Ο Γιος του Πάρτα 'Ολα (1986)

rpil

RetroN00b
Joined
29 Νοέ 2008
Μηνύματα
22
Αντιδράσεις
4
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλτατε ειναι απο τις χειροτερες Ελληνικες βιντεοταινιες και την γουσταρω ασχημα!

Εδω δεν θα βρεις κατι μιας και απαογορευεται η διακινηση copyrighted υλικου.

Yπαρχει σε βιντεοκλαμπς αλλα και την βαζουν συχνα τα καναλια (extra, bluesky κτλ)
 
Την εψαχνα και γω αυτή τη βιντεοταινια, τελικα τη βρίκα!

Την νοικιασα απο ένα συνοικιακό video-club του πειραιά ,πηρα το αυθεντικό VHS και το αντεγραψα σε ...VHS.Απλά ειμαι αθεράπευτα retro-μανης και δεν αποχωρήζομαι ευκολα το VHS ,-πλήν ομως- παιδιά θα ειταν χρησημο να μου πει καποιος απο σας τη διαδικασια, πώς μπορώ να παρω και να αντιγραψω εικονα απο την tv (και συγκεκριμένα απο το video) στη μνήμη του υπολογιστή μου. Και ώς τι αρχειο μπένει ?μπορω να την κάνω απευθείας dvd ?

Για τον φίλο rpil μπορώ να τον εξιπιρετίσω και γω,αν είναι καπου κοντα στην Αθήνα να του δανησω το VHS με την εν λόγο ταινια.
 
Κορυφαία ταινία. Χαρακτηριστικό το χούφτωμα που κάνει ο μέγας Χατζηχρήστος στις πρωταγωνίστριες της ταινίας, όπου βρει ευκαιρία...
 
μια από τις χειρότερες (τους θυμάμαι να τραγουδάνε σαν καμμένοι στο τέλος με κιθάρες)

είσαι ο ΠΑΡΤΑ ΟΛΑΣ, ΓΕΙΑΣΟΥ ΠΑΡΤΑ ΟΛΑ, ΕΛΑ ΦΑΤΑ ΟΛΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙΣ ΟΛΑΑΑΑΑΑ

νομίζω χωρίς σενάριο πρέπει να γυρίστηκε (στο ρόλο του γιου ο Ψωμόπουλος ο κοντός απ' τους ΔΕ ΚΟΠΑΝΟΙ
 
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.
 
video80 πάρε μια κάρτα τηλεόρασης για το pc σου και κάνεις θαύματα...
 
video80 είπε:
Την εψαχνα και γω αυτή τη βιντεοταινια, τελικα τη βρίκα!Την νοικιασα απο ένα συνοικιακό video-club του πειραιά ,πηρα το αυθεντικό VHS και το αντεγραψα σε ...VHS.Απλά ειμαι αθεράπευτα retro-μανης και δεν αποχωρήζομαι ευκολα το VHS ,-πλήν ομως- παιδιά θα ειταν χρησημο να μου πει καποιος απο σας τη διαδικασια, πώς μπορώ να παρω και να αντιγραψω εικονα απο την tv (και συγκεκριμένα απο το video) στη μνήμη του υπολογιστή μου. Και ώς τι αρχειο μπένει ?μπορω να την κάνω απευθείας dvd ?

Για τον φίλο rpil μπορώ να τον εξιπιρετίσω και γω,αν είναι καπου κοντα στην Αθήνα να του δανησω το VHS με την εν λόγο ταινια.
[edit by paspartoo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] imageshack.us dead pic [edit]

Αφιερωμενο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμ... Τώρα που το είδα...

Ο Κατσιμητσούλιας είναι από το χωριό της μητέρας μου...

Ψήνεστε;;;
 
video80 είπε:
Που το ξετρύποσες βρέ!!!
Απο το γνωστο βιντεο κλαμπ στο Πειραια... εγχρωμη ευροκωμωδια! Τη συγκεκριμενη ταινια την εχω μοιρασει σε φιλους και γνωστους και ομολογω οτι η ανταποκριση ηταν αρκετα καλη!
 
DINO είπε:
Χμμμ... Τώρα που το είδα...
Ο Κατσιμητσούλιας είναι από το χωριό της μητέρας μου...

Ψήνεστε;;;


Μακαρι να τον βρειτε παιδια! Εχει δωσει πολλα "διαμαντια"!... Η ταινια ειναι πολυ διασκεδαστικη και "καμμενη" ωραια!!... Ο Ψωμοπουλος θεος- αναμεσα σε κοριτσια με μπικινι!

large.partaola1.jpg.29e8d55bcd132dcd807dd61587332c5c.jpg


Εκπληξη για 'μενα,ηταν που συμμετειχε και ο Χρηστος Νερης http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82_%CE%9D%CE%AD%CF%81%CE%B7%CF%82 , ο οποιος επαιζε στο "και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη"(και απ'οτι βλεπω εχει παιξει και σε αλλες βιντεοταινιες)!...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, ακόμα δεν την έχω βρει. :(

Φίλε video80, σού έστειλα προσωπικό μήνυμα. Δεν ξέρω αν το έψαξες. Παρ' όλα αυτά, αν άλλαξες γνώμη για να μου δανείσεις την κασσέτα, γράψε μου αν θέλεις πού βρίσκεται το Video-club στον Πειραιά, να την νοικιάσω κι εγώ.
 
DINO είπε:
Χμμμ... Τώρα που το είδα...Ο Κατσιμητσούλιας είναι από το χωριό της μητέρας μου...

Ψήνεστε;;;
Φίλε Ντίνο, αναζητώ πολύ πολύ καιρό χωρίς επιτυχία, μια άλλη ταινία του Κατσημητσούλια, το 'Ευρωκόπανοι' aka 'βοήθεια το φάντασμα'

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CF%85%CF%81%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%80%CE%B1%C E%BD%CE%BF%CE%B9

Αν τυχόν σε καμιά βόλτα στο χωριό τον πετύχεις, ρώτησε τον σε παρακαλώ..Δεν μπορώ να την εντοπίσω πουθενά, λες και κάποιος πήρε όλα τα αντίγραφα και τα.. έκαψε!!

anyway, στο topic μας, φίλε rpil βρήκα την ταινία σου στον κατάλογο του videorama. Πάρε τους τηλέφωνο και ίσως σταθείς τυχερός!

http://www.videorama.gr/details.asp?ProductID=18769

http://www.youtube.com/watch?v=Wu6SvTn6eg4
 
manosun, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και για τα Links!

Παρεμπιπτόντως, οι Dokken είναι από τα αγαπημένα μου metal σχήματα! ;)
 
Παιδιά, πήρα τηλέφωνο στο videorama, η ταινία υπάρχει, αλλά οι βιντεοκασσέτες έχουν αποσυρθεί και είναι πολύ δύσκολο να μου την βρουν!

Ατυχία!!

Κανα ψυχικό ρε παιδιά; :xm:
 
Εγω τη ταινια αυτη παιδες την εχω διαδοσει απιστευτα.. Σε φιλους σε γνωστους και.. βαλε!!!! Ολοι μιλανε πλεον για τον "χούφτερμαν"!
 
[edit] Dead imageshack pic [edit] 

Άψογος ο Ψωμόπουλος..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αποστολή εξετελέσθη! Ας είναι καλά ιδιαίτερα ο φίλος video80 και το link!

Ευχαριστώ! #)
 
Πίσω
Μπλουζα