Οι Πόντιοι (remake)

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
606
Eχω μιλισει και μου ειπαν οτι τωρα βαζουν μπροστα το Οι Ποντιοι
 
θανος είπε:
δεν ξερω ποιοι θα παιζουν απλα εχω μιλισει και μου ειπαν οτι τωρα βαζουν μπροστα το οι ποντιοι
Σωστές οι πληροφορίες σου. Ιδού τι λέει ο Όμηρος Ευστρατιάδης στην espresso για την νέα Ρόδα και τους ηθοποιούς που θα παίζουν στους Πόντιους

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catID=3&artID=1317720
 
Νομίζω οτι πια επιβάλετε να ανοιξει thread με θέμα τους ποντιους σε αυτήν την κενουργια version του Ομηρου Ευστρατιάδη.
 
video80 είπε:
Νομίζω οτι πια επιβάλετε να ανοιξει thread με θέμα τους ποντιους σε αυτήν την κενουργια version του Ομηρου Ευστρατιάδη.
Λιγη μαγικη σκονη και...βουαλα :)
 
για τον σεφερλη το ειχα ακουσει απο την αρχη που το συζηταγανε ηταν το πρωτο ονομα που επαιζε τωρα δεν ξερω αν θα ταιριαζει με το ολο σκηνικο θελω πολυ παντως να ξαναδω τον ψαλτη στο σινεμα
 
Διαβασα το αρθρο στην Espresso που παρεθεσε ο Tzias57... Ελπιζω να ειναι αυτοι οι Ηθοποιοι που αναφερονται στο κειμενο,γιατι ειναι ολοι αξιολογοι... Μπραβο στον κ. Ευστρατιαδη για το δευτερο "χτυπημα"!...
 
Tελικα νεα μοδα η μηπως ελλειψη νεων ιδεων,οπως συμβαινει στο Hollywood, τα remake και τα prequel?
 
Ο κοσμος ειναι απογοητευμενος απο το κρατικοδιαιτο σινεμα των τελευταιων 30 ετων.

Μια συνταγη "απο τα παλια" ισως τον ξαναφερει στις αιθουσες.

Κατι τετοιο φυσικα ειναι μαχαιρι δικοπο διοτι αν ειναι μουφα η απαξιωση του Ελληνικου Κινηματογραφου στα ματια του κοινου θα γινει ακομα μεγαλυτερη...
 
Nέοι Πόντιοι; χμμ...Αυτό το σκόπιμο καλτ, δεν μου πολυαρέσει. Στο τέλος, θα αρχίσουν να κάνουν ριμέικ και το ...κούτσι από το χαλκούτσι ή το κόμης τσάκωνας! Κάθε πράγμα στον καιρό του...
 
Ασε που πλεον κανεις δεν ασχολειται με τους Ποντιους...

Εχω να ακουσω νεο Ποντιακο ανεδοτο απο τις αρχες του '90... :)
 
RIO είπε:
Nέοι Πόντιοι; χμμ...Αυτό το σκόπιμο καλτ, δεν μου πολυαρέσει. Στο τέλος, θα αρχίσουν να κάνουν ριμέικ και το ...κούτσι από το χαλκούτσι ή το κόμης τσάκωνας! Κάθε πράγμα στον καιρό του...
ο τσακωνας ετοιμαζει το ξαναμαθε παιδι μου γραμματα
 
Παδιά εμενα γιατί μου αρέσει ολο αυτό το κλίμα αναβίωσης των ελληνικών greek 1980ς κωμωδιών ? ?

Θέλω σαν τρελος και remake Δυναστεία (ελπίζω να μας ακουει ο Ομηρος και να το πραγματοποιησει!)
 
video80 είπε:
Παδιά εμενα γιατί μου αρέσει ολο αυτό το κλίμα αναβίωσης των ελληνικών greek 1980ς κωμωδιών ? ?Θέλω σαν τρελος και remake Δυναστεία (ελπίζω να μας ακουει ο Ομηρος και να το πραγματοποιησει!)
πιστευεις οτι θα υπηρχε καποιος αξιος να αντικαταστησει τον μουστακα??την πηρε πανω του ολη την ταινια ακομα και τις διαφημισεις που ηταν μεσα τις εκανε να φαινονται χιουμοριστικες δηλαδη για παραδειγμα δεν πιστευω οτι θα μπορουσε καποιος να ξανακανει αυτην την σκηνη [video=youtube;g0lqs-3OsOk]
που απο την αρχη με το τραγουδι τον μαυρων μεχρι το τελος ειναι κορυφαια
 
Φίλε θάνο ,δεν μπορώ να διαφωνίσω μαζί σου. Ο Μουστάκας ειταν ενα απιστευτο ταλέντο υποκριτικής που (μαλλον) δεν θα ξαναηπαρξει.

Απλά ενοούσα να γινοταν το remake της ταινίας και ας είταν με άλλο πρωταγωνιστή ,ολο και κάποιον θα βρισκε ο Ομηρος στο κλίμα παντα της αναβίωσης των 1980ς με κάποιον ρετρό ηθοποιό(κενούργιος δεν θα κολλουσε με τίποτα).Εμενα θα μου άρεσε οποιαδήποτε προσπάθεια.

Ας επανέλθουμε ομως στους ''Πόντιους'' ,απο οτι λέτε στο φορουμ θα εχουμε Βουτσα και Τσάκωνα ? Απο κει και πέρα έχει διαρεύσει το υπολυπο cast? Θα είθελα και Ηλία Κωνσταντινου και 2-3 μορφές ακομα(απο τα greek 1980s).

Oτιδήποτε γνωρίζει κανεις ας ποστάρει.
 
τιποτα δεν ειναι ακομα σιγουρο γιατι αυτην την στιγμη γραφεται το σεναριο ακομα η παραγωγη ειναι ακομα στην αρχη
 
τα γυρισματα ξεκινουν στις 24 μαιου
 
εγω παλι θα διαφωνησω και ας φανω κακια δλδ τι καινουργιο εχουν να δηξουν?

απλα πηστευω οτι βαζουν πραγματα ασχετα με τους τιτλους των αρχηκων ταινιων μονο και μονο επειδη θα πουλησουν

και δινουν μονο γευση απογοητευσης

ο ομηρος θα μπορουσε να ξεκινησει μια σειρα απο ταινιες σατιρηζοντας την σημερινη εποχη

μπορει γιατι δεν το κανει?
 
θανος είπε:
τα γυρισματα ξεκινουν στις 24 μαιου
Tέλεια!!! Φθινοπωρο του 2011 λογικα θα σκάσει και στις αίθουσες.Εάν γνωρίζεις cast οτιδίποτε (ακομα και φήμες) ρίξε ποστ σε αυτό το thread.
 
Ρε παιδια, βλεποντας τον Αγιασμο στο Ροδα Τσαντα και Κοπανα

απο τον Παπασουζα, οφειλω να ρωτησω...

Εχει ακουστει τιποτα για νεο Παπασουζα ρε παιδια;;

Παπαναστασιου και ξερο ψωμι! Το'χει ακομα ο ανθρωπος!
 
DoctorGalifrean είπε:
Ρε παιδια, βλεποντας τον Αγιασμο στο Ροδα Τσαντα και Κοπανααπο τον Παπασουζα, οφειλω να ρωτησω...

Εχει ακουστει τιποτα για νεο Παπασουζα ρε παιδια;;

Παπαναστασιου και ξερο ψωμι! Το'χει ακομα ο ανθρωπος!
Eίσε εκτός topic ,αλλά συμφωνώ σε οτι εγραψες για αυτον τον πολύ σπουδαιο ηθοποιό που ακουει στο ονομα Νίκος Παπαναστασίου(έχω όλες τις βιντεοταινίες του).

Ισως δημιουργειθεί αργοτερα και thread για τον Παπασουζα ,νομίζω οτι το αξίζει.

Παραπιπτώντος θα ταν καλή ιδέα να χρησημοποιηθεί ο ''Παπασουζας'' στους ποντιους σαν guest!
 
Πίσω
Μπλουζα