Περιοδικά Spectrum σε pdf

nikodr

Retro Member
Joined
19 Οκτ 2006
Μηνύματα
181
Αντιδράσεις
1
Δυστυχώς πρέπει να αφαιρεθούν όλα τα rapidshare links μέχρι να δούμε τι γίνεται με το copyright status.Υπάρχουν νόμοι και κανόνες περί copyright και δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να υπάρξει πρόβλημα στο αγαπημένο μας forum.Κάντε υπομονή και αν επιτρέπεται θα ξαναμπούν τα links.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εννοειτα ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ
 
Πείτε μου που θα θέλατε να τα ανεβάσω?Κάποιοι μπορούν να προτιμούν rapidshare,κάποιοι άλλοι megaupload.Κτλ.

Παιδιά το έβαλα στόχο να τα κατεβάσω όλα!χεχε Σε λίγες ώρες θα έχει τελειώσει το Your Sinclair (93 τεύχη από ιανουάριο του 1986 μέχρι Σεπτέμβριο του 1993).Πάντως μιλάμε για πολύ χώρο έχω κατεβάσει σύνολο 48 περιοδικά και μου έχουν φάει 1 gigabyte (είναι σε σχετικά καλές αναλύσεις και καλά σκαναρισμένα).

Είδομεν σε λίγες ώρες θα κάνω post το πρώτο Your Sinclair.
 
Το megaupload το μόνο που λέει μονίμως είναι ότι τελείωσαν τα slots της χώρας και να γραφτείς για paid-for downloads. :)
 
Υπάρχει τρόπος με mozilla browser αλλάζοντας το referer να κατεβάσεις όσα θες χωρίς να βάλεις spyware/alexa και χωρίς να πληρώσεις εγώ έτσι το δουλεύω εδώ και χρόνια το megaupload.

Παιδιά τα περιοδικά δεν σταμάτησα να κατεβάζω απο το πρωί στις 6.Έχω φτάσει τα 2 gigabytes για τα 21 τεύχη του Your Spectrum (που μετά μετονομάστηκε σε Your Sinclair) + 57 τεύχη Υour Sinclair.Τώρα κατεβαίνουν τα υπόλοιπα 36 Your Sinclair.Είναι κομπλέ και με image από τις κασσετούλες που είχαν σαν cover tapes μερικές φορές.

Θα είναι τρομερό αυτό το Thread αν κάνετε υπομονή 2-3 μερούλες θα δείτε πολλά ενδιαφέροντα πράγματα!

Stay tuned
 
Παιδιά έχουν μείνει μόνο 19 τεύχη Your Sinclair για να συμπληρωθέι το κατέβασμα.

Σύνολο έχουν κατέβει 95 τεύχη και από τα 2 περιοδικά μαζί(Your Sinclair και το Your Spectrum).(2.5 gigabytes μέχρι τώρα)

Μαζί με τα άλλα 19 θα πάει άνετα 2.8-2.9 gigabytes.(Και αυτό μόνο για 2 περιοδικά!Στο WOS έχει και άλλα πολλά!).

Ερώτηση μου!Έχω ασχοληθεί και στο παρελθόν με δημιουργία pdf,ωστόσο μετά το τελευταία μου format του υπολογιστή έχασα τα προγράμματα.

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό pdf creator (ένα που να μην θέλει χρήμα) που να του βάλω γρήγορα τα jpg (όχι ένα-ένα αλλά μαζικά πολλά μαζί) και να βγάζει το κάθε τεύχος σε pdf?

Υπάρχουν διάφορα αλλά τα περισσότερα που βρήκα ζητάνε χρήμα,και δεν θέλω να ψάχνω μετά για cracks.

Απλά απαντήστε μου για να αρχίσω να τα ανεβάζω ως pdfs!

Thank you!
 
Maddog είπε:
Το megaupload το μόνο που λέει μονίμως είναι ότι τελείωσαν τα slots της χώρας και να γραφτείς για paid-for downloads. :)
Tην τελευταία φορά που κατέβασα από εκεί ήθελε απλά να κατεβάσεις και να εγκατστήσεις μια toolbar (πολύ σπαστική).
 
Λοιπόν updates:Όλα τα τεύχη του "Your Spectrum" (21 issues) και "Your Sinclair" (93 issues) σύνολο 114 τεύχη έχουν κατέβει.

Τώρα κατεβάζω το "Sinclair User" που σύνολο είναι άλλα 113 τεύχη.

Ωστόσο θέλω ένα καλό πρόγραμμα για να γίνουν pdf γρήγορα.Έχετε να προτείνετε κάτι?

Είχα κάτι προγράμματα αλλά όπως είπα τα έχασα και τώρα δεν θυμάμαι πια ήταν.Για να μην χάνω χρόνο θα με βοηθήσετε?
 


Your Spectrum issue 01

Λοιπόν το πρώτο τεύχος για πείτε μου γνώμη πως σας φαίνεται.Αν είναι να ανεβάσω και τα υπόλοιπα έτσι.Προτίμησα το mediafire γιατί δεν σπάει νεύρα με αναμονή και τα αρχεία δεν σβήνονται τόσο εύκολα όσο του rapidshare.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην πρώτη σελίδα του thread κάνω index όλα τα τεύχη που ανεβάζω



2 τεύχος του Your Spectrum.Σε ξεχωριστό Pdf είναι το suplement για QL.Και σε ένα 3 pdf είναι ο 3d χάρτης που δίναν μαζί με το περιοδικό του Ant attack.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
γιατι ρε παιδια δεν φτιαχνουμε εναν FTP η ενα torrent έτσι ωστε να συγκεντρώσουμε όλα τα θέματα από όλα τα μηχανήματα
 
Ναι θα ήταν ενδιαφέρον,να μαζευτούν κάπου.Βασικά εγώ θα συνεχίσω να ανεβάζω τα περιοδικά για spectrum σιγά,σιγά.Η αλήθεια είναι ότι είναι πάρα πολλά,και ότι θα πάρει χρόνο.Όμως αγάλι,αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι!
 
Πίσω
Μπλουζα