Ο πιο γοητευτικός ξένος ηθοποιός (Β' μέρος)

Bambinella

Extra Galactic RetroEntity!
Joined
18 Mαϊ 2010
Μηνύματα
16.433
Αντιδράσεις
27.832
Συνεχιζουμε σημερα με τη δευτερη δεκαδα ξενων κλασικων ηθοποιων.

Τα ονοματα που μπηκαν στην πρωτη ηταν δικης μου επιλογης, αλλα αυτα εδω ειναι οσα ζητησατε ΕΣΕΙΣ!

Λώρενς Ολίβιε

Μάρλον Μπράντο

Στηβ Μακ Κουήν

Κλιντ Ίστγουντ

Πήτερ Ο Τουλ

Ρόμπερτ Ρέντφορντ

Μοντγκόμερι Κλιφτ

Πωλ Νιούμαν

Ζαν Πωλ Μπελμοντό

Μαρτσέλλο Μαστρογιάννι
 
Πάρα πολύ ωραία. Να 'σαι καλά. Να δω τώρα ποιός ή ποιά θα παραπονεθεί για απουσίες / ελλείψεις :D . Ψηφίζω δαγκωτό "Κλιντ Ίστγουντ". Γοητευτικότατος ακόμα και τώρα.

600full-clint-eastwood.jpg

(Πηγή: http://www.listal.com)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χα, χα! Ολο και καποιον θα μου προσαψουν οτι αφησα εξω, αλλα τι να κανουμε; Εχω συνηθισει πια.
 
Ημουν αναμεσα σε τρεις : Μάρλον Μπράντο , Ρόμπερτ Ρέντφορντ και Μαρτσέλλο Μαστρογιάννι

Ψηφιζω Ρόμπερτ Ρέντφορντ

Για τα δικα μου γουστα ειναι πιο ωραια αυτη η λιστα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ δύσκολες επιλογές! :)

Μεταξύ Μάρλον Μπράντο, Ρόμπερτ Ρέντφορντ & Πωλ Νιούμαν!

Ψήφισα τον Πωλ Νιούμαν (με αρκετό διχασμό - πάλι 3 φορές πέρασα από το θρεντ μέχρι ν' αποφασίσω! :D ), γιατί αυτό το υπέροχο βλέμμα του είναι σα να το βλέπω ζωντανό μπροστά μου! :)
 
Δεν θα αναφέρω τις ψηφοφορίες στην μητέρα μου, γιατί θα ξεκινήσει επανάσταση

αν δει ότι λείπουν οι δύο αγάπες της: οι Ρίτσαρντ Μπάρτον και Γκάρι Κούπερ. :D :D
 
Ψήφισα Ρόμπερτ Ρέντφορντ γιατί έχει το κάτι διαφορετικό στα χρώματα του προσώπου του άλλα εξίσου όμορφο το οποίο τον κάνει ακαταμάχητο

μιας και το σπάνια όμορφο είναι και διαφορετικό και πιο original να κάνει την διάφορα :)

newego_LARGE_t_821_69374495_type11759.jpg
newego_LARGE_t_821_69374495_type11759.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ολοι οι αγαπημενοι μαζι.

Λοιπον, αναμεσα στο Μαρτσελιτο, τον Μάρλον Μπράντο, τον Πωλ Νιούμαν και τον Ηθοποιό Λώρενς Ολίβιε, ψήφισα τον Ιταλό γόη. Άλλωστε η ψηφοφορία είναι για τους πιο γοητευτικούς. Εγώ διαχωρίζω απόλυτα την ομορφιά από τη γοητεία (ασυζητητί πιο "ωραίος" πχ, είναι ο Μπράντο), μα ο Μαστρογιάννι είναι η έκφραση της γοητείας και του απαράμιλλου Ιταλικού στυλ. Ειδικά στις ταινίες "Ντόλτσε Βίτα" και "Ξένος" νομίζω ότι είναι οι πιο δυνατές του εμφανισιακά στιγμές.

18-set-de-la-dolce-vita-mar-0_600x0.jpg
18-set-de-la-dolce-vita-mar-0_600x0.jpg

και φυσικά έπονται με σειρά:

Μάρλον Μπράντο

Λώρενς Ολίβιε

Πωλ Νιούμαν

Μοντγκόμερι Κλιφτ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μέσα από μια λίστα που δυσκολεύει την επιλογή ...

Ρόμπερτ Ρέντφορντ :flower:

Όσο μεγαλώνει, τόσο μας πορώνει ...

 
Εύκολο! Ρόμπερτ Ρέντφορντ
 
D@redevil είπε:
Πολύ δύσκολες επιλογές! :)
Ψήφισα τον Πωλ Νιούμαν (με αρκετό διχασμό - πάλι 3 φορές πέρασα από το θρεντ μέχρι ν' αποφασίσω! :D ), γιατί αυτό το υπέροχο βλέμμα του είναι σα να το βλέπω ζωντανό μπροστά μου! :)
ακριβώς για τον ίδιο λόγο ψήφισα και εγω Πωλ Νιούμαν :) , δευτερη επιλογή ο Κλιντ Ιστγουντ, ακόμα και σήμερα ειναι γοητευτικότατος! συμφωνώ με την caprice!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως πολύ σωστά επεσήμανε η sunset άλλο η ομορφιά και άλλο η γοητεία. Βέβαια ο συνδυασμός των δύο ενίοτε σκοτώνει. Π.χ. Νίκος Κούρκουλος :)
 
Marlon Brando,ταλεντάρα,όμορφο κρανίο με ενδιαφέρων περιεχόμενο (τέσσερις ηθοποιοί από τα δύο polls έκοβαν φλέβες για πάρτη του).

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο αυτην την δεκαδα ολοι! Ψηφισα ομως τον Μαρλον διοτι ολοι αυτον ειχαν σαν δασκαλο, προτυπο και παραδειγμα προς μιμηση.
 
Χωρίς πολλά πολλά Πωλ Νιούμαν.
 
Καλά... αυτή η ψηφοφορία δεν ΥΠΑΡΧΕΙ...

 


Παραπάνω από τους μισούς, τους θεωρώ πολύ πολύ γοητευτικούς και τους άλλους απλά πολύ γοητευτικούς.
::)


Μεταξύ Μάρλον, Μαρσέλο, Κλιντ, Λώρενς, Ρόμπερτ και Πήτερ, ψήφισα τον τελευταίο... για τα μάτια του μόνο...
:heartcloud:
 
Ψηφισα Κλιντ Ιστγουντ. Η προσωποποιηση του ρητου "Η γοητεια δεν εχει ηλικια".

Ενα θα πω μονο: Οταν το 1995 γυρισε τις Γεφυρες του Μαντισον, ο Κλιντ ηταν ηδη 65 χρονων. Εντουτοις, επεισε απολυτα στο ρολο του γοητευτικου ξενου που ξεμυαλιζει τη σαρανταρα νοικοκυρα Μεριλ Στριπ.

Υστερα απ' αυτο, τι αλλο να πω;
 
Ψηφισα τον υπεροχο Μαρλον Μπραντο.
 
masonjames.jpg να προσθέσω τον Μεισον , ωραίος άνδρας στα νιάτα του( οτι πρεπει για καλός και αξιοπρεπής ήρωας στα βιβλία του Μαρή :flower: ), μοιαζει λίγο με τον Πεκ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα