Ο Πάρκερ Λιούις δε χάνει ποτέ (Parker Lewis can't lose)

kioutsoukof

RetroN00b
Joined
19 Οκτ 2006
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
0
Ο Πάρκερ Λιούις δε χάνει ποτέ (Parker Lewis can't lose, 1990-93), ΑΝΤ1


Πρεμιέρα: ?


ΠΑΙΔΕΣ, ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΥΠΑΚΟ Σ'ΕΝΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΑΑΑΑΑΑΑ ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΜΠΑΡΝΤΙΝΑΣ ΤΟΥ ??? !!!!! :eek:

ΟΡΙΣΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΤΗ Wikipedia:

Parker Lewis Can't Lose is an early 1990s comedy television series

that was strongly influenced by the film Ferris Bueller's Day Off.

It originally aired on the Fox network from September 1990 to June 1993 (three seasons,

73 episodes), the last season sporting the simpler title Parker Lewis.

The show depicts the tribulations of the title character Parker Lewis,

a Santo Domingo High School student, and his friends Jerry and Mikey.

The TV spinoff Ferris Bueller, which was directly based on Ferris Bueller's Day Off,

debuted on NBC during the same month, but it only lasted 13 episodes.

Parker Lewis Can't Lose actually had lower ratings,

but the Fox Network was still in its early years and had lower expectations.

PLCL is notable for employing humor and visual and auditory reactions

that can be very surreal and bizarre, almost like a live-action cartoon.

(Episodes of the Clueless TV series are comparable,

with sound effects and character reactions.)

For instance, when the nerd character temporarily becomes a "cool" character,

one of the other characters observing him notes

"We have to do something; the way he's playing the harmonica,

he's setting rock further back than Ozzy Osbourne!"

At that statement, there is a sudden cut to a close up of the rock star objecting,

"Hey, don't bite my head off!" (relating to his most famous shtick)

followed by an equally sudden cut back to the story.

The surrealism was toned down in the series' final season,

which for that reason is regarded as somewhat inferior to the first two.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλωσήλθες kioutsoukof :) . Θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα. Ασε που είναι δύσκολο να διαβαστούν. Τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις. Να σε καλά.
 
Welcome kioutsoukof!!!!!!!!

Καλή διασκέδαση και καλή παραμονή στο forum!!!!!!
 
Καλώς ήρθες kioutsoukof εδώ θα μείνεις!!!

Κάτι θυμάμαι από την σειρά την είχαμε ξεχάσει τελείως!!!

Μπράβο στο πολύ καλό θυμητικό σου!
 
Όντως πολύ καλή σειρά !

Την έπαιζε Σάββατο μεσημέρι ( λίγο πριν το WWF wrestling, χε χε ! ) .

Όπως κάθε ήρωας που σέβεται τον εαυτό του, έτσι και ο Πάρκερ, είχε δύο "κολλητούς". ένα nerd και ένα θηριώδη. Ο δεύτερος, είχε τρελό γέλιο !
 
Είπα και εγώ δε θα την ήξερες!!

Εμένα πάλι δε μου λέει τίποτα:mad:
 
Από τι αγαπημένες μου σειρές τότε... όλα τα λεφτά ήταν ο nerd, καμπαρντίνα σαν το βαλιτσάκι του sport billy!
 
Oπως ειπε και ο φιλος Εχετλαιος ηταν πριν το WWF στον Ant1,οποτε το εβλεπα και αυτο(collateral:D )

O "θηριωδης" λεγοταν Κουμπιακ,για την ιστορια.Ειχε την πλακιτσα της η σειρα...

Welcome in our Retro reality kioutsoukof:)
 
Νομίζω κιούμπακ ήταν... και δεν ήταν φίλος με τον πάρκερ.. περισσότερο να του τις βρέξει ήθελε :D
 
+1 και απο μενα οτι το θηριο ηταν ο BULLY του σχολειου και ο φοβος και ο τρομος του Parker αργοτερα πρεπει να γιναν κολληταρια.
 
Να'σαι καλά kioutsoukof που μου θύμισες τη σειρά αυτή. Θυμάμαι την έβλεπα φανατικά, μου άρεσε πάρα πολύ! Ειδικά το Ferris Bueller's Day Off είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες.

Α, να μη ξεχνάμε και την αδερφή του Parker που του έκανε τη ζωή πάντα δύσκολη...
 
