Ομάδα δράσης 21 (21 Jump Street)

Erynies

RetroActive
Joined
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
228
Αντιδράσεις
17
Κοίταξα στο φόρουμ, αλλά δεν βρήκα κάτι για αυτήν την σείρα..εκτός αν δεν έψαξα αρκετά..Κάποιο σχόλιο???
 
Από τις αγαπημένες μου σειρές, όταν πήγαινα στο λύκειο.

Ιδίως ένα επεισόδιο με ένα παιδί που πέθανε από AIDS, μου έχει μείνει χαραγμένο στην μνήμη !
 
Και μόνο που έπαιζε ο Johnny Depp, τι να σχολιάσεις περισσότερο; :thumbup:
 
Μα για αυτό ακριβώς το θυμάμαι candy μου..χεχεχεχε. Πέρα απ'αυτό όμως ήταν και ωραία σειρά., πολύ επίκαιρη για την εποχή της.
 
Πιο πολύ θυμάμαι την ωραία μουσική στο σήμα έναρξης. Όμως έπαιζε αργά για τότε το άτιμο…

Btw, Erynies μάλλον μου λείπει κάποιο font και δε μπορώ να δω όλο το ρητό του μέγιστου Αρχιμήδη: Δός μοι πά στώ και την γην κινήσω.
 
Υποθέτω οτι οι χαρακτήρες με περισπωμένη σου βγαίνουν σε τετραγωνάκια...άτοιμα windows:p. Btw, εγω το γράφω (θα στο γράψω σε greeklish να το δεις) dws moi pa stw kai tan gan kinasw οπου w ωμέγα.
 
Μπράβο Erynies μας ξέφυγε η σειρά.....

καλώς ήρθες και στην retro οικογένεια μας! 21 jumb street ασφαλώς

αγαπημένη σειρά.. Έχει ένας πολύ καλός μου φίλος δέκα VHS με επεισόδια!

Κάποια από αυτά τα έκανε DVD και περιμένω να τα πάρω όλα μαζί!!!
 
Erynies είπε:
Υποθέτω οτι οι χαρακτήρες με περισπωμένη σου βγαίνουν σε τετραγωνάκια...άτοιμα windows:p. Btw, εγω το γράφω (θα στο γράψω σε greeklish να το δεις) dws moi pa stw kai tan gan kinasw οπου w ωμέγα.
Ακριβώς, βλέπω τετραγωνάκια. :D

Επίσης η δική σου γραφή (ταν γαν κινασω) είναι και η απολύτως σωστή.
 
Ευχαριστώ akmakas, καλώς σας βρήκα! Όταν με το καλό τα αποκτήσεις, εδω είμαστε εμείς! :)
 
Nα μην ξεχασουμε και το spin-off της σειρας το BOOKER με τον Richard Grieco που υστερα απο το περασμα του στο 21 σαν ντετεκτιβ booker (απεδειχθη :cool: ) απεκτησε και δικη του σειρα (δεν κρατησε πολυ) η οποια επαιξε και στην ελληνικη tv.http://www.imdb.com/title/tt0096550/
bookersmco0.jpg
 
booker άλλη μια σειρά της εποχής μας....Εμένα μου άρεσε πολύ!!

Τωρα να τον δείς πως έγινε..πέρασε η χλιδή του!

griecosf5.jpg
 
Χμ, το μόνο που μου έχει μείνει απ’ τον "Booker" είναι το “Hot in the City” του Billy Idol στο σήμα έναρξης.
 
Ναι τέλειο κομμάτι.. Πολύ μου άρεσαν τα τραγούδια του billy idol ..Ακόμα και τώρα!
 
