Παλιές Διαφημίσεις - Μέρος 4

Starbuck

RetroMaNiaC
Joined
28 Σεπ 2007
Μηνύματα
680
Αντιδράσεις
44
προχθές στο σουπερμάρκετ ανακάλυψα ανάμεσα στις άλλες "μερέντες" μερικές νουκρέμες και φυσικά άρπαξα μία..

nu-crema φουντουκιού

και χάσαμε το νου

η γεύση μας ανέβασε

στην άκρη τ' ουρανού :acoustic:

(ή κάτι τέτοιο)
 
Δεν θυμάμαι καθόλου την διαφήμιση αλλά θυμάμαι ότι υπήρχε ένα προϊόν, σε ένα μπλε πλαστικό φακελάκι, παυσίπονο για τον ποκοκέφαλο. Νομίζω Algon το λέγανε;

Φουντούνια, με διπλό διαφορικό, τραβάνε στην ανηφόρα και αν ποτέ τα άλλαζα πάλι φουντούνια θα έπαιρνα.

Με Χάρρυ Κλυνν (ελπίζω να μην την έχουμε αναφέρει)

Άλλη μια διαφήμιση με μια όμορφη κοπέλα με πλούσιο μπούστο που έτρεχε και διαφήμιζε γάλα; Δεν θυμάμαι την μάρκα όμως.

και έπεται συνέχεια
 
Starbuck είπε:
προχθές στο σουπερμάρκετ ανακάλυψα ανάμεσα στις άλλες "μερέντες" μερικές νουκρέμες και φυσικά άρπαξα μία..
nu-crema φουντουκιού

και χάσαμε το νου

η γεύση μας ανέβασε

στην άκρη τ' ουρανού :acoustic:

(ή κάτι τέτοιο)


τη γεύση δοκιμάσαμε και χάσαμε το νού.

Κοντά στου νου κι η κρέμα!

:)
 
Θυμάμαι επισης την φωνή που έλεγε με αγωνία:

"Το χρυσό ντέρμπι της ΙΟΝ

Το Χρυσό ντέρμι της ΙΟΝ"

και φυσικά τον Λευκό Σίφουνα AZAX
 
"Μην τον παιρνετε απο πίσω...πάρτε του μια πίπα!"

Ποσα χρόνια πέρασαν μέχρι να μου φανεί αστεία αυτή η διαφήμηση χαχαχα

Φιλικά

D
 
Ο Χάρρυ Κλύνν σε τριπλό ρόλο...

Στο περίπτερο :

"Ένα Κο κο κο κο κο κο......."

".....Δώστου ένα Coco Milk, γιατί μέχρι να το πει, θα τελειώσει η διαφήμιση να'ουμ!!!"

Χα χα χα χα!!!!!

Credit στο φίλο Ανδρέα (CRF) που μου τη θύμισε!!!
 
DINO είπε:
Ο Χάρρυ Κλύνν σε τριπλό ρόλο...
Στο περίπτερο :

"Ένα Κο κο κο κο κο κο......."

".....Δώστου ένα Coco Milk, γιατί μέχρι να το πει, θα τελειώσει η διαφήμιση να'ουμ!!!"

Χα χα χα χα!!!!!

Credit στο φίλο Ανδρέα (CRF) που μου τη θύμισε!!!
και μετά το άνοιγε κι έλεγε¨: "το...το....το 'σκισα!" :biglaugh:
 
LoL!!! Το'χα ξεχασει το τελευταίο! :biglaugh:
 
Παιδιά:

Dry clean: Γκαρσόν λεκιάστηκα!

Δες πως έχει στρογγυλέψει, μπέμπα μπέμπα... Δε θυμάμαι όμως τι διαφήμιζε:animrolleyes:

Είναι ωραία στη Δέλτα της γειτονιάς!

Και σου ΄κανε ένα μαλλί...
 
Ο μουστακαλής ταβερνιάρης προσπερνά τα πάντα και καταλήγει στο μπουκάλι...ΑΥΤΟ..ούζο 12...για όσους ξέρουν από ούζο!!
 
40 χρόνια φούρναρης!

45 κατασκευαστές πλυντηρίων (από τότε έχουν παραμείνει 45 , παρά τις συγχωνεύσεις)

κέντρο επίπλου 40

120 ενωμένα εργοστάσια

6-6 βολεύει
 
crimson είπε:
το θυμήθηκα χθες βράδυ λίγο πριν με πάρει ο ύπνος και κακήν-κακώς το έγραψα σε ένα χαρτί για να το ποστάρω σήμερα (το ότι μπόρεσα να διαβάσω τα ορνιθοσκαλίσματά μου είναι ένα θαύμα)
Αστεία κολλητήρια

μ'αρέσει να κολλάω

και με τους φίλους που αγαπώ

να παίζω να γελάω

εδώ έχω τη στρουμφίτα

τον παπα-στρουμφ πιο πέρα

τον αστεριξ τον οβελιξ

να παίζουμε όλη μέρα!

το θυμάται κανείς;
Πωπω!Ποσα χρονια με γυρισες πισω!Τα εκανα συλλογη!

ΙΝΚΟ,ΙΝΚΟ εισαι εδω;Α!Το πηρε η μαμα μου!

DREAM,το γλυκακι που δεν θελει κουταλακι!

ΜΕRITO,αυτο με τη λαβη!

