Περιπέτεια στο Χιονισμένο Δάσος - Ποπάϋ

vorlon

Retro Member
Joined
10 Ιουλ 2006
Μηνύματα
139
Αντιδράσεις
20
Μαζί με τα υπόλοιπα, βρήκα και ένα αντίστοιχο από Ποπάϋ. Αυτό κι αν δε θυμώμουν ότι το είχα. Πιθανόν να μην το έχω παίξει και ποτέ.

26177.jpg26170.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ηταν σε Σουπερ Ποπαυ?
 
Δεν έχω ιδέα, αλλά είναι σε μεγάλο μέγεθος, οπότε μάλλον έτσι είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks Aardvark! Δε νομίζω να έχω το τεύχος καν.
 
Σε super ποπάυ ήταν ακόμα υπάρχουν αυτά στην συλλογή μου....υπήρχε πάντως κι άλλο επιτραπέζιο ποπάυ αντίστοιχο με αυτό!!!
 
Ισως να εχω την απαντηση...αλλα μιση...

Αν δεν κανω λαθος(πεφτει πολυ σκαναρισμα), τευχος 160, ΝΟΕ 1987

Δυστυχως μονο το δευτερο μερος....

Σας λεει κατι;;;

img433.jpg
 
Με αυτό το θέμα θυμήθηκα ένα άλλο παιχνίδι επιτραπέζιο στο περιοδικό Πόπαϋ που είχε να κάνει με κάτι πυγμαίους. Σας λέει κάτι, έχω πολύ θολή την ανάμνηση του.
 
Ωραιο ευρημα!

Δινονταν πιονια και ζαρι με το περιοδικο για να παιξεις ή επαιρνες από αλλα επιτραπέζια και επαιζες;
 
BETTY BOOP είπε:
Ωραιο ευρημα!
Δινονταν πιονια και ζαρι με το περιοδικο για να παιξεις ή επαιρνες από αλλα επιτραπέζια και επαιζες;
Όχι, δεν έδιναν, μόνο το παιχνίδι υπήρχε που το έκοβες από το περιοδικό.

Πραγματικά, κι εγώ σαν να το βλέπω μπροστά μου, φοβερή ανάμνηση! Το είχα αυτό και το είχα παίξει αρκετά. Υπάρχει περίπτωση να σώζεται ακόμα κάπου. Κι εγώ θυμάμαι να το πήρα από Μεγάλο Ποπάϋ.
 
Ενα απ' τα δεκάδες επιτραπέζια που όλοι έχουμε συναντήσει στις σελίδες των περιοδικών!! Δεν είχαν κάτι το ιδιαίτερο μιας και στην πλειοψηφία τους ήταν διασκευές από φιδάκι, αλλά όλοι μας τα έχουμε κολλήσει σε χαρτόνι, τα αποθηκεύαμε μαζί με τα υπόλοιπα και φυσικά τα παίζαμε και διασκεδάζαμε!!

Πολύ σπάνια υπήρχαν πιόνια και ζάρια, αν και μερικές φορές υπήρχαν πιόνια-χάρτινες φιγούρες με βάση!!
 
Θερμή παράκληση προς τον vorlon: είναι μήπως δυνατόν να φωτογραφηθεί ή να σκαναριστεί το αρχικό επιτραπέζιο Ποπάϋ; Θα ήθελα πολύ να το εκτυπώσω. Ούτως ή άλλως ήθελά να τον ευχαριστήσω που το μοιράστηκε μαζί μας.

Εννοώ, προφανώς, να φωτογραφηθεί σε υψηλότερη ανάλυση εικόνας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sisifos1980 να μην σε απογοητεύσω αλλά ο 1@vorlon[/USER] μάλλον θα αργήσει να μπει να δει το θέμα...

 
Πίσω
Μπλουζα