Ποιό "Self Control" σας άρεζε?

Ποιό "Self Control" σας άρεζε?


  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    10

D.J Panos865

RetroN00b
Joined
10 Απρ 2013
Μηνύματα
20
Αντιδράσεις
31
Το Self Control από την Laura Branigan ήταν ένα από τα αγαπημένα κομμάτια στην δεκαετία των 80ς. Λίγοι όμως γνώριζαν ότι η πρώτη εκτέλεση ήταν από τον RAF!
Εφτιαξα ένα Mushup με τα δύο κομμάτια. Ψηφίστε ποιό σας άρεζε περισσότερο. Self Control - Laura Branigan vs RAF (DJ Panos VideoMix)

 
Αμα έχεις συνηθίσει το ένα δύσκολο να επιλέξεις το άλλο.

Εγώ πρώτη φορά ακούω την original έκδοση. Καλή είναι αλλά μου φαίνεται κάτι ξένο. Ουτε καν ήξερα ότι υπήρχε.

Πάντα την Laura Branigan έκδοση άκουγα παντού. Πρέπει να ήταν δύσκολο για τον original καλλιτέχνη να βλέπει την δουλειά του να έχει τόση επιτυχία αλλά να μην παίρνει και ο ίδιος τα εύσημα.
 
Αμα έχεις συνηθίσει το ένα δύσκολο να επιλέξεις το άλλο.

Εγώ πρώτη φορά ακούω την original έκδοση. Καλή είναι αλλά μου φαίνεται κάτι ξένο. Ουτε καν ήξερα ότι υπήρχε.

Πάντα την Laura Branigan έκδοση άκουγα παντού. Πρέπει να ήταν δύσκολο για τον original καλλιτέχνη να βλέπει την δουλειά του να έχει τόση επιτυχία αλλά να μην παίρνει και ο ίδιος τα εύσημα.
Έχεις απόλυτο δίκιο... βέβαια οι φίλοι της Italodisco γνωρίζουν πολύ καλά την original έκδοση του RAF και προτιμούν μόνο αυτή :)
 
Δεν ηξερα την εκτελεση με τον RAF. Την ακουσα τωρα και παραδοξως μου αρεσε πολυ. Περισσοτερο απο της Laura.
Οποτε ψηφισα RAF.
 
Ψήφισα Laura Branigan γιατί θεωρώ καλύτερη την διασκευή του τραγουδιού με την θηλυκή φωνή της Branigan.
Eυχαριστώ :)

Δεν ηξερα την εκτελεση με τον RAF. Την ακουσα τωρα και παραδοξως μου αρεσε πολυ. Περισσοτερο απο της Laura.
Οποτε ψηφισα RAF.
Ευχαριστώ :)
 
Branigan. Φωνάρα, όμορφη και ωραίο κλιπ! Κρίμα που πέθανε νέα...
Kαι η άλλη εκτέλεση όμως, είναι ωραιότατη!
 
Και οι 2 είναι καλές, δεν έχουν μεγάλη διαφορά...
Laura... έχει καλύτερη παραγωγή.
 
Laura Branigan, αλλά αγαπάμε και RAF. Ίσως γιατί είναι η εκτέλεση που άκουσα περισσότερο και η εκτέλεση με την οποία έμαθα το τραγούδι. Είναι όπως την περίπτωση του Love Will Tear Us Apart, που ενώ η πρωτότυπη εκτέλεση των Joy Division είναι η κορυφαία, εγώ λατρεύω την εκτέλεση του Paul Young, γιατί αυτή θυμάμαι να άκουσα πρώτη και αυτή αγάπησα.
 
Laura Branigan, αλλά αγαπάμε και RAF. Ίσως γιατί είναι η εκτέλεση που άκουσα περισσότερο και η εκτέλεση με την οποία έμαθα το τραγούδι. Είναι όπως την περίπτωση του Love Will Tear Us Apart, που ενώ η πρωτότυπη εκτέλεση των Joy Division είναι η κορυφαία, εγώ λατρεύω την εκτέλεση του Paul Young, γιατί αυτή θυμάμαι να άκουσα πρώτη και αυτή αγάπησα.
Ευχαριστώ :)
 
Πίσω
Μπλουζα