[ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ] Centurions Power Xtreme Album (1988)

kingtiger077

RetroMaNiaC
Joined
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
583
Αντιδράσεις
175
CENTURIONS POWERXTREME

Το μοναδικό άλμπουμ από αυτά που πέρασαν από τα παιδικά μου χέρια και έζησε μέχρι σήμερα!!! Είναι σχεδόν συμπληρωμένο εκτός από δύο αυτοκολλητάκια [edit]!!!! Μακάρι να υπάρχουν παιδιά!!! Τα νούμερα που μου λείπουν είναι τα 64 και 72!

Αν και δεν θυμάμαι να έβλεπα την εν λόγω σειρά στην τηλεόραση, ξεκίνησα να συμπληρώσω το άλμπουμ γιατί το έκαναν όλοι οι συμμαθητές μου, και όσα διπλά κι αν μας τύχαιναν και ανταλλάσσαμε αυτά τα δυο που μου λείπουν δεν έπεσαν ποτέ στα χέρια μου!!!

Το άλμπουμ είναι της εταιρείας Ολυμπιάδα και εκδόθηκε το 1988, όταν πήγαινα δημοτικό!!!

Παραθέτω και μερικές ενδεικτικές φωτογραφίες από το εξώφυλλο το οποίο σκάναρα δυο φορές για να το δείτε ολόκληρο καθώς το άλμπουμ είναι διαστάσεων 34Χ25 και δεν χωρούσε στο σκάνερ όπως και το οπισθόφυλλο και κανα δυο από το εσωτερικό!

Το εξώφυλλο δυο εσωτερικές σελίδες Το οπισθόφυλλο

Centurions PowerXtreme 1 kingtiger.jpg

Centurions PowerXtreme 2 kingtiger.jpg

Centurions PowerXtreme 3 kingtiger.jpg

Centurions PowerXtreme 4 kingtiger.jpg

Centurions PowerXtreme 5 kingtiger.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ωραιο αλμπουμ!

Δεν ηξερα οτι υπηρχε αλμπουμ με αυτοκολλητα απο αυτο το παιδικο.
 
αυτο το παιδικο το εδειχνε το mega την εποχη που εβαζε τελεια παιδικα!κ επιτελους κυκλοφορησε κ σε dvd η μινι σειρα!!
 
Το Mega ξεκίνησε να εκπέμπει τέλη του 1989 (Νοέμβριο για την ακρίβεια), οπότε μιας και το εν λόγω άλμπουμ είναι έκδοσης 1988 δεν συμβάδιζε με την σειρά στην Ελλάδα αλλά με όταν αυτή προβαλλόταν στο εξωτερικό! Γι'αυτό και δεν θυμάμαι να το έβλεπα όταν αγόραζα τα αυτοκόλλητα!

:thanx2: wheeled warrior για την ενημέρωση!
 
βεβαια η κυκλοφορια του dvd ειναι (mod ...manufactured on demand) οπως πολλες κυκλοφοριες απο το archive της warner αλλα ειναι απιστευτα προσεγμενο!!!
 
Πίσω
Μπλουζα