Ο τελευταίος online παίκτης στο Halo 2

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
125
Όπως μας είχε ενημερώσει ο Wally το XBox Live έπαψε να υποστηρίζει το πρώτο XBox στις 15 Απριλίου του 2010.

Επειδή όμως κάθε αυτοκρατορία έχει να αντιμετωπίσει τους ανυπότακτους Γαλάτες της, ορισμένοι παίκτες απλά αρνήθηκαν να κάνουν log out από το Halo 2.

Από τότε πέρασε ένας μήνας και ο αριθμός των "τρελών" σταδιακά μειώθηκε. Μέχρι σήμερα που είχαν μείνει μόνο δύο. Διαβάστε εδώ την ιστορία του τελευταίου των Μοικανών...

Ακόμα και με αυτόν τον περίεργο τρόπο έγραψε gaming ιστορία. :)

Όταν έρθει η ώρα του 360/Halo 3 η Microsoft δεν πρόκειται να αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα. Κανένα 360 δεν πρόκειται να αντέξει έναν μήνα συνεχούς λειτουργίας. :p :p:p
 
Ωραίος ο τύπος.

Το 360 τελευταίας φουρνιάς αντέχει έτη συνεχούς λειτουργίας. Όχι μήνες!!!!!!!!!!!!!!
 
Άπειρο respect. Σίγουρα ο τύπος έχει μείνει σαν trivia στην gaming ιστορία.

Εγώ βέβαια δεν θα μπορούσα να το κάνω, όχι επειδή δεν θα ήθελα, απλά πριν προλάβει να με kickάρει η Bungie θα προλάβενε να μου ρίξει τη γραμμή ο ΟΤΕ... Με έχει πεθάνει στα disconnect :p

Πάντως κρίμα που έκοψαν το live στα xbox1... Δεν νομίζω ότι τους ήταν τόσο πρόβλημα ή έχαναν τόσα χρήματα υποστηρίζοντας την παλιά κονσόλα τους.
 
Τιμη και Δοξα στον συμπολεμιστη

Ξαναβαζω την κλασικη φωτο

ifqsew.jpg
 
Η Μ$ δεν είναι σαν την Sony.

Τουλάχιστον η Sony υποστηρίζει το PS2 (άσε που το παράγει ακόμα) .

Και μην ακούσω χαζομάρες του τύπου "δεν πουλάει το PS3" γιατί σαρώνει και σύντομα θα έρθει πρώτο.
 
Ελεος.... :D

(paspartoo απο το eeepc του saulot - live απο το συνεδριο του ΕΛΛΑΚ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιατί έλεος;

Εγώ προτείνω την ημέρα που βγήκε και ο τελευταίος από το xbl του xbox1 να την κάνουμε αργία... :D
 
Πίσω
Μπλουζα