Παλικάρι στα θρανία

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.240
Αντιδράσεις
5.958
Παλληκάρι στα θρανία (1988)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Παλληκάρι_στα_θρανία




Ταινία παραγωγής 1988 με τους Πάνο Μιχαλόπουλο, Τώνη Γιακωβάκη, Τάσο Κωστή, Θεόδωρο Δημήτριεφ, Τζώνη Θεοδωρίδη, Έλενα Τζαβαλιά, Βασίλη Τσάγκλο, Σπύρο Καλογήρου και άλλους ηθοποιούς.

Ο Πάνος (Πάνος Μιχαλόπουλος) είναι καθηγητής σε ένα Λύκειο όπου φοιτούν παιδιά πλουσίων οικογενειών. Οι μαθητές του κάνουν τη ζωή δύσκολη και εκείνος προσπαθεί να κερδίσει την αγάπη τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι ειναι αυτο,place holder για το κανονικο θρεντ που θα ανοιξεις. :)
 
Ολοκληρο διαδυκτιο και η μεγαλυτερη φωτο που βρηκα ειναι αυτη.... :eek:

attachment.php


πηγη φωτο

Τελος παντων...ας οψεται! :)

Οριστε κι ενα αποσπασμα απο την ταινια. :)


Απο τις ευχαριστες ταινιες του Πανου Μιχαλοπουλου! :)
 
H βιντεοταινία είναι του 1987. Μεγάλες στιγμές...
 
Είναι το 1987 , το συνδέω με looks προσωπα + καταστάσεις ,είμαι σίγουρος βάση διαισθησης.
 
Μπέρδεγουέι....

Άλλοι λένε το 1988, άλλοι το 1987...

Το περνάω στα trivia στη RetroDB και οι γνώστες θα το βρουν! Ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)
 
Μοιράζει μπόλικο ξύλο ο Μιχαλόπουλος, σε αυτή την ταινία... :D
 
Δεν μιλάμε για κανένα αριστούργημα αλλά για την εποχή της είναι παραπάνω από αξιοπρεπής
 
Η μόνη επίσημη καταγραφή για βιντεοταινίες είναι το λεξικό του Δημήτρη Κολιοδήμου κι αυτό αναφέρει ότι η ταινία είναι παραγωγής 1988. Επομένως στη βάση είναι σωστά περασμένο! Το 90lepta το έχει λάθος.
 
Απειρες φορες την εχω δει και απειρες φορες εχει παιξει στην τηλεοραση.Αξιοπρεπης ταινια σιγουρα.

Ολα τα λεφτα ο Αντωνης Πρεκας ως γκαου μπιου επιστατης.
 
και εμενα μου αρεσει πολυ η ταινια ο αντωνης πρεκας τα σπαει αλλα ενα ακυρο που παρατηρησα και στον ant1 που την ξαναδα υποτιθεται ειναι λυκειο και εβλεπα μεσα παιδακια να παιζουν παντως ωραια η σκηνη του ξυλου που κανει ο μιχαλοπουλος τους μηχανοβιους μπαουλο
 
Ωραία ταινία με τα μηνύματα που περνάει για ναρκωτικά και "πεσίματα" κοριτσιών στους καθηγητές τους. Ο Πρέκας φοβερός στο ρόλο καθυστερημένου. Επί τη ευκαιρία ο προηγούμενος επιστάτης, ο πιο γέρος διαφήμιζε τα πλυντήρια ρούχων REX. Αυτά τα βαρέλια που γύριζε ο κάδος.
 
ο προηγουμενος ηταν ο βασιλης τσαγκλος
παρα πολυ καλος ηθοποιος
εχει παιξει σε πολλα σηριαλ
 
Πίσω
Μπλουζα