Παίξτε on line Amstrad CPC games!!

fgbrain

RetroActive
Joined
27 Οκτ 2006
Μηνύματα
324
Αντιδράσεις
34
τα πολλά λόγια είναι φτώχεια...

παίξτε on line παλιά καλά cpc games χωρίς emulator μέσα στο browser σας!!

http://bestofcpc.webcindario.com/online.htm

το μόνο πρόβλημα είναι ότι πηγαίνουν σφαίρα και δεν παίζονται (!)...

:thumbup:
 
Κανα hint για να γίνουν playable τα παραπάνω??? ( Γιατι δεν παίζονται με την καμμία :( )
 
@keeper Έκλεισα την διαφήμηση πάνω δεξιά και δούλεψε μια χαρά μετά. Είναι ένα applet και πάει σφαίρα!

CPC on steroids
 
Thanks shock , αλλα και με κλειστή την διαφήμιση εξακολουθεί να πηγαίνει του σκοτωμού .... :( :(
 
Υπάρχει κάτι ανάλογο και για τον C64. Έχει κι αυτό τα προβληματάκια του αλλά είναι σαφώς πιο playable.
 
keeper7k είπε:
Thanks shock , αλλα και με κλειστή την διαφήμιση εξακολουθεί να πηγαίνει του σκοτωμού .... :( :(
Ποιος σας είπε να έχετε γρήγορα pc? Ορίστε μας...Εδώ χρειάζεται ένας 286!!! :D
 
Σωστός ο akmakas!

Να που θα χρησιμεύσουν τα ρετρο-pcάκια μας :D :D:D:D
 
Νέος Java CPC emulator, δουλεύει κανονικά (normal ταχύτητα) και το κυριότερο έχει εκατοντάδες games.... :thumbup:

http://cpc-live.de.ms/
 
Πολύ καλός :thumbup:

Η intro page είναι όλα τα λεφτά :D :D
 
Φτού! Λείπει το Sorcery :(

Στέλνω mail στον κολλητό (στα γερμανικά :p :p :p )
 
επίσης έχει πολλά με cheats γιατί -μην ξεχνάμε- ότι τότε τα παιχνίδια ήταν πολύ πολύ δύσκολα !!!

ΚΑΙ όντως keeper7k,

αυτός ο intro σε γυρνάει σε παλιές καλές αναμνήσεις σε εποχές αθωότητας.... :icon_cry:
 
Ρε fgbrain, αν κρινω απο τη φωτο στο αβαταρ σου, εχεις καμια σχεση με Βολο "η απλη συμπτωση???
 
γειά σου portarinos78

απο "απλή σύμπτωση" γεννήθηκα στο Βόλο, όπου και βρήκα το αυτοκίνητο του avatar και φωτογράφησα (δεν είναι δικό μου) !

εσύ?
 
Εγω Βολιωτης γεννημα θρεμμα με ο,τι συνεπαγεται αυτο. Πλακα κανω. Γουσταρω τη φαση που υποστηριζεις παντως σε σχεση με το CPC οντας κι εγω παλιος 464 - 6128 user και νυν retro maniac. To πρωτο θυμα - υπολογιστης μου ηταν ενας 464 το 1986 και στη συνεχεια ενα απο τα καλυτερα 8bit που περασαν ποτε, ο 6128. Εχουμε πολλα να πουμε παντως και αν θελεις pm για ανταλλαγη αποψεων, υλικου κλπ.
 
καλο.Αλλα.........τρεχει :{
 
Πίσω
Μπλουζα