Ξεχασμένα σ' ένα ράφι

Arrandus

RetroWannaBe
Joined
12 Αύγ 2008
Μηνύματα
40
Αντιδράσεις
11
Καλησπερα σε ολους. Σημερα καθως περπατουσα βρηκα ενα παλιο καταστημα με σκονισμενα ραφια.

Ηταν παλιο παιχνιδαδικο του 80 που τωρα λειτουργει ως τηλεφωνειο αλλοδαπων.

Τα ραφια εχουν απομεινει με κατι ξεχασμενα παλια παιχνιδια οπως στη φωτογραφια.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ κρίμα!!!!Αλλά στη photo κάτι κιβώτια βλέπω και όχι παιχνίδια!Επίσης φαίνεται ότι δεν έχει πρόσβαση κάποιος για να τα πάρει αυτά!Λέτε να υπήρχαν και playmobil?
 
Αν κοιταξεις καλυτερα κατω δεξια θα δεις τη στοιβα των μαγνητικων επιτραπεζιων της εταιρειας ΠΕΤΑΛΟ.

Το μαγαζι ειναι ανοιχτο για πελατες που θελουν να τα αποκτησουν. Τιμη ομως δε γνωριζω.

Playmobil δεν ειδα.
 
Μηπως μπορουμε να μαθουμε που ειναι το μαγαζι;
 
Μπαίνω εμβόλιμα στο θρεντ του Arrandus :D απλά για να σας πω ότι ανακάλυψα μικρό μαγαζάκι σε χωριό της Μεσσηνίας όπου μέσα - έξω έχει look 50ς γνήσιο και μέσα είχε από οδοντογλυφίδες ''Ελέφας'', μέχρι πορτατίφ 70ς-80ς σαν αυτά που είχαμε στο γραφείο μας!

Ο παππούς, 86 ετών, μου είπε την ιστορία της ζωής του. Μου λέει ''έχω εδώ μέσα τα πάντα, ότι μπορείς να φανταστείς''. Βιαζόμουν αρκετά οπότε δεν τον ρώτησα από παιχνίδια τί έχει. Θα κατέβω όμως πάλι την Παρασκευή και θα περιεργαστώ το μαγαζί με την ησυχία μου οπότε και θα ενημερώσω για τυχόν ύπαρξη παιχνιδιών.

Γενικά το χωριό είναι ξεχασμένο από τον χρόνο

20140517_172904.jpg
 
Κοπανάκι Μεσσηνίας :)
 
Πίσω
Μπλουζα