Περιοδικό Nintendo Club

LorDBairoN

RetroN00b
Joined
12 Απρ 2010
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
0
Καλησπέρα.Δεν ξέρω αν θυμάται κανείς το παραπάνω περιοδικό.

Είχε κυκλοφορήσει από την επίσημη αντιπροσωπία της Nintendo Itochu Hellas

και αν θυμάμαι καλά ήταν 13 τα τεύχη.

Υπάρχει δυνατότητα να τα ανεβάσει κανείς εδώ; :please:
 
Χωρίς την άδεια το εκδότη, δυστυχώς όχι. Αλλά έχω επαφές με μια βασική του συντάκτρια, οπότε θα ζητήσω γραπτή άδεια. Τα έχω σχεδόν όλα, έτοιμα για να μπουν...
 
Πραγματικά αυτό θα είναι τέλειο αν γίνει!!! και Μονό που φέρνω κάποιες εικόνες στο μυαλό μου κάτι με πιάνει
 
Ωραία νέα παιδιά...Περιμενουμε πως κ πως.....Εξάλλου τα τεύχη ήταν δωρεάν και έχει πάψει η έκδοσή τους τουλάχιστον 10 χρόνια πριν...
 
16 χρόνια για την ακρίβεια και ναι, διανέμονταν δωρεάν. Απλά το retromaniax προσπαθεί αν ακολουθεί τον πιο νόμιμο και καθαρό δρόμο, προς αποφυγή κάθε είδους νομικής παρεξήγησης ακόμα κι αν η πιθανότητα είναι ελάχιστη και ως μέλη θα πρέπει να το σεβόμαστε.
 
Παιδια στειλτε μου πληροφοριες μηπως βρω ακρη και επικοινωνησω με καποιον υπευθυνο
 
Άντε βρε παιδιά να γίνει το θαύμα! Περιμένω πως και πως να δω αυτό το άτιμο περιοδικό να θυμηθώ τις παλιές καλές εποχές του Nintendo gaming στη χώρα μας!
 
Καλησπέρα παιδιά.Έχουμε κανένα νέο με την επικοινωνία με κάνα υπεύθυνο;
 
Wally τι έκανες; Από τότε που στο έστειλα δεν επικοινώνησα... κάνε τα μαγικά σου!
 
Παιδιά υπάρχει "φως στο τούνελ" ή μπήκαμε σε "infinite loop";
 
Παιδια χιλια συγνωμη (χρειαζομαι γραμματεα - προτιμω εκ Δανιας, Νορβηγιας - διοτι μεγαλωνουμε και ξεχναμε) αλλα αμελησα να επικοινωνησω με το contact που μου εδωσε ο dr_slump - ετρεχαν και αλλα θεματα εκεινη τη περιοδο, το αφησα λιγο στη ακρη και δυστυχως...

Sorry και παλι sorry!!!

Mολις τωρα τις εστειλα μηνυμα και θα σας ενημερωσω για τις εξελιξεις.

Dr_slump χρειαζομαι λιγες παραπανω πληροφοριες και ισως να χρειαστουμε και καποιο contact στη Nortec.

Παντως ειμαι αισιοδοξος οτι συντομα θα ειναι ανεβασμενα νομιμα στον server μας.
 
Quick Update: Δεν εχω ακομα καποιο μηνυμα απο το contact. Θα περιμενω μεχρι να επιστρεψει ο dr Slump και θα "ενωσουμε δυναμεις"... :)
 
Εχω στειλει μηνυμα στη κοπελα, μεσω του FB που μου εδωσε ο Dr Slump αλλα δεν εχει απαντησει. We never surrender! :)
 
Κανένα νέο παιδιά;Μόνο αυτή η κοπέλα είναι η υπεύθυνος της τότε Itochu Hellas;Δεν υπάρχει κάνα τηλ

για άμεση επικοινωνία;Να δοκιμάσουμε και άλλα μέλη.
 
Η κοπελα επικοινωνησε. Ψαχνω τον DrSlump ωστε να ξερω τι να της συζητησω. Δεν εχω γνωσεις για το συγκεκριμενο περιοδικο.
 
Λογικά πρέπει να ζητήσουμε κάποια έγγραφη άδεια ψηφιακής αναπαραγωγής του περιοδικού.

Αν και προσωπικά νομίζω ότι δεν χρειάζεται..

Το περιοδικό όπως είπαμε διανεμόταν δωρεάν.Κάτι σαν διαφημιστικό φυλλάδιο που ακόμα

και εκείνη την εποχή να το αναπαρήγαγες δεν θα υπήρχε πρόβλημα.Ίσα ίσα καλό θα τους έκανες.

Εξάλλου ακόμα και μέσα στο περιοδικό δεν υπάρχει πουθενά αναφορά για πνευματικά δικαιώματα

όπως σε άλλα επί πληρωμής περιοδικά που απαγορεύουν την μερική ή ολική αντιγραφή.

Απλά βλέπω ότι καθιστερεί πάρα πολύ η διαδικασία της άδειας άδικα και χωρίς λόγο.
 
Καθυστερει διοτι δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος εκδοτικος οικος σε λειτουργια για να συνενοηθουμε.

Αντιθετα με Motorpress, Compupress, Hasbro κτλ ειχαμε ενα τηλεφωνο να μιλησουμε σε καποιον υπευθυνο.

Μην ανησυχεις παντως. Θα κανουμε οτι νομιμα δυνατον.
 
θυμαμαι (αν προκειται για το ιδιο βεβαια) οτι σε καποιο τευχος ειχε δωρο κηρομπογιες και τον μαριο σε ασπρη ζωγραφια για να τον ζωγραφισεις??
 
Πίσω
Μπλουζα