Οι μάγισσες του Iστγουικ - The Witches of Eastwick (1987)

spirtoulis

RetroMasteR
Joined
17 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.296
Αντιδράσεις
168
Ταινία του 1987. Πρωταγωνιστούν οι Jack Nickolson, Cher, Susan Sarandon και Michelle Pfeiffer. Λίγα λόγα για την υπόθεση : η 'Αλεξ, η Τζέιν και η Σούκι είναι τρεις φίλες που έχουν χάσει τους συζύγους τους (η 'Αλεξ είναι χήρα, την Τζέιν τη χώρισε και την Σούκι την εγκατέλειψε) και απογοητευμένες από τη ζωή τους γυναίκες. Και οι τρεις έχουν μαγικές δυνάμεις που δεν τις γνωρίζουν και όταν ένα βράδυ συναντιούνται και συζητούν για τον ιδανικό άντρα για την καθεμία και εύχονται να υπήρχε. Την επόμενη μέρα παραδόξως εμφανίζει Daryl van Horne (Jack Nickolosn) που εκπληρεί όλες τις προϋποθέσεις του τέλειου άντρα. Και οι τρεις γυναίκες συνάπτουν δεσμό μαζί του, αλλά σύντομα ανακαλύπτουν ότι Daryl δεν είναι αυτό που φαίνεται.
 
Και για να το θυμηθουμε και λιγο.... ;)

(Ω,ναι....ειμαι οπτικος τυπος...τι να κανω? :fafoutis: )


Το Poster της ταινιας

attachment.php


Πηγη


The Witches Of Eastwick Trailer




EDIT

Και με 6,5/10 βαθμολογια....δεν ειναι κακοοοο.... :cool:

Με εβαλες στην μπριζα να το ψαξω.... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχει χρόνια που το είδα. Θυμάμαι ότι ήταν ευχάριστη ταινία...
 
Την έχω δει αποσπασματικά και κάααααποια στιγμή θέλω να την δω επιτέλους ολόκληρη. Πάντως όσο είχα δει μου ήταν ευχάριστη

Μια παράκληση μόνο. Όταν ανοίγετε θέματα που αφορούν ταινίες ακολουθήστε όσο περισσότερο μπορείτε τον παρακάτω οδηγό

Ενημέρωση - Οδηγία: Ανάρτηση θεμάτων σε Ελληνικό & Ξένο Κινηματογράφο
 
Η προσθήκη τουλάχιστον οπτικού υλικού ήταν απαραίτητη. Well done Stayros!

Όσο για την ταινία, περίεργη θα την έλεγα, αλλά ταυτόχρονα αρκετά ευχάριστη όπως είπαν κι άλλοι. Την είδα κυρίως λόγω του φοβερού Nicholson που ομορφαίνει όποια ταινία κι αν παίζει.
 
Πίσω
Μπλουζα