Ο Έλβις κι εγώ - Elvis and Me (1988)

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.885
Αντιδράσεις
15.013
Θυμαται κανεις μια ταινια στα τελη του 80' για την ζωη του Ελβις με την πρισιλα, η ηθοποιος που ερμηνευε την γυναικα του ηταν μια ομορφη καστανη με μεγαλα πρασινα ματια , χαρακτηριστικα και εφερνε τρομερα στην Πρισιλα!! επαιζε και σε σαπουνοπερα τοτε πολυ γνωστη! και σημερα παιζει στα ' ατιθασα νιατα'!!

ηταν φοβερη ταινια, αναπαριστουσε πολυ φυσικα την ζωη του θρυλου!!


την βρηκα, λεγεται ο Ελβις και εγω, αν μπορει να γινει διορθωση στο thread!!

http://www.imdb.com/title/tt0095089/

ειναι του 88' ειναι πολυ καλη, αξιζει να την δει καποιος!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγνοούσα την ύπαρξη της! Άλλη μία ενδιαφέρουσα που πρέπει να προγραμματίσω να δω!!!

:)
 
Ενδιαφέρουσα επίσης ταινία που είδα πρόσφατα (έχει βγει σε Bluray) είναι το Elvis (1979) του Τζον Κάρπεντερ (!!) με τον Kurt Russel!
 
filmmusic είπε:
Ενδιαφέρουσα επίσης ταινία που είδα πρόσφατα (έχει βγει σε Bluray) είναι το Elvis (1979) του Τζον Κάρπεντερ (!!) με τον Kurt Russel!

η ταινεια με τον kurt russell υπάρχει με ελληνικούς υπότιτλους ??
 
Σαν σήμερα πεθανε ο Έλβις, σε ανάμνηση του ξαναθυμηθηκα την ταινια
 
την συγκεκριμενη την εχω αυθεντικη ειναι 2 βιντεοκασσετες και ειχαν κυκλοφορησει απο την select video ειναι αρκετα ενδιαφερουσα και καλογυρισμενη ο dale midkiff που παιζει τον elvis ειναι γνωστος απο την ταινια Pet cemetery thumb.php.jpg

thumb.php.jpg
 
Η νέα ταινία για τη ζωή της πρύσης
Προβολή συνημμένου 272389
Τν είδα μόλις, άψυχη μου φάνηκε και ανευρή καμία σχέση με την ταινία του 88' με άλλα λόγια όσο πιο παλιά τόσο πιο καλά. Το σίγουρο είναι πως αυτή η γυναίκα ήταν μόνη της σε αυτόν τον γάμο, ο Έλβις συνέχεια είτε έλειπε για συναυλίες και ταινιες, είτε ήταν σε καταστολή από τα πολλά χαπάκια, είτε ήταν σε σχέσεις με άλλες σταρ του Χολίγουντ.
 
Τν είδα μόλις, άψυχη μου φάνηκε και ανευρή καμία σχέση με την ταινία του 88' με άλλα λόγια όσο πιο παλιά τόσο πιο καλά. Το σίγουρο είναι πως αυτή η γυναίκα ήταν μόνη της σε αυτόν τον γάμο, ο Έλβις συνέχεια είτε έλειπε για συναυλίες και ταινιες, είτε ήταν σε καταστολή από τα πολλά χαπάκια, είτε ήταν σε σχέσεις με άλλες σταρ του Χολίγουντ.

Για αυτό είχε δηλώσει ότι είναι πολύ ενθουσιασμένη με την ταινία αυτή και ότι την εγκρίνει μιας και προσεγγίζει την ζωή της με τον Έλβις.
 
Αυτή η ηθοποιός την πλησίασε και υποκριτικά και εμφανίσιακα,έκανε εξαιρετική δουλειά
 
ποια ταινία εγκρίνει @Always Somewhere του 88 ' η την τωρινη;

Την τωρινή ταινία..


 
Την τωρινή ταινία..


Εμένα δεν με ενθουσίασε πολύ καλύτερη η παλιά εκδοχή που έχει πολλούς διαλογους και σκηνές.
 
Διάβασε και αυτό το δημοσίευμα.

 
Διάβασε και αυτό το δημοσίευμα.

Μας άφησε πολλά κενά ως ταινία πρώτα από όλα ο στρατιωτικός πατέρας της τοτε εποχης άφησε την ανήλικη κόρη να συζει με Τον Έλβις χιλιόμετρα μακριά του και να πηγαίνει σχολείο εκεί. Στην άλλη ταινία δεν γίνεται τόσο εύκολα αυτή η μετάβαση αλλά με φασαρίες πολλές. Μετά η πρισιλα κουμπώνει χάπια στα 16 που της τα δίνει ο Έλβις να κοιμηθει και πηγαίνει κανονικά το πρωί σε ένα πολύ αυστηρό καθολικό σχολειο( καμία σχέση τα τότε υπνωτικά με τα σύγχρονα, πολύ πιο δυνατα), επίσης κάνει χρήση ανήλικη και ψυχεδελικων φαρμάκων και μετά μένει έγκυος ( δεν ειχε εξαρτηση στην διαρκεια της εγκυμοσύνης;). Επίσης ξεκάθαρα η τανια αφήνει να εννοηθεί ότι ενώ κοιμούνται οι δυο τους στο ίδιο κρεβάτι δεν έχουν ερωτική επαφή και ο Έλβις περιμένει απλά για μετά η λίγο πριν το γάμο. Πόσο πιστευτό είναι αυτο;
 
Πίσω
Μπλουζα