μία από τις αγαπημένες μου σειρές της εποχής. τρελό γέλιο! οι φίλοι του Parker (ο ηθοποιός λέγεται Corin Nemec - όποιος βλέπει SG-1 είναι στο καστ της τελευταίας σεζόν) ήταν ο Mikey (ο nerd) κι ο Jerry (ο κούκλος μελαχροινός). Ο Cubbiac ήταν όντως ο bully που τους έκανε δύσκολη τη ζωή.... κι αυτοί φυσικά δεν έχαναν ευκαιρία να εκδικηθούν! Αχ, αυτός ο Αντ1 γιατί δεν ξαναδείχνει κάτι ωραίες σειρές όπως αυτή και μας τρελαίνει με "Κωνσταντίνου και Ελένης" ξανά και ξανά;
 
ενας τυπος ανεβασε ολα τα επεισοδεια σε γνωστο ελληνικο site
 
!!

Κορυφαία σείρα και πολύ γέλιο...έχω αρκετά επεισόδια σε video.
 
Ο πρωταγωνιστής αυτής της σειράς μου θύμιζε ιδιαίτερα έναν συμμαθητή μου με τον οποίο ήμουν τρελά ερωτευμένη εκείνη την εποχή.

Πήγαινα Γυμνάσιο τότε...

Πάντως μου άρεσε πάρα πολύ όπως επίσης και η παρανοϊκή αδελφή του την οποία μισούσε!
 
Πωωωω... πως και δεν το εχω δει αυτο;;;

Καλα μιλαμε ημουν ο απολυτος φαν της σειρας!! Τα θυμαμαι ολα!! Ειχε κατι απιστευτα πλανα, κατι ηχητικα εφε. Ο απολυτος χαβαλες!!! Δεν εχανα επεισοδιο και τα επαιρνα ολα σε βιντεο!

Την ειχε παιξει σε διαφορες δοσεις: μια το 91 οπου δεν την εβλεπα γιατι νομιζα οτι ηταν μια χαζονεανικη σειρα με γκομενιλικια, αισθηματικα και τετοια. Οταν ομως ειδα τα τελευταια επεισοδια και ειδα ποσο καρτουν ειναι, την επομενη χρονια πηρα τηλ στον Αντ1 και ρωτησα αν μπορουσαν να το ξαναβαλουν

Και το ξαναβαλαν!!!!!! 8)

(ναι παιδια, σε εμενα το οφειλετε :D )

Την επομενη χρονια (92-93) επαιξε τον τελευταιο κυκλο της σειρας στον οποιο ο Παρκερ βρηκε τον ερωτα της ζωης του και ειχε αλλαξει εντελως υφος. Διαβασα οτι και στην Αμερικη εκεινος ο κυκλος ηταν που η σειρα πηδηξε τον καρχαρια μεχρι το τελος της

Χμ, ο Κουμπιακ δεν ηταν ο μπουλης (νταης) του σχολειου. Ηταν απλα ΚΔΟΑ. Δε θυμαμαι ποτε καμια φαση να εχει κανει νταηλικια η να ειναι εχθρος του Παρκερ και των φιλων του, μαλλον τους βοηθουσε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Parker Lewis Can't Lose !

Δεν ξέρω ποιοι από εσάς θυμούνται αυτή τη σειρά ..αλλά εγώ είμουν 5η δημοτικού (1990) όταν ξεκίνησε να προβάλεται....και βρήκα τις 2 πρώτες σεζόν και έχω λιώσει ...γιατί.....ο Πάρκερ Λιούις δεν χάνει ποτέ !!! (στον ΑΝΤ1 κάποτε !!!) την θεωρώ από τις καλύτερες σειρές τότε ! 3 σεζόν βγήκαν !
 
Φιλε amigovole καλωσορισες ,κανε ενα κοπο και να χρησιμοποιεις το search πριν ανοιξεις θεματακι.

Και παλι welcome. :thumbup:
 
Ευχαριστώ παιδία....πάντως η σειρά ήταν απίστευτη..θυμάμε με ένα φίλο μου που την βλέπαμε ανειλιπώς και μετά στα καπάκια βάζαμε rick dangerous 2 ...στον amstrad !!!!....το φιλαράκι μου του έμοιαζε κιόλας ! χεχ....είχαμε φτιάξε την ομάδα του Parker στο σχολέιο μας και είμουν εγώ αυτός και άλλο ένα παληκάρι....Parker, Mikey, Jerry....σε στύλ Kubiak είχαμε ένα φίλο..γιατί ήταν ίδιος στις διαστάσεις...και ΔΕΝ ήθελες να τον τσαντίσεις...απλά !!!! πού'σαι ρε Γρηγόρη να δεις ......όταν βρήκα την σειρα αυτή τον θυμήθηκα μιας και από όσο ξέρω τώρα είναι στην Χαλκιδική μόνιμα......Rakeesh....το mad το αγόραζες και εσύ βλέπω εεε ? ("Είμαι ο Μερακλής, ο γιός του Αηδία") !
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα