Ομορφότερη Ελληνίδα "VHS ηθοποιός"

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Πριν ξεκινησουν τα παραπονα να πω οτι δεν μετεχουν στη ψηφοφορια οι:Φιλινη, Ασικη, Μπαρμπα, Θρασυβουλίδου διοτι θα ηταν προβλεψιμο το αποτελεσμα.

Ενα ευχαριστω στον Exetlaios για τη βοηθεια στην καταρτιση της λιστας

Βέρα Γκούμα

Πέππυ Σταυροπούλου

Γκέλυ Γαβριήλ

Λίντα Γίγα

Σία Φαράκη

Χριστίνα Παππά

Σταυρίνα Πρεβεδώρου

Νανά Βενέτη

Τούλα Σπινέλη

Νίκη Ζωγράφου

Pics (site του Λευτερη Λαλου)
 
Τι να πρωτοψηφίσουμε ρε Πάνο ;

Όλες έχουν τη χάρη τους :

Βέρα Γκούμα και Τούλα Σπινέλη, για τους έχοντες μιλφοειδείς φαντασιώσεις.

Χριστίνα Παππά, κουκλάρα, αλλά πολύ mainstream για τα γούστα μου.

Νανά Βενέτη και Γκέλυ Γαβριήλ, "ναυαρχίδες" της βιντεοταινίας, αλλά πάλι πολύ κυριλέ για τα γούστα μου.

Σία Φαράκη, βαρβάτη νταρντανογύναικα, πρέπει να δάκρυζε (από κατάνυξη) όποιος την έβλεπε από κοντά στα 80's.

Η Πέππυ Σταυροπούλου, αν και δεν είχε αυτό το "πρωταγωνιστικό" ήταν μάλλον η αγαπημένη μου βιντεοστάρλετ. Είχε κάτι το ...

Τελικά ψήφισα Σταυρίνα Πρεβεδώρου, γιατί η κοπέλα ήταν απλά ακαταμάχητα ερωτεύσιμη !
 
Οταν υπαρχει στη λιστα η Νανα Βενετη, το τι θα ψηφισω καθισταται φοβερα απλο!

Εκθαμβωτικη η Νανα. Στελνει στα σπιτια τους ως ακαταλληλες δια εργασιαν, τις αλλες εννια.
 
Nανά Βενέτη δαγκωτό!!!!!!!
 
Πως να αποφασισουμε;; Εχετε βαλει ολα τα "Οπλα" του Βιντεο! :cool: (Θα το σκεφτω λιγο ακομα!...)
 
Και εγω ψηφισα Νανα Βενετη!! Επισης θα ηταν ενδιαφερον και λιστα με τις πιο γνωστες!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nανά Βενέτη τελικά ψήφισα με οριακή διαφορά απο Βέρα Γκουμα , οι υποληπες της λίστας πολύ κατωτερες.
 
Γκελυ Γαβρηιλ, ωραια γυναικα, σε κανεναν δεν αρεσε; μεσογειακότατη !!!

εμας τις ταλαιπωρες γιατι μας αφησατε απ'εξω, ψηφοθορια για ωραιους ανδρες ηθοποιους δεν θα γινει. :angry: . αντε εχω κανει και το καλυτερο ειδωλο για το 80'ς σε θεμα, καλλιστα θα μπορουσε να παει για ψηθοφορια για τον ωραιοτερο ξενο ανδρα ηθοποιο στα 80 ..δεν ειναι δικαιο, ολα δικά σας..πια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κατα την γνωμη μου βενετη και γαβριηλ οι καλυτερες ειδικα η βενετη που την πετυχα περσι στο μαρουσι και ειμασταν διπλα διπλα σε ενα πετ σοπ ηταν κουκλαρα αλλα..μονο εγω ψηφισα φαρακη?
 
Τις δυο επιλαχουσες τις γνωρισα (κατ αρχην) απο κινηματογραφικες τους δουλειες.

Νανα Βενετη. Νομιζω οτι αρκει η στιγμη του pool party στο τεραστιο Ροκακιας την Ημερα, το Βραδυ Καμαριερα για να γινει η Νανα, τατουαζ στην παρεγγεφαλιδα.

Νικη Ζωγραφου. Η σκηνη με τον Ακη Φλωρεντη στο θρυλικο Κοριτσια για Τσιμπημα ειναι εκρηκτικη :)

Βρηκα ενα μικρο (δυστυχως) αποσπασμα


Το παω για Ζωγραφου διοτι βλεπω οτι δεν εχει ψηφους.

Ζητω συγνωμη απο τους φανς που αμελησα να συμπεριλαβω την ΛΙΛΗ ΝΤΕΡΤΙΜΑ

Ξερει κανεις τι απεγιναν?

Η Βενετη εχει εταιρεια με γερανους και η Γκουμα εκανε κατι εκπομπες σε κατι B καναλια...
 
Ολες κουκλαρες ηταν - ως Ελληνιδες φυσικα - αλλα θα ξεχωρισω τη Νικη ζωγραφου κυριως απο τη Κινηματογραφικη της πορεια (ελαφρα offtopic δηλαδη).
 
Νανα Βενετη

( με ελαχιστη διαφορα απο την Γκελλη Γαβριηλ που ειχε αυτο το βλεμμα ,την σπιθα ...)

με διαφορα μιλίων απο τις υπολοιπες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σία Φαράκη, τελικά!... Όχι μόνο ξεχάσατε την Λιλή Ντερτίμα,αλλά και την Βανέσα Τζελβέ!...
 
Μεχρι 10 επιλογες "χωρανε" στις δημοσκοπισεις. Αν θελετε, να βγαλουμε τη Νανα Βενετη και τη Σια Φαρακη (ωστε να κερδισει η Νικη Ζωγραφου :D )
 
Θα υπαρξει και δευτερος γυρος με αλλες θηλυκες μορφες του Ελληνικου VHS
 
Ούτε που τις είχα ξανακούσει!

Δεν ξέρω καμία βρε παιδιά!

Πάντως από μια πρόχειρη ματιά στις φωτό της RetroDB, ψηφισα κι εγω αυτην την Βενετη, χωρίς να έχω ιδέα σχετικά! :p
 
από τη στιγμή που υπάρχει η νανά βενέτη όλες οι άλλες απλά ωχριούν μπροστά της.
 
Πίσω
Μπλουζα