιος θέλει κάποιο μου λέει και το ανεβάζωγια download
Με ενδιαφέρει παρα πολυ το συγκεκριμενο βιντεο αλλα οχι αν εχεις του VH1 που κυκλοφορει στο μουλαρι.

Ευχαριστω
 
Πίσω
Μπλουζα