Σαμπουαν μπυρας.Μην το πιειτε,λουστειτε!
 
akmakas είπε:
Ο μουστακαλής ταβερνιάρης προσπερνά τα πάντα και καταλήγει στο μπουκάλι...ΑΥΤΟ..ούζο 12...για όσους ξέρουν από ούζο!!
αν μιλάς για το πολύ παλιό, ασπρόμαυρο κινούμενο σχέδιο, το έχω συναντήσει στο youtube
 
και μερικες απο μενα :

1)του πες με τα ρεστα να παρει δρακουλινια? του δωσα χιλιαρικο! δεν πειραζει δρακουλινια ειναι θα χουμε να τρωμε

2) τα παιδια με τα γενια τρωνε μελενια και δεν εχουνε εννοια...απο δω και μπρος εννοια σας μελενια σας (προσωπικα μια αηδια και μιση) δεν το θυμαμαι ολο

3)με σταγιερ ελλας πουθενα δεν κολλας!

4)φυρογενης (ο ηλιακος αναφεροταν σε διαστημικη τεχνολογια) τζαμπα ζεστο νερο για μια ολοκληρη ζωη!

5) παιξε γκο-γκο ντραγκον ελα στην δρακομαχια γκο-γκο ντραγκον(επιτραπεζιο)

6) ο πιτσιποπακι μου αχ ποσο σ αγαπω εισαι μια κουκλιτσα με ενα μυστικο σ εχω αγκαλιτσα και σου τραγουδω!(αθανατη elgreco)

7) amstrad 1512 βοηθαει τον μικρομεσαιο να μεγαλωσει ( εριξα μια γρηγορη ματια και δεν το βρηκα ιεροσυλια! :) )

8) αστροφαγος ο εξωγηινος ο δικος σας φιλος απο το διαστημα (επιτραπεζιο)

9) μπουμ μπουμ μπουμ χτυπα ενα τσοκομπλουμ ελπιζω να βοηθησα!
 
πα-πα-πα Πατινι-Σπορτινι!

Μπο-Μεκ ξυριζεσαι μαλακά!(και ο παπαγαλος να φωναζει"μαλακά"!)

ουα,ουα μουτσ,μουτσ μουτσ Lee Cooper!

Tυρι,ρυζι,καφε,γαλα,Καμπα!

Απο την ανατολη μεχρι τη δυση και απο το βορρα μεχρι τον Αλιμο!(ενωμενα εργοστασια επιπλων).

nessie είπε:
Παιδιά:
Dry clean: Γκαρσόν λεκιάστηκα!

Δες πως έχει στρογγυλέψει, μπέμπα μπέμπα... Δε θυμάμαι όμως τι διαφήμιζε:animrolleyes:

Είναι ωραία στη Δέλτα της γειτονιάς!

Και σου ΄κανε ένα μαλλί...
Δες πως εχεις στρογγυλεψει ΣΟΚΟΦΡΕΤΑ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ne-ne nescafe frappe...ατέεεελειωτη ευχαριστιση!!!

Κοκα κόλα ζητάς!!

Να τη, έρχεται, ψεκάζει με φρές ερ!!

Και μια διαφήμιση που η δασκαλα έγραφε στον πίνακα με κιμωλία και μετά την βουτούσε σε ένα ποτηράκι με κάτι σαν μπογιά και κάτι έλεγε για το σμάλτο των δοντιών?? Για οδοντόκρεμα ήταν αλλά δεν θυμάμαι ποιά!!!

Επίσης προτιμώ προτιμώ προτιμώ Εσκιμό!!!χαχαχ
 
Snoopitsa είπε:
Και μια διαφήμιση που η δασκαλα έγραφε στον πίνακα με κιμωλία και μετά την βουτούσε σε ένα ποτηράκι με κάτι σαν μπογιά και κάτι έλεγε για το σμάλτο των δοντιών?? Για οδοντόκρεμα ήταν αλλά δεν θυμάμαι ποιά!!!

Επίσης προτιμώ προτιμώ προτιμώ Εσκιμό!!!χαχαχ

Που το θυμίθηκες αυτό..ναι το θυμάμαι και μάλιστα η κιμωλία έβγαινε με διχρωμία από το ποτήρι από την τέλεια καθαριότητα..νομίζω ήταν ένα καθαριστικό για μασέλες!!!! :confused: :D
 
Caotonic!Το παιδακι κραταει ενα κουταλι με καοτονικ και τραγουδαει:Μεσα στο γαλα μου,μεσα στο γαλα σου,πανω στην τουρτα σου.Α!Ου!

Μηπως θυμαται κανεις το τραγουδακι ολοκληρο;
 
'με τα ρεστα να παρω δρακουλινια;'

'του δωσα χιλιαρικο!'

'δρακουλινια ειναι, θα χουμε να τρωμε'

και η αλλη με το κρασί Καμπά ου πηγαινε το παιδακι επαναλαμβανοντας τη λιστα.. ποια ηταν ρε παιδια; 'ψωμι γαλα Καμπα' και κατι αλλο
 
Rakeesh είπε:
και η αλλη με το κρασί Καμπά ου πηγαινε το παιδακι επαναλαμβανοντας τη λιστα.. ποια ηταν ρε παιδια; 'ψωμι γαλα Καμπα' και κατι αλλο
Η απάντηση σε περιμένει στην πρώτη σελίδα. :D
 
Πίσω
Μπλουζα