Που είναι τα καπέλα...

geobacter73

RetroWannaBe
Joined
29 Mαϊ 2009
Μηνύματα
87
Αντιδράσεις
1
Ισως ασχετο, αν σκεφτει κανεις ποσα και ποσα εχει αλλαξει αυτη η Ιγκαρασι πια, αλλα εχω την εντυπωση πως στις αρχες του 20ου αιωνα, τα καπελα για αντρες και γυναικες ηταν πολυ της μοδας. Ειδικα τα bowler hats για τους αντρες. Παρολαυτα δε θυμαμαι κανεναν σχεδον να φοραει καπελο στο μανγκα η στο ανιμε - περα απο το Στηαρ βεβαια, αλλα το καπελο του δε μου φαινεται και πολυ της εποχης... :)
 
... οεοοοοο;;;;

Θυμάμαι μόνο κάποιους κυρίους π.χ Τζωρτζ ή κος Μπράουν να φοράνε καπέλα...

Εγώ πάλι τα έχω συνδυάσει με καλοκαίρια π.χ. Σκωτία όπου ο ήλιος καίει και οι κοπέλες της καλής κοινωνίας δεν ήθελαν να μαυρίσουν...
 
Και η κα Ράγκαν και η κα Μπράιτον φορούσαν καπέλο καμιά φορά... Με φτερά!!!

Και φυσικά ξεχνιέται το μπερεδάκι της παραδοσιακής σκωτσέζικης στολής που φορούσαν ο Άλμπερτ, ο Άντονυ, ο Αρτσι και ο Στήαρ; :p
 
Πιστεύω ότι έχει να κάνει αρχικά με το θέμα της ηλικίας των ηρώων για τους Άντονυ, Στήαρ, Άρτσυ και Τέρρυ και φυσικά βάσει του προφίλ και του τρόπου ζωής που έχει υιοθετήσει όσον αφορά την περίπτωση του Άλμπερτ. ;)

Πάντως στο κυνήγι των Άρντλευ και τις "εξωτερικές σκηνές" (αν μου επιτρέπεται η έκφραση) οι κύριοι και οι κυρίες φοράνε τα καπελίνα τους....

Άλλωστε νομίζω επίσης ότι σε κλειστούς χώρους και σε δεξιώσεις οι κύριοι σύμφωνα με το σαβουαρ βίβρε ήταν υποχρεωμένοι να τα παραδίδουν μαζί με τα παλτά τους στην καρνταρόμπα, οπότε αυτός πιστεύω ότι είναι και ο κύριος λόγος που δεν τα βλέπουμε σχεδόν καθόλου στα σκίτσα της Ιγκαράσι.

ΥΓ. Πάντως το καπέλο που έχει φορεθεί περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο είναι αυτό της οδήγησης. (αν θυμάμαι καλά υπάρχουν σκίτσα με τον Στήαρ, τον Τζώρτζ και τον Νηλ):biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα