Ο σαλταδόρος (Σωτήρης Μουστάκας 1986)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.313
Αντιδράσεις
5.849
Ο φιλλιπας ρωτας (Σωτηρης Μουστακας) και η γυναικα του Ασπασια (Μαιρη Χαλκια) ειναι δυο μικροαπατεωνες της κακιας ωρας.Μια κανει ο φιλιππας τον τυφλο μια τον αναπηρο μια κλεβουνε το μεσημεριανο τους φαγητο απο το σουπερ μαρκετ μεχρι που καποια στιγμη η τυχη χαμπογελαει στο ζευγαρι ομως τα πραγματα δεν πανε οπως τα περιμεναν.Ο θειος του φιλιππα και αδερφος της μανας του πεθαινει και αφηνει στον φιλιππα κληρονομια το ξενοδοχειο του που δεν φτανει που ειναι στην ερημια και το μονο που ακουγονται ειναι οι λυκοι αλλα και μεσα στο ξενοδοχειο συμβαινουν πολυ μυστηρια και τρομακτικα πραγματα.

Ενω γουσταρω σαν ηθοποιο τον μουστακα ομολογω πως εχω δει σε γενικες γραμμες λιγες ταινιες του και κυριως της πιο γνωστες σε αντιθεση με τον ψαλτη που εχω δει τα παντα οπως και του τσακωνα.Σημερα εκατασα και ειδα την ταινια ο σαλταδορος που καταρχην ειναι πολυ κριμα που δεν κυκλοφορησε σε καποιο DVD εκτος και αν εχει γινει οποτε γραψτε λαθος και πραγματικα μαρεσε παρα πολυ.Black χιουμορ και τρομακτικες και καλα καταστασεις γιατι μονο τρομακτικες δεν ειναι αλλα αντιθετα βγαζουν γελιο και ενας θανος παπαδοπουλος ολα τα λεφτα στο ρολο του δολοφονου-νεκροθαφτη θωμα.Επισης σημερα διαπιστωσα πως ο θωμας παπαδοπουλος οπως και η μαιρη χαλκια πρεπει να ηταν απο τους αγαπημενους συνεργατες του μουστακα γιατι εχουν παιξει σε πολλα ταινιες τουη τουλαχιστων σε αυτες που εχω δει εγω.Πραγματικα φοβερη ταινια και θελει να δει μια τετοια ελληνικη βιντεοταινια ετσι σχεδιο μη χασει χρονο και ας ψαξει να την βρει και να την δει.Στο youtube υπαρχει κανονικα παντως απο κει την ειδα και γω.
 
Black χιουμορ και τρομακτικες και καλα καταστασεις γιατι μονο τρομακτικες δεν ειναι αλλα αντιθετα βγαζουν γελιο και ενας θανος παπαδοπουλος ολα τα λεφτα στο ρολο του δολοφονου-νεκροθαφτη θωμα..

Τουλάχιστον ξεφεύγει απο τα συνηθισμένα για βιντεοταινία. Ήταν και της μόδας οι "κωμωδίες τρόμου"...
Όταν τη είχα δει δεν ήξερα τίποτα για το σενάριο και ήταν έκπληξη. :)

o saltadoros mono.jpg
 
Καλή βιντεοταινία. Την είχε βάλει πριν πολλά χρονιά στον Αντ1, μεσημέρι Σαββάτου.
 
Πίσω
Μπλουζα