Ο πανίσχυρος Μεγιστάνας των Νίντζα

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Μια [ame=http://www.youtube.com/watch?v=dPTUMyWnlOI]Ελληνική υπερπαραγωγή βρίσκεται στα σκαριά το τελευταίο καιρό. Περιμένω τα δικά σας σχόλια και ιδιαίτερα του κριτικού κινηματογράφου κου exetlaiou και του ειδήμων shadowdancer.

Ακολουθεί EULA

Δεν ευθύνομαι για τα περιεχόμενα του παραπάνω link.

Η παρακολούθηση του trailer είναι αποκλειστικά δική σας ευθύνη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:animeek: LOL :animeek:

Μέχρι να βγει στους κινηματογράφους( :D ) δείτε αυτό…

:biglaugh:
 
ΕΛΕΟΣ!!!!!!
 
Λοιπον...(πολυ σοβαρο υφος) ας το δουμε ρεαλιστικα.

Ως Ninja και ο ιδιος :cool: (βλ.nickname και οχι μονο),εχω να πω τα παρακατω.

1)Οι συναδελφοι της ταινιας ειναι ολιγον τι "κεφτεδες":leventis: .Θελουν εντατικη προπονηση αμεσα!Εχουν ταλεντο αλλα δεν φτανει μονο αυτο

2)"Βαρανε" προσοχη με το δεξι:eek: ...απαραδεκτο για ninja

3)Πινουν φραπογαλο...ενω ειναι γνωστο οτι πινουμε μονο σακε:drunken:

4)Αν εξετασουμε με προσοχη την πυκνοτητα του αιματος,ευκολα βγαινει το συμπερασμα οτι εχουν πολυ υψηλο αιματοκριτη.Να γινουν εθελοντες αιμοδοτες και να αφησουν τα ninji-λικια σε εμενα που ξερω

5)Δεν ειδα πουθενα Κατανα και shuriken!!!! :nono:

Ποτε ειναι η πρεμιερα???Θα φορεσω τη στολαρα μου και θα παω.Τοτε θα δουμε ποιος ειναι ο καλυτερος...

Και ενα ανεκδοτο αυστηρα για ninja."Γιατι το κατανα εχει μια ελαφραν κλιση?"

"Μα για να φτανει και στα πισω δοντια"(γελαστε παρακαλω :help: )

Exetlaios θελω αποψη για την ταινια

Shock...με shock-αρες:biglaugh:
 
Shadowdancer

The one and only.

Περιμένουμε τώρα από τον exetlaio να μας μιλήσει για την φωτογραφία της ταινίας, τις τάσεις που θέλει να εξισσοροπίσει ο σκηνοθέτης μέσα στη ταινία, τη σχολή που ακολουθεί και διάφορες backstage ιστορίες που σίγουρα θα έχει μάθει.
 
Η ταινία είναι Super...τέλεια.. τέτοιες ταινίες σπάνια βρίσκεις 20 centrury fox και βάλε!

Shadowdancer.. Απολαυστικότατος :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :thumbup:

exetlaie που είσαι...?διψάμε για ένα σου ποστ...οεο...οεο...οεο :)
 
Τέτοια εφέ ούτε ο Spielberg :biglaugh:
 
Omenforever είπε:
:animeek: LOL :animeek:
Μέχρι να βγει στους κινηματογράφους( :D ) δείτε αυτό…

:biglaugh:
Καλό αλλά παλιό !

Το είχα δει στην περεμιέρα, στο περσινό φεστιβλακ

Καλτ Ελληνικού Κινηματογράφου στο Γκαγκάριν.
 
Αγαπητοί συν-μανιακοί :

Η ΕΠΙΣΗΜΗ αποψή μου για την ταινία είναι η εξής :

Γενικά 9/10.

Αλλά ...

Μόνο και μόνο για τα τελευταία 5 δευτερόλεπτα (2:58-3:03),

του βάζω ΕΞΤΡΑ ΒΑΘΜΟΥΣ, με τελικό αποτέλεσμα 11/10 !!!!
 
Κοίτα που θα με κάνεις να το ξαναδώ για το τέλος και μόνο. Είμαι περίεργος να δω αυτά τα τελευταία δευτερόλεπτα
 
Η ταινία είναι για γέλια και γιαυτό ακριβώς έγινε την έχω δει από τότε που άνιξε το site. Μπράβο στα παιδία κόντεβα να κλάσω τα άντερά μου.
 
Ο πανίσχυρος Μεγιστάνας των Νίντζα

Πριν από λίγο καιρό, είχα την "ξεχωριστή τιμή" να είμαι παρόν στην "πρώτη παγκόσμια προβολή" της ταινίας "Ο πανίσχυρος Μεγιστάνας των Νίντζα", μετά από πρόσκληση του φίλου Γιάννη Ρουμπούλια. Πήγα παρέα με την σύζυγο μιας και σκέφτηκα ότι είχαμε καιρό να κάνουμε κάτι τελείως διαφορετικό από τα συνηθισμένα. Περίμενα να είναι κάτι πρόχειρο, αφού η ταινία ουσιαστικά είναι παραγωγή μιας παρέας φίλων και δεν γυρίστηκε ούτε σε κάποια ακριβά στούντιο, ούτε με την υποστήριξη κάποιας μεγάλης εταιρείας παραγωγής. Όμως έπεσα έξω. Ήταν πέρα και πάνω από οποιαδήποτε προσδοκία είχα στο μυαλό μου. Από την αρχή μέχρι το τέλος άξιζε κάθε δάκρυ που κύλισε από τα μάτια μου. Μην μου χαλιέστε, ήταν δάκρυα από τα γέλια και όχι από άλλη αιτία καθώς κόντεψα να πέσω κάτω από αυτά (ή μήπως τελικά έπεσα - δεν θυμάμαι). Γιατί όμως τα λέω όλα αυτά; Γιατί όπως μας υποσχέθηκε ο φίλος Γιάννης, η ταινία θα κυκλοφορούσε επίσημα μόνο σε πειρατικό DVD. Ε, λοιπόν βγήκε στα [EDIT] Τρέξτε να την πάρετε.

mightytycoonoftheninjass8.jpg


O Τριαντάφυλλος Σέκερης ήταν ένας από τους μεγαλύτερους επιχειρηματίες του κόσμου. Η εταιρία του, Τιτάνια, συνεργάστηκε με Γερμανούς, Άγγλους, Γάλλους, Πορτογάλους και έφτασε να κατέχει το μεγαλύτερο μέρος των πλουτοπαραγωγικών πόρων, όχι μόνο της Ελλάδας, αλλά και ολόκληρου του κόσμου. Πάνω όμως που είχε φτάσει την θέωση και είχε μια ήρεμη (;) και νομοταγή (;) ζωή, η γυναίκα του δολοφονείται και εκείνος πεθαίνει μετά από λίγο, αφήνοντας τον μονάκριβο γιό του, Υάκινθο υπό την προστασία ενός μύστη της κουλτούρας των αρχαίων κινεζικών πολεμικών τεχνών και του σουβλακιού, μέχρι εκείνος να ενηλικιωθεί.
Τα χρόνια πέρασαν, ο Υάκινθος ενηλικιώθηκε, συνέχισε το ενάρετο(;) έργο του πατέρα του, φτάνοντας να αγοράσει μέχρι και την σελήνη. Ήταν ο μόνος, ήταν ο ένας. Ήταν ο πανίσχυρος μεγιστάνας. Ένας μεγιστάνας που κατείχε τα πάντα και όλοι τον φοβούνταν. Είχε όμως ευτυχήσει; Όχι… Η μοίρα τον χτύπησε και εκείνο με την σειρά του, καθώς και αυτού η γυναίκα σκοτώνεται μυστηριωδώς. Από εκείνο το σημείο ο Υάκινθος γίνεται πιο απόμακρος και ακόμα πιο αδίστακτος. Θέλει να κατακτήσει όλο τον κόσμο και με την δύναμη του σουβλακιού(!) να τον προστατεύει, μάλλον θα το κατάφερνε, αν…

Αν το κράτος δεν επιστράτευε τα πιο δυνατά του χαρτιά, δηλαδή τον εισαγγελέα Καραπιπέρη, ένα επιληπτικό γνώστη ανώτερων πολεμικών τεχνών με ευπαθή νεύρα, τον ορκωτό λογιστή Ανδρέου, ένα cyborg με κρυμμένα όπλα και μεγάλες αντοχές στη μάχη και τον αρχηγό τους, το δικηγόρο Σακελλαρίου, τον εγκέφαλο δηλαδή της σπείρας αλλά παράλληλα 80s pop είδωλο και ατρόμητο διώκτη των παρανομιών του Σέκερη. Οι τρεις τους μαζί με την βοήθεια από ένα στρατό robot-ninja είναι έτοιμοι να καταστρέψουν τον Σέκερη και την Τιτάνια και να εξαλείψουν την διαφθορά, με κάθε τίμημα. Είναι ετοιμοπόλεμοι, προετοιμασμένοι και αδίστακτοι. Θα συγκρουστούν σφοδρά με τον Υάκινθο μέχρι να τον κατατροπώσουν. Είναι το μακρύ χέρι του νόμου. Και για πρώτη φορά, μέσω ενός φιδιού που εκτρέφει χωρίς να το ξέρει ο Σέκερης στον κόρφο του, τον έχουν στο χέρι… Ή μάλλον, έτσι νομίζουν…

...
Πηγή quote: montecristo / Λουκιανός Κοροβέσης (για το πλήρες κείμενο: Cine.gr)

Τι θέλετε και trailerάκι; Καλά τόσο κακομαθημένους σας έχουν πια;

ΟΚ! Τι να κάνω, ορίστε και το trailer: [ame=http://www.youtube.com/watch?v=dPTUMyWnlOI]Ο πανίσχυρος Μεγιστάνας των Νίντζα

Απαραίτητες οδηγίες πριν την προβολή:

1. Κατεβάστε την όσο πιο γρήγορα μπορείτε

2. Γράφτε την αμέσως σε ένα DVD

3. Μαζευτήτε μία μεγάλη παρέα για την προβολή

4. Παραγγείλετε πολλά σουβλάκια

5. Έχετε και άπλετο χώρο γύρω σας γιατί θα τον χρειαστείτε αφού από τα γέλια θα πέφτετε κάτω στο πάτωμα

6. Χρήσιμη θα είναι ίσως και μία νοσοκόμα... (έτσι βρε για να βρίσκεται μήπως και... ;) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά, ρε Νεκτάριε, ΤΩΡΑ μας το λες ;

Τέτοια έργα τα βλέπουν στην πρεμιέρα ζωντανά.

Άλλο κλίμα εκεί ...
 
Φοραω τη στολη μου,παιρνω και το σκυλο μου και ΒΟΥΡ...
 
Είχα δεί το trailer και είχα ψοφήσει απο τα γέλια.... Που να το δώ και ολόκληρο ;)

Kudos στο λαγωνικό Ambu_Dare :thumbup:
 
Δε νομίζω να καταφέρω να τη δω όλη (overdose). Από το τρειλερ και μόνο είχα λιώσει.
 
Αληθευει οτι τα σουβλακια επαιξαν χωρις ντουμπλαρισμα ολες τις επικινδυνες σκηνες ?
 
Την "πουλανε" και στον "Δαιμονοειδη";) εδω και μια βδομαδα με πολυ καλες ταχυτητες...
 
Πίσω
Μπλουζα