Περιοδικό Το τυπάκι-Ελεύθερος τύπος

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.256
Αντιδράσεις
6.018
Κατά το 1994 η εφημερίδα Ελεύθερος τύπος έδινε ως ένθετο το παιδικό περιοδικό Το τυπάκι, με αλληλογραφία, φωτογραφίες κλπ...

Καμιά διαφήμιση, σελίδα από το περιοδικό ίσως?
 
Θυμάμαι που το διαφήμιζε ο Βουτσάς ως περιπτεράς... πρέπει να ήταν το 93 νομίζω.
 
Νομιζω εχω αρκετα τευχη στο εξοχικο μου. Αν παω και ενδιαερεσαι ακομα θα τραβηξω φωτο!
 
Είχα αρκετά μικρός, τώρα δεν έμεινε κανένα. Νομίζω, ότι εκείνο τον καιρό έβγαζε κάτι αντίστοιχο και η Απογευματινή. Επειδή, στο περιοδικό της η Απογευματινή είχε ιστορίες με τους Power rangers, το τυπάκι σαν "ανταγωνιστικό" , δεν παρέλειπε να κράζει το συγκεκριμένο παιδικό για το πόσο άσχημα μυνήματα περνάει στα παιδιά κλπ :D ...
 
Ωχ ναι, κι εγω το ειχα παρατηρησει!!! :D Σε καποια φαση, το περιοδικο της Απογευματινης (με τους Power rangers) τους ειχε σε φωτογραφια με συννεφακι απο πανω να λενε "πειτε οχι στη βια" κλπ
 
Έχω αρκετά τεύχη από το περιοδικό κάπου ξεχασμένα σε μια ντουλάπα.

Θυμάμαι που όταν είχε κυκλοφορήσει, ήταν "της μόδας" οι απογευματινές εφημερίδες να έχουν κάποιο παιδικό ένθετο μαζί με τα κουπόνια για βιβλία και cd, όπως επίσης και τον ανταγωνισμό των καλύτερων δώρων σε κλήρωση.

Λίγο πριν την διακοπή της κυκλοφορίας του, το είχαν κάνει ένθετο με λιγότερες σελίδες (από ιλλουστρασιόν χαρτί που ήταν πριν).
 
ΤΟ ΤΥΠΑΚΙ με εξώφυλλο την λατρεμενη μας Ρένα Βλαχοπούλου με μία μικρή θαυμάστριά της, Σάββατο 5 Αυγούστου 1995...
 

Συνημμένα

  • ΤΟ ΤΥΠΑΚΙ.jpg
    ΤΟ ΤΥΠΑΚΙ.jpg
    656,7 KB · Προβολές: 12
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ ωραίο εύρημα. Άρα κυκλοφόρησε το 1995 και μάλιστα το παραπάνω εξώφυλλο είναι από τα πρώτα τεύχη.
 
Πίσω
Μπλουζα