Παιχνίδι: Φτιάχτε διαλόγους με τίτλους τραγουδιών

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.261
Αντιδράσεις
3.235
Ως απίστεφτο άτομο που είμαι, μου ήρθε μια καταπληκτική ιδέα η οποία βασίστηκε στον πιο κάτω συνδυασμό τραγουδιών:

The cars - Who's gonna drive you home

ZZ Top - I wanna drive you home

Βαζω το πιο πάνω κλιπ των zz top στο youtube και στα δεξιά μου πρότεινε το παρόμοιου τίτλου τραγουδάκι των Cars (όποιος άνω των 40 το έμαθε από τους Tansformers, να του καεί το γουώκμαν) και μου φάνηκε αστείο. Σα να ρωτάνε Τα Αμάξια τους ΖΖ Κορυφή "Ποιός θα με πάει σπίτι;" κι αυτοί να απαντάνε "Εγώ θελω να σε παω σπίτι".

Βάλτε λοιπόν ό,τι τραγουδάκι θέλετε (ελληνικό ή ξενόφερτο, οιουδήποτε είδους, δεν παίζει ρόλο) και φτιάξτε διαλόγους με τους τίτλους, αρκεί να έχει νόημα, να μην είναι κάτι τυχαίο. Μη βαλετε απαραίτητα δύο τραγούδια ως ερώτηση και απάντηση. Φτιάχτε κανονικό σκετσάκι από τους τίτλους. Βάλτε και βίντεα αν μπορείτε να τα βρείτε στο youtube. Οπωσδήποτε όμως αναφέρετε τους τίτλους ώστε αν χαθεί το βίντεο, τουλάχιστον να έχουμε αυτούς για να έχει νόημα και το θρεντ.

edit: ΟΚ έκανα ένα λάθος με τον τίτλο του τραγουδιού των Cars. Ο τίτλος είναι Drive και όχι Who's gonna drive you home, αλλά το πιάσατε το νόημα. Τώρα βλέπω καπνό από το πατάρι μου, μαλλον πήρε φωτιά το γουώκμαν.
 

-ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;​

Link

-ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΛΑΪΚΗ​

Link

- ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ​

Link

-Μη με ρωτάς​

Link

-ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ​

Link

-Σώπα Kι Άκου​

Link

-Θα Πάρω Τα Βουνά​

Link

-ΟΥ ΝΑ ΧΑΘΕΙΣ​

Link
Καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!! Αυτό ακριβώς εννοούσα. Απλά επειδή είσαι λίγο μπάζο, έπρεπε να βάλεις και κάποια ένδειξη για να ξεχωρίζουν οι διάλογοι. Αλλα τεσπα, είσαι καλό παιδί κατά τα άλλα, τραβάς στην ανηφόρα....
 
Τι σκέφτηκες πάλι βρε απίστεφτε άνθρωπε; ωραία ιδέα αλλά αυτή τη φορά δε με βλέπω να συμμετέχω, δεν το 'χω με τους τίτλους.
Παρεμπιπτόντως δέκα λεπτά τώρα βαριέμαι να σου κοτσάρω καρδούλες με αυτά που πας κι ανεβάζεις. :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

-Tι έχει και κλαίει το παιδί​

Link

-Το παιδι μας επεσε κατω απο τη βεσπα​

Link

-Δεν μπορώ, μανούλα μ'​

Link

- Πάρε το γιατρό​

Link

-Δωσε μου το κινητο σου​

Link

-Το ‘φαγες κακούργα το παιδί​

Link

-Φταιω ,εγω για ολα φταιω!​

Link
 
Επειδή δεν μπορώ να σκεφτώ τίτλους, αποφάσισα να φτιάξω μια ιστορία χρησιμοποιώντας τα τραγούδια ενός μόνο άλμπουμ. Και διάλεξα αυτό:


που μας διηγείται τι παθαίνει ένας μουρντάρης σύζυγος όταν η γυναίκα του αποφασίζει ότι enough is enough.

ΑΥΤΟΣ, σε μας
Σαράντα μέρες περπατώ (και φτάνω)
στο σπίτι μου χαράματα.

ΑΥΤΟΣ
Ξημέρωσε καλή μου.
Μην περιμένεις πια.

ΑΥΤΗ
Όλα ρημάξανε
για το χατίρι μιας παλιάς αγάπης.

ΑΥΤΟΣ
Τώρα τέτοια θα λέμε?
Στο κάτω κάτω της γραφής
αν σε πίκρανα μετάνιωσα

ΑΥΤΗ
Ούτε ώρα αναβολή.

ΑΥΤΟΣ
Τόσα χρόνια σαν τυφλός τα δυό σου μάτια με ξεκουράζουν. Είδα τα μάτια σου κλαμμένα


ΑΥΤΗ
Πετραδάκι-πετραδάκι απαλλάχτηκα από σένα

ΑΥΤΟΣ
Περιφρόνα με γλυκιά μου. Δικαίωμα μου είναι να σ’ αγαπώ. Λίγο λίγο θα με συνηθίσεις

ΑΥΤΗ
(Μμμμ για δείτε) ένα τεφαρίκι!

ΑΥΤΟΣ (σε μας)
Μες στους πονεμένους είμαι κι εγώ. Πήραν τα στήθια μου φωτιά (και) είν’ η ζωή μου άδεια

ΑΥΛΑΙΑ

(Δεν έχω καιρό να βάλω τα άλλα λινκς)
 
- Hey little girl (icehouse)
- What's up (4 non blondes)
- Take a chance on me (abba)
- Leave me alone (Michael Jackson)
- I wanna sex you up (color me badd)
- Creep (radiohead)
 
Παιδες ειστε φοβεροι!! Και πως να μην ειστε αλλωστε, τοσα χρονια εδω μεσα σας εμαθα ενα σωρό ωραια πράγματα.
 
- You make me feel like dancing (Leo Sayer)
- You should be dancing (Bee Gees)
- Let's dance (David Bowie)
- I don't wanna dance (Eddie Grant)
- I wanna dance with somebody (Whitney Houston)
- He's the greatest dancer (Sister Sledge)
 
Πίσω
Μπλουζα