η σειρα αυτη υπαρχει σε 5 seasons

αλλα γινεται η εξεις πουστια

ο jonie dep επαιζε στις 4 απο τις 5 seasons, αλλα το εξωφυλο της 5 seasons δειχνει τον ηθοποιο χωρις να εχει παιξει στην τελευταια season

βασικα ενα επεισοδειο, που τοτε παιχτηκε αργα το καλοκαιρι με τον πρωταγωνιστη,το βαλανε στην 5 season οπου εκει βλεπουνε ολοι οτι τα παραταει

δηλαδη για 1 επεισοδειο πληρωσανε οι αμερικανοι ολοκληρη τη season.....χωρια οπου οι βασικοι ηθοποιοι λειπουν (η εμφανιζονται αραια)σε διαφορα επεισοδεια

:cool:
 
Ας είχα έστω και την μία Season τώρα για να την δω.....καλά θα ήταν!!!
 
jumpstreetbd9.jpg


Ο μοναδικός λόγος που δεν έχασα ποτέ επεισόδιο από την σειρά και ο μοναδικός λόγος που ευχαρίστως θα την ξανά έβλεπα. :) :) :) :) :)
 
Johnny....SLOURP!!! :worship: :worship:

και εγω το εβλεπα φανατικα, μου αρεσε ολο το τιμ, μαλιστα ειχα ηχογραφησει σε κασσετα και το μουσικο θεμα (με την γνωστη μεθοδο κολλαω-το-μικροφωνο-του-κασσετοφωνου-στο-ηχειο-της-τιβι-εχοντας-ηδη-ενημερωσει τους-παντες-στο-σπιτι-να-μην-αναπνεουν-καν-οσο-ηχογραφω!)

τωρα που μεγαλωσα ομως, δεν ξερω κατα ποσο εγκρινω την μπατσοκρατια αντερ καβερ στα σχολεια..

βεβαια τα μπατσακια στο συγκεκριμενο σιριαλ ηταν συμπαθεστατα και εκαναν παντα το καλο, αλλα σαν κονσεπτ... δεν ξερω..
 
Death2Eliza είπε:
Johnny....SLOURP!!! :worship: :worship:τωρα που μεγαλωσα ομως, δεν ξερω κατα ποσο εγκρινω την μπατσοκρατια αντερ καβερ στα σχολεια..

βεβαια τα μπατσακια στο συγκεκριμενο σιριαλ ηταν συμπαθεστατα και εκαναν παντα το καλο, αλλα σαν κονσεπτ... δεν ξερω..
Πάντως εμένα δεν θα με πείραζε αν έστελναν τον Johny στο δικό μου σχολείο..... ;) ;) ;) ;)
 
Death2Eliza είπε:
... δεν ξερω κατα ποσο εγκρινω την μπατσοκρατια αντερ καβερ στα σχολεια....
Νομίζω ότι η ύπαρξη αστυνομικών στα σχολεία, δεν είναι υποχρεωτικά "σωστό" ή "λάθος".

Σημασία έχει να συμβαδίζει με το στυλ της κοινωνίας.

Στο δικό μου σχολείο π.χ. θα μου φαινόταν ΕΝΤΕΛΩΣ παράλογο να είχαμε μυστικούς αστυνομικούς !

Να κάνανε τι ;

Να συλλαμβάνανε όσους αντιγράφανε στα διαγωνίσματα ;

Στην Αμερική όμως, τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Οι μαθητές σκάνε μύτη στα λύκεια με αυτόματα και στιλέτα,

και γίνεται ΤΡΕΛΟ εμπόριο ναρκωτικών.

Αν είχα την ατυχία, να στέλνω το παιδί μου σε ένα τέτοιο σχολείο,

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ να υπάρχει αστυνομική φύλαξη.
 
exetlaios είπε:
Νομίζω ότι η ύπαρξη αστυνομικών στα σχολεία, δεν είναι υποχρεωτικά "σωστό" ή "λάθος".Σημασία έχει να συμβαδίζει με το στυλ της κοινωνίας.

Στο δικό μου σχολείο π.χ. θα μου φαινόταν ΕΝΤΕΛΩΣ παράλογο να είχαμε μυστικούς αστυνομικούς !

Να κάνανε τι ;

Να συλλαμβάνανε όσους αντιγράφανε στα διαγωνίσματα ;

Στην Αμερική όμως, τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Οι μαθητές σκάνε μύτη στα λύκεια με αυτόματα και στιλέτα,

και γίνεται ΤΡΕΛΟ εμπόριο ναρκωτικών.

Αν είχα την ατυχία, να στέλνω το παιδί μου σε ένα τέτοιο σχολείο,

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ να υπάρχει αστυνομική φύλαξη.
Συμφωνώ απολύτως. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα