Ο Κίου και οι φίλοι του (Kiu i els seus amics)

psyxakias1981

RetroN00b
Joined
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
15
Αντιδράσεις
2
Παιδιά γειά σας.Θυμάται κανείς μια σειρά που παιζόταν στην τότε ΕΡΤ2(νομίζω) που λεγόταν "Ο Κίου και οι φίλοι του'';Είχε να κάνει με έναν εξωγήινο που έπιασε κολλητηλίκια με κάτι πιτσιρικάδες.Άν θυμάμαι καλά έκαναν ένα σχήμα με τα χέρια τους σαν πυραμίδα και ταξίδευαν.Είχε καταπληκτική ατμόσφαιρα.Ξέρει κάνεις ποιάς χώρας παραγωγή ήταν και ποιός ο αυθεντικός τίτλος της σειράς;Thanxxx

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γειά σου "ψυχάκια"!Ήταν ισπανική η σειρά και διαδραματιζόταν στη Βαρκελώνη.Ξένο τίτλο δε θυμάμαι...
 
Ψάχνω μια σειρά!

Πρόκειται για κάποια σειρά που έδειχνε η ερτ

ή η νετ τέλη 80s ή μπορέι και αρχές 90s.

Δεν θυμάμαι πολλά πράγματα. Πρέπει να ήταν

γαλλική και είχε υπόθεση κάτι παιδιά που

νομίζω ότι είχαν βρει έναν εξωγήινο. Κάτι σαν e.t.

δηλαδή η φάση. Την έδειχνε νομίζω σάββατο μεσημέρι.

Επίσης νομίζω ότι ο εξωγήινος λεγόταν Κίου..κάπως

έτσι. Δεν θυμάμαι άλλα. Την θυμάται κανείς την σειρά και

πως λεγόταν; Την ψάχνω χρόνια αλλά σε κανένα

φόρουμ δεν έχω βρει κάτι για αυτήν.
 
Τη θυμαμαι. Νομιζω πως ετσι ακριβως λεγοταν. Κιου ο εξωγηινος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία χαίρομαι που την θυμάσαι και εσύ.

Μήπως όμως μπορούμε να βρούμε τον ξένο τίτλο;

Το θέμα είναι να βρω σκηνές από την σειρά.

Κάπου αλλού διάβασα ότι ήταν πορτογαλέζικη!
 
Εγώ μόνο τον Αλφ τον εξωγήινο θυμάμαι...
 
Οσο και να εψαξα δεν βρηκα τιποτα, πραγμα που μου κανει εντυπωση μιας και η σειρα ειναι αν θυμαμαι καλα του 87-88 ή ισως και πιο μετα (το θυμαμαι γιατι πηγαινα αγγλικα). Εφαγα την γη τιποτα.
 
Και εγω ρε φιλε την ψαχνω εδω και καιρο αυτην την σειρα! Ηταν μια απο τις αγαπημενες μου! Θυμαμαι ειχανε τον Κιου σε μια χαρτοσακουλα και εβγαζε καποιο ηχο παντα.Μηπως με τον εξωγηινο ειχε αρρωστησει και ενα παιδι? Θυμαμαι που κουβαλουσαν ενα παιδι σε φορειο.
 
Εμένα μου προκαλούσε φόβο αυτή η σειρά. Μου φαινόταν πολύ σκοτεινή και πολύ μυστήρια.
 
Εμενα παλι θα με ενδιεφερε πολυ να την ξαναδω :D .
 
Θυμάμαι πολύ έντονα ότι με τρόμαζε ο Κίου καθώς δεν τον έδειχνε ποτέ παρά μόνο ένα φως να μας τυφλώνει. Θυμάμαι ότι ήταν ισπανική σειρά και μάλιστα μια σκηνή που μου έχει μείνει είναι να βάζει κάποιος ένα αντικείμενο, τούβλο ή κάτι παρόμοιο, στο πετάλι του γκαζιού ενός πράσινου Σέατ 127 με σκοπό να το καταστρέψει...
 
Πίσω
Μπλουζα