Πέθανε ο σπουδαίος ηθοποιός Κρίστοφερ Πλάμερ

Always Somewhere

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Νοέ 2019
Μηνύματα
3.811
Αντιδράσεις
8.992
Πέθανε ο ηθοποιός Κρίστοφερ Πλάμερ.

gallery_5_3.jpg


yllbhqzcar601d942879cd2.jpg


Έφυγε από τη ζωή, σε ηλικία 91 ετών, ο ηθοποιός του θεάτρου, της τηλεόρασης και του κινηματογράφου Κρίστοφερ Πλάμερ.

> Πηγή
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τεράστιος ηθοποιός, εξαιρετικός σε όλους τους ρόλους του.

144638690_3710112932389365_3042138498061600202_n.jpg
 
Αχ, ο κάπταιν Φον Τραπ από την υπέροχη "Μελωδία της ευτυχίας"! Πάρα πολύ γοητευτικός άνδρας και καταπληκτικός ηθοποιός! Και πριν λίγες μέρες τον έβλεπα σε μεγάλη ηλικία πια, στο " Ένας υπέροχος άνθρωπος". Έφυγε πλήρης ημερών και έργων. Καλό ταξίδι.
 
Πρόλαβα να τον δω στο τελευταίο φιλμ που προβλήθηκε στην Ελλάδα, το Στα Μαχαίρια. Εκεί δεν είχε μεγάλο ρόλο, παρ' όλα αυτά ήταν καλός. Ένας ένας οι παλιοί μας αφήνουν...
 
Πολύ καλος ηθοποιος - "ιερό τέρας".
 
Ηταν εξαιρετικος ηθοποιος, αυτο ειναι αναμφισβητητο, αλλα η ομορφια και η γοητεια του μου εκοβαν τοσο πολυ την ανασα, που το ταλεντο του ερχοταν στα ματια μου δευτερο.
Ευτυχως, ο Κριστοφερ εφυγε πληρης ημερων. Καλο του ταξιδι.
 
Οπως είπατε όλοι σας, εξαιρετικός! Από τους πιο σεβάσμιους γέροντες όταν πέρασε τα 70+, παρόμοιο στυλ με του Μαικλ Κέιν. Ελαφρύ το χώμα....
 
τεράστιος ηθοποιός!μέχρι πρίν λίγα χρόνια είχα την εντύπωση οτι ήταν βρετανός δεν είχα προσέξει πως ήταν καναδός.Επίσης μου άρεσε σε μια καναδική τηλεοπτική σειρά που έβαζε η ΕΤ1 αρχές 90ς,το "Αμείλικτος εκδικητής" ("Counterstrike" ο αυθεντικός τίτλος)στο οποίο συμπρωταγωνιστούσε και ο αείμνηστος Simon MacCorkindale
 
Την εψαχνα πριν μερικους μηνες και την βρηκα τελικα, αλλα σε πολυ χαμηλη ποιοτητα, γιατι δεν εχει βγει ποτε σε ψηφιακη μορφη.
 
Πίσω
Μπλουζα