Παλιές καλές σειρές που δεν πρόλαβα να δω

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Εγώ αυτόν τον καιρό κατεβάζω τα : MacGyver , Knight Rider και Παντρεμένοι με παιδιά , από τις οποίες δεν είχα καταφέρει να δω όλα τα επισόδεια . Τώρα , το πότε θα τα δω , δεν ξέρω ... ! Πάντως αυτήν τη φορά ελπίζω να τα καταφέρω .
 
Αλφ ο εξωγήινος , Όλα για το πτυχίο , ο πυρετός της δόξας , Λωξάντρα , Τζων Αυλακιώτης κ.α πολλές , καταζητούνται!
 
Αλφ ο εξωγήινος ; ! Πω πω , τι μου θύμισες τώρα ! Πως λεγόταν στα αγγλικά ;
 
Πάει και αυτό ! μπήκε σε σειρά αναμονής και περιμένει να τηλεφερθεί . Κάτι μου λέει πως χρειάζομαι καινούργιο δίσκο ! ...
 
Παιδιά, εμένα ένας κολλητός μου εγινέ δικηγόρος μόνο και μόνο επείδη έβλεπε φανατικά πιτσιρικάς όλα για το πτυχίο!! :)
 
asikamin είπε:
Αλφ ο εξωγήινος , Όλα για το πτυχίο , ο πυρετός της δόξας , Λωξάντρα , Τζων Αυλακιώτης κ.α πολλές , καταζητούνται!
Την Λωξάντρα την είχε βάλει σε σειρά dvd η Ραδιοτηλεόραση
 
thamonas είπε:
Παιδιά, εμένα ένας κολλητός μου εγινέ δικηγόρος μόνο και μόνο επείδη έβλεπε φανατικά πιτσιρικάς όλα για το πτυχίο!! :)
Σημείωσε δε πως η σειρά είναι υποχρεωτικό viewing εδώ στις ΗΠΑ σε πολλές σχολές νομικής. Ζητάνε από τους νέους φοιτητές να τη δούνε το καλοκαίρι πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα, για να πάρουν μια ιδέα του τι πρόκειται ν' ακολουθήσει....
 
!!!

Ναι φίλε mastora..στο Harvard Law school, όπου και διαδραματίζεται η ταινία, την δείχνουν σίγουρα στο orientation στους πρωτοετείς...είναι de facto
 
Άλλη αγαπημένη σείρα που έβλεπα και βλέπω φανατικά- όποτε έχω την ευκαιρία- είναι τα Χρυσά Κορίτσια και βέβαια τον απίστευτο Sledge Hammer...he loves violence.. :D
 
Και το Dear John (την αμερικανικη εκδοση...καταστρεφομουν στο γελιο) γυρω στο 1989 (μαλλον στο ΕΤ3!!!!)

dearjohncast.jpg
 
Θυμάμαι πολύ αμυδρά μία σειρά που μου άρεσε, αλλά ήμουν πολύ μικρή και το μόνο που μου έχει μείνει, είναι ότι πρόκειται για μία παρέα που κάτι έψαχναν μέσα σε ζούγκλα νομίζω.Έβρισκαν κάτι αγαλματάκια με σαλαμάνδρες (ένα σαυροειδές)


Παιδιά δεν ξέρω αν σας διαφώτησα...



Το θυμάται κανείς?



Πολύ θα ήθελα να το ξαναδώ...


 


-edit-


Ψάχνοντας βρήκα σε ένα άλλο θρεντ,



http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6257


ότι η σειρά που ψάχνω λέγεται



ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΟΥΠΣΝΑΓΚΕΛ.


 


Η Λορένα θυμάται πολύ περισσότερες λεπτομέρειες από μένα!!!



Είδα τους τίτλους της αρχής και συγκινήθηκα!



Ξέρετε αν μπορούμε να το βρούμε ολόκληρο?



Το έχει πετύχει κανείς πουθενά????





 

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Και το Dear John (την αμερικανικη εκδοση...καταστρεφομουν στο γελιο) γυρω στο 1989 (μαλλον στο ΕΤ3!!!!)
Θυμαμαι και το τραγουδι των τιτλων: "Dear John, dear John, by the time you read these lines, I'll be gone..." Απίστευτη σειρά
 
Πίσω
Μπλουζα