Οι Τρεις Σωματοφύλακες - Sous le signe des mousquetaires (1987)

Max_brain

RetroWannaBe
Joined
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
53
Αντιδράσεις
5
Παιδιά μήπως θυμάστε,όταν έβαζε στην et2 ...τότε...χρυσές εποχές,μια σειρά οι τρεις σωματοφύλακες,που ο κακός ήταν ένας με μια σιδερένια μάσκα.......k μια μυλαίδη;;;

Θυμάστε πως λέγονταν;;;; :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο καρδινάλιος ρισελιέ μήπως? :) Η σειρά που λες ήταν οι 3 σωμτοφύλακες μόνο που αντί για ανθρώπους χαρακτήρες είχε ζωάκια (γάτες,σκύλους,λύκους κτλ)
 
αν θες το anime το ξερω!

στειλε μου pm na σου πω που θα το βρεις!
 
Νομιζω εχει ξαναναφερθει..με τα ζωάκια το χω ...ηταν και ενα αλλο ομως παιδικο με ανθρωπους κιαυτο τελειο...

[edit] Δεν υπάρχει το κανάλι πλέον στο YT [edit] ολα στα γαλλικα...

οποιος ξερει που μπορω να το βρω το παιδικο(οχι με τα ζωακια) ας μου στειλει πμ !εκλιπαρω!

[edit] Dead pic [edit]

Κατι κινείται στο σκοτάδι ...για να δούμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυριο-μεθαυριο ανεβαινει το πρωτο dvd στα ελληνικα!!υστερα απο παρακληση μου!!!στον greek...τράκερ...you know...
 
ωραια!!

αν τα αποκτησης τα θελω και εγω!!

η κανουμε και καμια ανταλλαγη αν θες!!
 
ανεβηκε παιδια..να ξερετε πληροφοριακα!διαμάντι!
 
Πωπώ, πολύ παραμύθι πάντως είχε γίνει. Στο τέλος ο Άραμις βγήκε γυναίκα, χαχα

Να 'σαι καλά Sorin!

Υπήρχε ακόμα μια version τρεις σωματοφύλακες, πιο αληθοφανής και πιο παλιάς παραγωγής, όχι ιαπωνικής...χμμμ...
 
ναι ο αραμις βγαινει γυναικα απιστευτο!!!το θυμαμαι..ασε..
 
o τρεις σωματοφύλακες

Το θυμόσαστε αυτό το παιδικό το έδειχνε η ερτ χρόνια πριν:

http://www.youtube.com/watch?v=Rqh09LgOUis&feature=related

είχε ιντρικες γύρω από το παλάτι του Λουλουδίκου της Γαλίας και έναν μεγάλο έρωτα μεταξύ του νεαρου Νταρντανιάν, σωματοφύλακα στην αυλή του βασιλιά και της ομορφούλας, ξανθούλας Κωνστανς #) την οποια γνωρίζει ρχόμενος στο παρίσι να γίνει σωματοφυλακας στην υπηρεσία του πανούργου καρδινάριου!

Ποσο κακός ήταν ο καρδινάριος Ρεσελιέ και οι παρατρεχάμενοι του, ακόμα τους θυμάμαι ως φαρους κακιας και μηχανοραφίας και η γυναικα με το πηθικάκι, τι ανατριχιαστική φιγουρα! αλλά η πλεκτάνη γυρω από την βασιλισσα και έναν ευγενή Αγγλο δεν θα πετυχει και το καλό θα λάμψει στο τελος! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτη η κακια γυναικα, πανεμορφη κατα τα αλλα και ισως η δυναμικη και ενδιαφερουσα γυναικεια μορφη : η Μυλαίδη

Το εδειξε το '90, ηταν πολυ καλη σειρα και χωρισμενη σε δυο μερη, το πρωτο με το περιφημο κολιε που πηγε ο Ντ'αρταγιαν να παρει στην Αγγλια

και το αλλο με τον σιδερενια μασκα και το ατυχημα της Κωνστας.

Υ.Γ. Ο ενας σωματοφύλακας ηταν γυναικα
 
Έχω ένα dvd της σειράς από μια εφημερίδα. Δυστυχώς δεν συνέχισε με τα υπόλοιπα dvd :(

(Σας εκανα μεταφορά τα ποστ γιατί το είχαμε ξανασυζητήσει ;) )
 
Κ εγω ειχα σοκαριστει με τον Αραμι!!!Θυμαμαι μου αρεσαν πολυ οι τιτλοι τελους με τον ανεμομυλο !!!!



Οποιος γενικα ξερει αν πουλιεται πουθενα σε dvd ας το γραψει!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τα εχω ολα τα επεισοδεια...απο την ετ3 που προβαλλοταν...
 
Πολύ καλή παιδική σειρά,την είχα δει και γω από την ετ3.
 
ισως το πιο αγαπημενο μου παιδικο. θυμαμαι δε ειχα χασει επισοδειο. οταν ξαναβρηκα τα επισοδεια στο greekmovies τα ειδα ολα σε δυο μερες. κριμα που στις μερες μας δεν βγαινουν τετοια παιδικα.
 
Ξεθαβω το thread!Για να πω και εγω δυο λογακια για αυτο το παρα πολυ ωραιο κινουμενο σχεδιο/Anime! Γυρνουσα απο το σχολειο και περιμενα πως και πως να αρχισει για να δω τι θα γινει με την ιστορια! Μι Λαιδη , Καρδιναλιος Ρισελιε , Σιδερενια μασκα και δεν συμμαζευτεται!! Highlight ο Αραμις που τελικα ηταν γυναικα! :D .

Επισης για οσους δεν το γνωριζουν εχει βγει και μια ταινια περα της σειρας των 52 επεισοδιων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα