Πίπη Φακιδομύτη - Pippi Longstocking (1970)

to psachnw!

kanena pio xrisimo ;) link?
 
Α δεν ξέρω..Αυτά είναι του διαβόλου πράγματα. Να περιμένεις τον ambu να γυρίσει από τις διακοπές. ;)
 
αμ το αλλο

ο φρου φρου με την πουτιγκα, και τον γερο?

ε ρε ερτ τι εβγαζες καποτε ;) ;) ;) ;)
 
Δεν υπάρχει διαθέσιμο κάτι από Πίπη Φακιδομύτη αυτήν την περίοδο, (πλην ενός προγράμματος για παιδιά σε pc).

Αναρωτιέμαι όμως μήπως με το ενδιαφέρον που γενικά υπάρχει και εάν κάποια στιγμή μαζευόμασταν και κάναμε ένα κειμενάκι απευθυνόμενοι στην ert βάλει κάτι από αυτά στο ψηφιακό πακέτο (call me +) όπως έχει ήδη κάνει με διάφορα άλλα. Ελπίζω να υπάρχει κάτι από αυτά και να μην έχουν καταστραφεί με τον καιρό.

Ωστόσο, κάποια στιγμή σύντομα (ελπίζω) θα δω ένα φίλο που εργάζεται σαν δημοσιογράφος στο κρατικό, μόλις επέστρεψε από τον πολύπαθο Λίβανο και σκοπεύω να τον ρωτήσω εάν γνωρίζει για την ύπαρξη αρχείων και για την διάθεση να αναμεταδωθούν...
 
μηπως καποιος εχει το e-mail της ραδιοτηλεορασης για να τους στειλω μυνημα οσο αφορα το υλικο της ερτ ωστε να βγει στο περιοδικο?
 
το e-mail εσταλλει ηδη

για να δουμε τι θα δουμε
 
Πίπη Φακιδομύτη

Βρε παιδια βαλτε ολοι ενα χερακι να σωσουμε την κατασταση και την ψυχικη μου υγεια ,εδω και καμποση ωρα και ρεμβαζοντας στο μπαλκονι ,ηρθε αναλαμπη στο "ετερον ημισυ" για το παλαιο παιδικο "πιπη η φακιδομυτη".

Ποιος ξερει τον αγγλικο τιτλο να βρουμε μερικες πληροφοριες μπας και ησυχασει.

Εγω απο οτι θυμαμαι ηταν μια παρεα παιδιων με αρχηγο την "Πιπη" και καναν ολο σκανταλιες. :D
 
Μα φυσικα Pippi Longstocking!

Σουρεαλ...μου εβαλες ιδεες...παω για ψαξιμο!
 
Μεγιστε wally thanks.

inger_nilsson22.jpg


"Ειμαι η Πιπη η φακιδομυτη και εχω μια μυτη σαν το νεροχυτη ,οταν την πιανω παιζω πιανο και οταν την αφηνω παιζω μαντολινο."

Το παραπανω τραγουδακι μου το μεταφεραν ,εγω δεν το θυμαμαι και λεγοταν λιγο πριν το κρυφτο ,ειχε και συνεχεια .
 
1156851245_extras_fotos_gente_1.jpg


o χρονος ειναι αμειλικτος...
 
OMG μολις ειδα την φωτο νομιζα οτι η πιπη ειχε αγκαλια την γιαγια της και εψαχνα να θυμηθω τον χαρακτηρα "γιαγια".:biglaugh::biglaugh:

Οντως ο χρονος δεν παιζει.
 
Αναρωτιέμαι τί να κάνει κι αυτή η μαϊμουδίτσα τώρα...
 
Πίπη η Φακιδομύτη σε DVD!

Εκεί που χάζευα, χτες το βράδυ στο βιντεοκλάμπ, τα θρίλερ (ως συνήθως), έπεσε το μάτι μου, στην διπλανή κατηγορία, με τα διάφορα, σε ένα εξώφυλλο, με ένα κοριτσάκι, που είχε τεράστιες κοτσίδες, κοκκινωπά μαλλιά και φακίδες... Απίστευτο! Οι αθεόφοβοι, έβγαλαν την Πίπη τη Φακιδομύτη σε DVD!!! :eek:

Βέβαια, κάποιες παλιές σειρές, έχουν ήδη κυκλοφορήσει, αλλά δεν περίμενα ποτέ να δώ την Πίπη, γιατί είναι πραγματικά, πολύ παλιά σειρά!

Τώρα πλέον έχουμε όλοι ελπίδες, πως θα ξαναδούμε τις αγαπημένες μας σειρές σε ψηφιακή μορφή, όσο παλιές και αν είναι!! :)

Άντε βρε.... και σε blu-ray!!! :D

Υ.Γ. Και μην αρχίσετε τα "ωραία προγράμματα έβλεπες μικρός :D", κλπ. Δεν υπήρχαν και πολλά να δούμε τότε...
 
Το βλεπα και γω που και που.. είχε πλακα..

& όπως είπες δεν είχε και πολλά τότε να βλέπουμε..όταν είχαμε και ρεύμα βεβαια για να ανάψει η TV..

Edit: Ειμε η Πίπη η φακιδομύτη..έχω μια μύτη σαν το νεροχύτη.. (το τραγουδάμε καμια φορα με τη γυναικα μου για πλακα..)
 
σε ποιο βιντεοκλαμπ ρε DINO??? μας τρέλανες τώρα!!
 
Στο VIDEO BLUE, στην Πάτρα :D ....

Σίγουρα θα το βρεις και σε μεγάλα Video Clubs της Αθήνας (Se7en), καθώς περιλαμβάνεται στις Νέες Κυκλοφορίες (αν και καρα-ρετρό!)...
 
το εχω προσεξει

δεν ειναι η παλια πιπη φακυδομυτη(επι ερτ)...αλλα μια πιο προσφατη πιπη

δυστυχως τα παλια επεισοδεια επι ερτ δεν υπαρχουν σε dvd
 
Anemos είπε:
Edit: Ειμε η Πίπη η φακιδομύτη..έχω μια μύτη σαν το νεροχύτη.. (το τραγουδάμε καμια φορα με τη γυναικα μου για πλακα..)
όταν την πιάνω, γίνεται πιάνο

όταν την αφήνω, γίνεται κλαρίνο!
 
Πίσω
Μπλουζα