Ποιος είχε κλέψει την καρδιά της Κάντυ?

bi-bi

RetroActive
Joined
2 Φεβ 2007
Μηνύματα
336
Αντιδράσεις
15
Βλέποντας το τελευταίο επεισόδιο εσείς με ποιόν πιστεύετε πραγματικά ότι ήταν ερωτευμένη η Candy ;
 
Ο Αntony ήταν ο πρώτος ανεκπλήρωτος έρωτας της Candy και η πρώτη της τραυματική εμπειρία.Μονολότι ο Albert (θείος William) λειτουργούσε προστατευτικά ως προς την Candy και ήταν αυτός που την στήριξε μέχρι το τέλος,νομίζω ότι ο Terry ήταν αυτός με τον οποίο δέθηκε περισσότερο.Ήταν η μόνη σχέση στην οποία υπήρξε αμοιβαιότητα συναισθημάτων σε όλα τα επίπεδα.Ήταν δύο άνθρωποι με ιδιαίτερα πονεμένη ψυχή,είχαν βιώσει την απόρριψη μέσα από το οικογενειακό τους περιβάλλον (και όχι μόνο) και ένιωθαν την ανάγκη να αγαπήσουν και να αγαπηθούν.Αυτός ήταν και ο λόγος που η Candy έδειξε υπομονή και που προσπάθησε να τον στηρίξει,παρά το δύστροπο του χαρακτήρα του.Άλλωστε αν οι συνθήκες ήταν διαφορετικές η Candy θα είχε παντρευτεί μαζί του (αυτό ονειρεύονταν όταν ταξίδευε για την Νέα Υόρκη που πήγαινε να τον συναντήσει).Αλλά τι πήγαινε καλά στη ζωή της για να πάει αυτό καλά;;;:sad:

ctsnowgoldxo7.jpg
 
Η παρακατω ενοχλητικη ατακα μου εχει σφηνωθει στο μυαλο απο αυτη τη σειρα:mad:

"Το προσωπο σου ειναι ομορφοτερο οταν χαμογελας παρα οταν κλαις"

Αν θυμαμαι καλα το ελεγε το ενα απο τα τρια παληκαρια που τον αποκαλουσε πριγκηπα.

Αληθεια τη απεγινε αυτος? :confused:
 
Ε τι να εγινε...με το που τελειωσε το σηριαλ τον απολυσανε :biglaugh:
 
SONIC είπε:
Η παρακατω ενοχλητικη ατακα μου εχει σφηνωθει στο μυαλο απο αυτη τη σειρα:mad:
"Το προσωπο σου ειναι ομορφοτερο οταν χαμογελας παρα οταν κλαις"

Αν θυμαμαι καλα το ελεγε το ενα απο τα τρια παληκαρια που τον αποκαλουσε πριγκηπα.

Αληθεια τη απεγινε αυτος? :confused:
Βρε Sonic είναι δυνατόν :p Το "παλικάρι" που αποκαλούσε πρίγκηπα ήταν ο Antony!!!(αν και τελικά όπως αποδείχτηκε στο τέλος ήταν ο Albert-θείος William και όχι ο Antony).Τι να απέγινε,όπως λέει και η Death2Eliza τον "καθάρισε" η συγγραφέας από την αρχή για να της κάνει τη ζωή δύσκολη.Ο πραγματικός πρίγκηπας όμως τη γλύτωσε και εμφανίζεται και στο τελευταίο επεισόδιο.Δες το [ame=http://www.youtube.com/watch?v=kpW5ioorT0o&mode=related&search=]βιντεάκι να σου λυθούν οι απορίες...
 
Σωστή η ερώτηση από την bi-bi που με έβαλε σε σκέψεις!! Θα ήθελα να μας πεις και την δικιά σου γνώμη!

Άρτια και η ανάλυση της candy που πιθανότατα να έχει δίκιο!!

Άλλα γιατί εγώ ...... όταν κλείνω τα μάτια μου βλέπω αυτό.......Ουάάάάάάά!!!!! :cry:

desmayovh7.jpg


desmayovh7.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οσο για το με ποιον ηταν ερωτευμενη η Candy, η απαντηση ηταν με πολλους, χεχεχε - Αntony, Terry, Albert με σειρα εμφανισης. Αλλα και ολα τα αγορια της σειρας ηταν ερωτευμενα με την Candy: O Antony, ο Αrchie (πριν τα φτιαξει με την Annie ειχε πει στην Candy κατι), o Stear (το ονομα της ηταν το τελευταιο που ειπε πριν πεθανει), ο Τerry, o Albert, ακομα και ο Neil!!!
 
candy είπε:
Βρε Sonic είναι δυνατόν; :p Το "παλικάρι" που αποκαλούσε πρίγκηπα ήταν ο Antony!!!(αν και τελικά όπως αποδείχτηκε στο τέλος ήταν ο Albert-θείος William και όχι ο Antony).Τι να απέγινε,όπως λέει και η Death2Eliza τον "καθάρισε" η συγγραφέας από την αρχή για να της κάνει τη ζωή δύσκολη.Ο πραγματικός πρίγκηπας όμως τη γλύτωσε και εμφανίζεται και στο τελευταίο επεισόδιο.Δες το βιντεάκι να σου λυθούν οι απορίες...
Καλα το θυμομουν οτι πολα απο τα παληκαρια της σειρας ειχαν πεθανει απλα ηθελα να ελπιζω οτι εκανα λαθος γιατι καταβαθος ειμαι αισθηματιας και δεν χαιρομαι οταν πεθαινει ο καλος κοσμος :icon_cry: (Ατιμη Candy μου αποκαληψες την πικρη αληθεια:mad:)

Παντος πολυ σαδιστρια αυτη η συγγραφεας με την ζωη της Candy:mad:

Βαζω στοιχημα οτι αν συνεβαινε κανενα απο αυτα τα υπερφυσικα ατοιχηματα που γινονται στις ταινιες και η Candy εβγαινε εξω απο την οθονη θα την πυρπολουσε την συγγραφεα :diablotin: :biglaugh:

"Μωρη τη ζωη ειναι αυτη που μου εφτιαξες"

"Συγνωμη Candy αλλα το δραμα πουλαει"

"Α ναι σοβαρα,οποτε αυριο που θα σε γραψουν η εφημεριδες θα εχουν πωλησεις)

"Candy τη πας να κανεις?!!!!!! μη!!!!!!!!"
 
Turrican είπε:
Άλλα γιατί εγώ ...... όταν κλείνω τα μάτια μου βλέπω αυτό.......Ουάάάάάάά!!!!! :cry:
desmayovh7.jpg
Γιατί είναι η πρώτη σου αγάπη και παντοτινή... :)

SONIC είπε:
(Ατιμη Candy μου αποκαληψες την πικρη αληθεια)
Εμ,πήγαινες γυρεύοντας Sonic :p Όπως στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί, έτσι και στην Candy δεν ρωτάμε τι απέγινε ο Antony. :sad:
 
turrican ,γιατι μου το εκανες αυτο? :icon_cry: :icon_cry:

γιατι???????????????????

με τσακιζει οποια εικονα η αναμνηση των τελευταιων στιγμων του αγαπημενου μου..(πρωτη καψουρα,τρελο παιδικο τραυμα,και η φιγουρα που προσδιορισε για παντα το γουστο μου στους αντρες... :)

η Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον Τερρυ,αλλα προσωπικα σαν Αντονυ φαν,θα μου αρεσε να την δω με τον σταθερο,φερεγγυο,και αντρα εμπιστοσυνης,Αλμπερτ..οκ..δεν θα ηταν μια σχεση παθους κ.τ.λ.,αλλα θα υπηρχε συντροφικοτητα και αλληλοεκτιμηση..

αλλωστε στο τελευταιο επ,σε μια απο τις εκνευριστικοτερες στιγμες του ανιμε,η Καντυ φανταζεται χαρουμενη τον Τερρυ και την Σουζαννα μαζι και ευτυχισμενους..(ΑΙΣΧΟΣ!)

Domniki,οι vhs σου ειναι οι οριτζιναλ εγγραφες απο την τι-βι?αν οχι,τοτε εχεις προβλημα..αν ειναι οι αυθεντικες ομως,τοτε εκανε μλκ ο βιντεοκλαμπας.

Δυστυχως και τα δικα μας κοριτσια σε επαγγελματιες τα δωσανε.Εμεις δεν εχουμε δυστυχως τα τεχνικα μεσα.Θα εχω το νου μου ομως.Ελπιζω να σε βοηθησει καποιος και συντομα.

candy.....:eek:

δεν τα εχω ξαναδει αυτα!!!

θα σε πειραζε να τα ποσταρω στο Καντυ φορουμ μας?πληζζζ???
 
Death2Eliza,

οι VHS μου ειναι αυθεντικες, πιο αυθεντικες δεν γινεται. Αν τις δεις θα καταλαβεις οτι ειναι παλιες (με παλιο εξωφυλλο Maxell, που τωρα εχει αλλαξει) αλλα η εικονα (χωρις χιονια και τετοια) και ο ηχος ειναι σε αριστη κατασταση. Και περιμενα και τοσες μερες τζαμπα :cry:

Οσο για τον εκνευρισμο σου με την Καντυ που στο τελευταιο επεισοδιο χαρηκε που ειδε τον Τερρυ με την Σουζανα παλι μαζι, συμφωνω με το "αισχος"...εδω εχουμε ριξει μαυρο δακρυ με την σκηνη του χωρισμου, και ερχεται η καλη σου μετα και χαιρεται που βλεπει Σουζανα και Τερρυ μαζι....εντελως αστατη κοπελα αυτη η Καντυ...αλλα μαλλον, γι'αυτο μας αρεσε :)
 
Mη με σκοτωσεται και ξερω οτι παω γυρευοντας ομως ποιος ειναι πεσμενος στο εδαφος :confused:

Επισης τελικα στο τελος αυτου του σηριαλ τη απεγινε επιτελους η Καντυ? :confused:

Ωχ ωχ ωχ προβλεπω την Candy να ωριεται:animeek::nervous:
 
candy είπε:
Γιατί είναι η πρώτη σου αγάπη και παντοτινή... :)
Σωστά! Για αυτό νομίζω ότι η Candy μας δεν θα τον ξεχάσει ποτέ! Μόλις έφυγε αυτός , πέσαν όλοι τους επάνω της σαν τα κοράκια!!!! :biglaugh:

Death2Eliza είπε:
turrican ,γιατι μου το εκανες αυτο? :icon_cry: :icon_cry:
γιατι???????????????????

με τσακιζει οποια εικονα η αναμνηση των τελευταιων στιγμων του αγαπημενου μου..(πρωτη καψουρα,τρελο παιδικο τραυμα,και η φιγουρα που προσδιορισε για παντα το γουστο μου στους αντρες..:inlove:)

η Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον Τερρυ,αλλα προσωπικα σαν Αντώνη φαν,θα μου αρεσε να την δω με τον σταθερο,φερεγγυο,και αντρα εμπιστοσυνης,Αλμπερτ..οκ..δεν θα ηταν μια σχεση παθους κ.τ.λ.,αλλα θα υπηρχε συντροφικοτητα και αλληλοεκτιμηση..

αλλωστε στο τελευταιο επ,σε μια απο τις εκνευριστικοτερες στιγμες του ανιμε,η Καντυ φανταζεται χαρουμενη τον Τερρυ και την Σουζαννα μαζι και ευτυχισμενους..:)protest:ΑΙΣΧΟΣ!)
Και πού να θυμηθούμε την στιγμή με την μάντισσα και τα ταρώ!!! Τι χαρτί ήταν αυτό που τράβηξε στον Άντονυ; Το ξαναφέρνω στην μνήμη μου και ανατριχιάζει η ραχοκοκαλιά μου!

Πάντως πραγματικά οι Άντονυ φάν θα προτιμούσαν να δουν την Candy με τον Αλμπερτ! Μην ξεχνάμε πόσο έμοιαζε ο Άντονυ με τον πρίγκηπα! :cool:

c5nc2zh5rd7.jpg


c5nc2zh5rd7.jpg

Εδώ τα παιδιά μαζί με το τριαντάφυλλο γλυκιά Candy !!!

Κοιτάξτε σας παρακαλώ τα ματάκια της και δέστε πόσο ευτυχισμένη ήταν....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...ηταν και συγγενεις!!!

οι πληροφοριες εκ των εσω της ερτ,δλδ οι ρουφιανοι μας στο απορθητο αρχειο της κρατικης τι βι,μας εχουν πει πως η Καντυ βρισκεται ακομα σε μπομπινες και σαπιζει στα υπογεια τους.Με λιγα λογια,οταν μετατρεψανε ενα μεγαλο κομματι του υλικου τους σε ψηφιακη μορφη,το συγκεκριμενο αγνοηθηκε πληρως...:mad:

Ασε που το αστειο ειναι πως ενω στην χωρα μας υποτιθεται μπορεις να κανεις τα παντα λαδωνοντας, στο συγκεκριμενο χωρο ειναι σχεδον αδυνατον να βγαλεις οτιδηποτε απο εκει μεσα..ουτε σε εξωτερικους τους συνεργατες δεν δινουν (προσπαθησα και ετσι..)
 
Νομίζω ότι κάποια στιγμή (σχετικά πρόσφατα) προβλήθηκαν επεισόδια με την αυθεντική μεταγλώττιση από την ΕΡΤ3.Αν κάνω λάθος κάποιος να με διαψεύσει,γιατί θυμάμαι που το έμαθα κατόπιν εορτής και δεν πρόλαβα να γράψω κανένα.Πάντως αν όντως ισχύει αυτή η περίπτωση, ίσως και να έχουν μεταφερθεί ή να υπάρχουν αντίγραφα τους στο εν λόγω κανάλι.Μήπως να το ψάχναμε και από εκεί;
 
Turrican είπε:
Σωστά! Για αυτό νομίζω ότι η Candy μας δεν θα τον ξεχάσει ποτέ! Μόλις έφυγε αυτός , πέσαν όλοι τους επάνω της σαν τα κοράκια!!!! :biglaugh:


Και πού να θυμηθούμε την στιγμή με την μάντισσα και τα ταρώ!!! Τι χαρτί ήταν αυτό που τράβηξε στον Άντονυ; Το ξαναφέρνω στην μνήμη μου και ανατριχιάζει η ραχοκοκαλιά μου!

Πάντως πραγματικά οι Άντονυ φάν θα προτιμούσαν να δουν την Candy με τον Αλμπερτ! Μην ξεχνάμε πόσο έμοιαζε ο Άντονυ με τον πρίγκηπα! :cool:

c5nc2zh5rd7.jpg


Εδώ τα παιδιά μαζί με το τριαντάφυλλο γλυκιά Candy !!!

Κοιτάξτε σας παρακαλώ τα ματάκια της και δέστε πόσο ευτυχισμένη ήταν....
TURRICAN και εγώ στεναχωρήθηκα και έκλαψα που πέθανε ο Αntony :cry: Αφού όμως τα κατάφερε η Candy και ξεπέρασε το θάνατο του,πίστεψε με μπορείς και εσύ. Ερωτευτήκαμε τον terry αλλά είχαμε αξιοπρέπεια και τον αφήσαμε να φύγει,το στυλ «μη φύγεις γιατί θα φαρμακωθώ»δεν μας χαρακτηρίζει.Νομίζω οτί στο τελευταίο επεισόδιο η Candy έκλεισε τους λογαριασμούς με το παρελθόν και είναι έτοιμη για μια καινούργια αρχή.Δεν νομιζείς ότι με όσα πέρασε το αξίζει;

c1eq8en8.jpg


c1eq8en8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
candy, σχετικα με την ερτ 3, ειχαμε ακουσει διαφορα, γενικα εκει η σειρα ειναι σαν αρχειο-φαντασμα (πως λεμε "the Χ files"? Ε,αυτα ειναι τα "the C files")...απο την μια φαινεται να μην υπαρχει,απο την αλλη ολο κ ακουμε για μικρα τοπικα καναλια που βαζουν λιγα επς εδω και εκει...υπαρχει ακομα και η φημη πως η ερτ 3 τα ειχε δανειστει απο την ερτ και τα επεστρεψε πισω..ολα αυτα βεβαια ειναι απλα εικασιες...

αν καποιος ξερει κατι,ας μας διαφωτισει πληζ!!!

bi-bi ,το "ανοιχτο τελος" ειναι που εχει φρικαρει τους φαν, σε συνδυασμο με το γεγονος οτι οι ελπιδες του να συνεχιστει η ιστορια,δινοντας επισημα ενα ταιρι στην καλη μας, εχουν εξανεμιστει..

Οι δικαστικες διαμαχες για τα δικαιωματα εχουν ληξει υποτιθεται, κανεις δεν εχει καταλαβει ποια νικησε τελικα, η Igarashi (animator) πλασαρει αυτη την στιγμη μια Καντυ μαιμου ονοματι Lady Lady,εχοντας αλλαξει ελαφρως το animation και τα ονοματα στους γνωστους χαρακτηρες,διχαζοντας τους φαν.

Απο την αλλη, η Mizuki (συγγραφεας) εχει δηλωσει καταθλιψη απο τις ψυχοφθορες δικες και λεει οτι κλαιει αγκαλια με τις νουβελες τις και αλλα κωμικοτραγικα..

βρε,δεν μας παρατανε και οι δυο λεω εγω?

Ας υποθετει ο καθενας οτι θελει για το τελος καλυτερα..

Ειναι και αιμοβορες αυτες οι Γιαπωνεζες,ειναι ικανες να συνεχισουν το στορυ και να βρεθει η Καντυ βιασμενη και νεκρη σε κανενα χαντακι!!

αστο καλυτερα...
 
bi-bi είπε:
TURRICAN και εγώ στεναχωρήθηκα και έκλαψα που πέθανε ο Αntony:sob:.Αφού όμως τα κατάφερε η Candy και ξεπέρασε το θάνατο του,πίστεψε με μπορείς και εσύ:comfort:.Ερωτευτήκαμε τον terry αλλά είχαμε αξιοπρέπεια και τον αφήσαμε να φύγει,το στυλ «μη φύγεις γιατί θα φαρμακωθώ»δεν μας χαρακτηρίζει.Νομίζω οτί στο τελευταίο επεισόδιο η Candy έκλεισε τους λογαριασμούς με το παρελθόν και είναι έτοιμη για μια καινούργια αρχή.Δεν νομιζείς ότι με όσα πέρασε το αξίζει;
Ότι αποφασίσει η Candy..... Εγώ θα την στηρίξω!

Πάντως υπάρχει και ένας πολύ καλός της φίλος που την έζησε από πολύ κοντά!

Αν τον πείσουμε να λύσει την σιωπή του θα μαθαίναμε όσα θέλαμε!!!!

Clynn!!!

candy29pgqd1.jpg


candy29pgqd1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Turrican είπε:
Ότι αποφασίσει η Candy..... Εγώ θα την στηρίξω!
Πάντως υπάρχει και ένας πολύ καλός της φίλος που την έζησε από πολύ κοντά!

Αν τον πείσουμε να λύσει την σιωπή του θα μαθαίναμε όσα θέλαμε!!!!

Clynn!!!

candy29pgqd1.jpg
Εντάξει turrican πιάσε εσύ τον clynn και φέρνω εγώ την λάμπα για την ανάκριση!! :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα